Результати тестування
Тестування відбувалося у режимі Performance.
Загальна продуктивність
PCMark 10
CPU-Z Benchmark
Cinebench R23
Cinebench 2024
Geekbench 6
V-Ray 6 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
В іграх ми перевіримо три режими: Performance, Turbo та Overclocking. Використовувалася роздільна здатність 2560x1600 та пресети з максимальною чи високою якістю графіки та трасуванням променів, де вони були наявні, з активованою технологією DLLS в режимі якість. В грі Diablo IV відбувалася пробіжка протягом хвилини через місто Kyovashad у бік храму, також пробіжка відбувалася в Hogwarts Legacy через містечко Hogsmeade у бік Old Fool. В Ratchet & Clank: Rift Apart, Remnant II та Resident Evil 4 відбувалася прогулянка протягом хвилини на початку стартового рівня, в The Last of Us — на рівні після прологу.
3DMark
Cyberpunk 2077
Diablo IV
Hogwarts Legacy
Ratchet & Clank: Rift Apart
Red Dead Redemption 2
Remnant II
Resident Evil 4
The Callisto Protocol
The Last of Us
Total War: WARHAMMER III
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено кілька тестів за допомогою PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Другий тест вимірює час відтворення відео формату Full HD, а Game дозволяє зрозуміти, скільки зможе працювати ноутбук під ігровим навантаженням. Яскравість екрана зафіксована на 120 кд/м², щоб можна було порівняти результати з іншими ноутбуками. Підсвічування клавіатури вимкнено, гучність динаміків була виставлена на 20%. У повсякденних тестах використовувався режим роботи ноутбука Silent з Eco для відеокарти, для ігор — Performance з Maximum.
На лептопі можна працювати та переглядати відео протягом робочого дня. Гарний показник, як для ігрового пристрою. А ось з іграми, як завжди, не склалося й ноутбук трохи не дотягнув до години. З іншого боку, в нас налаштування системи було максимально можливе для роботи від акумулятора, тож розраховувати на більше можна назвати занадто оптимістичним.
Висновки
Ноутбук ASUS ROG Zephyrus G16 (2024) GU605 вийшов потужним та компактним, при цьому витонченим та елегантним. Він оснащений новітнім процесором Intel Core Ultra 185H з блоком прискорення штучного інтелекту, можливості якого можуть використовуватися, наприклад, для покращення відео конференцій та контенту. В пару до нього встановлена топова відеокарта Nvidia GeForce RTX 4090, хоча й з обмеженнями. Це впливає на результат, але наявність відеопам’яті у 16 ГБ робить карту перспективнішою, ніж молодші моделі серії GeForce RTX 40. Можна буде ще довго використовувати високі налаштування графіки в іграх, або прискорити роботу в графічних редакторах, де вже давно залучені GPU. Для графічного та відео контенту особливо підійде встановлений OLED-екран з діагоналлю 16″ та колірним покриттям Adobe RGB майже у 100 відсотків, а підтримка частоти оновлення у 240 Гц та G-Sync зменшить розриви картинки в динамічних сценах. Обсягу пам’яті у 32 ГБ для ігор вистачить ще надовго, а ось для роботи навіть в Photoshop цього може бути вже недостатнім. Місткій та швидкий накопичувач у 2 ТБ дозволить встановити велику кількість ігор та не думати про нестачу дискового простору. Є також всі необхідні сучасні інтерфейси, вебкамера 1080p з ІЧ-датчиком та кардрідер SD з підтримкою карт UHS-II. А для довгої роботи лептопа без розетки наявний потужний акумулятор. І все це в алюмінієвому корпусі завтовшки менше ніж 2 см при вазі лише 1,95 кг! А ще в комплекті є зручний чохол та мишка, хоча й дротова. Тож якщо потрібен потужний, але компактний та тонкий ноутбук з елегантним дизайном та малою вагою, ASUS ROG Zephyrus G16 (2024) GU605 стане відмінним вибором, який дозволить як грати вдома, так й працювати в дорозі, при цьому він не займе багато місця, як для своєї діагоналі.