Екран
ASUS Vivobook S 15 може комплектуватися трьома дисплеями, один з яких не є OLED взагалі, що залишає два різновиди для моделі саме S 15 OLED. В усіх рекламних матеріалах згадується флагманський варіант з частотою оновлення 120 Гц та незвичною роздільною здатністю у «3К» (2880х1620). А от на тест прийшла простіша модифікація з класичним «FullHD» (1920х1080) та частотою оновлення 60 Гц. Перше добре, друге прикро. На жаль, чогось середнього в асортименті немає. Сама панель виробництва Samsung.
ASUS дуже амбітно підходить до характеристик екрана: час відгуку 0,2 мс, пікова яскравість HDR 600 кд/м², DCI-P3: 100 %, контрастність 1 000 000:1, 1,07 млрд кольорів, сертифікація VESA Display HDR True Black 600, PANTONE Validated та TÜV Rheinland, фільтрація до 70% шкідливого синього світла, сертифікація. І результати тестування підтверджують високу якість! Для перевірки використовувався прилад X-Rite iDisplay 1 з програмами DisplayCAL з Argyll й HCFR Colormeter. Яскравість встановлена на рівні 120 кд/м² (59% від максимального значення).
Всередині
Перед тим, як відкрутити 10 гвинтів на нижній панелі та відкрити ноутбук, можна окинути оком скриншот HWiNFO і подивитися, що чекає нас всередині.
Загальна конструкція стандартна, без особливих сюрпризів. За якою логікою в комплектації може з’явитися більш містка 4-елементна батарея на 75 Вт⋅год — не зовсім зрозуміло. Але згідно з офіційним сайтом у Vivobook S 15 OLED таке буває і має покращити автономність. В цьому випадку батарея має 3 комірки, напругу 11,61 В та ємність 70 Вт·год.
В тестовому екземплярі встановлено 14-ядерний процесор Intel Core i9-13900H, найпотужніший з усього сімейства Raptor Lake-H. Він може обробляти 20 потоків завдяки шести P-ядрам з Hyper-Threading (12 потоків сукупно) та восьми додатковим Е-ядрам.
В режимі Turbo Boost в залежності від навантаження та температури частота P-ядер досягає 5400 МГц, а Е-ядер — 4100 МГц. Саме такі показники i9-13900H у складі ASUS Vivobook S 15 OLED продемонстрував на практиці. Простіші модифікації ноутбука мають процесор Core i7-13700H або Core i5-13500Н.
Слабким місцем у комплектації всіх Vivobook S 15 OLED є оперативна пам’ять. Її всього 16 ГБ у вигляді чипів, розпаяних на платі, тобто розширити її ніяк не можна. Таймінги великі: 52-44-44-104. Згідно з офіційним сайтом, існує навіть версія з 8 ГБ RAM, але в Україні цього жаху наче немає.
Очікувано цікаві знімки з екрана пропонує GPU-Z. Вбудована графіка Intel Iris Xe є звичайною для флагманських мобільних процесорів Raptor Lake-H, але при цьому найпотужнішою з усіх власне вбудованих GPU від Intel: 96 виконавчих блоків, 1500 МГц максимальна частота. І навпаки, дискретний адаптер Intel Arc A350M є найслабшим з усіх наявних Arc — фактично, це ще більш урізана версія найпростішого десктопного Arc A310: теж 96 виконавчих блоків, частота 1150 МГц (2200 МГц в boost-режимі), всього 4 ГБ пам’яті GDDR6 з 64-бітною шиною та частотою 1750 МГц, і інтерфейс з системою через всього чотири лінії PCIe. Проте, це все допомогло Intel знизити TDP з 75 Вт у Arc A310 до 25 Вт у Arc A350M, що актуально для мобільного використання. На відміну від Iris Xe, цей адаптер нативно підтримує технологію Intel XeSS (що має конкурувати з NVIDIA DLSS та AMD FSR), а також номінально вміє обробляти трасування променів, але краще його про це не просити, бо буде слайд-шоу. Не всі Vivobook S 15 OLED мають два графічних адаптери — деякі моделі тільки з інтегрованим відеоядром.
Охолоджує всю систему один кулер ASUS IceCool. «Холодний, як лід» використовує дві мідні теплові трубки та радіальний вентилятор IceBlade, що виготовлений з рідкокристалічного полімеру заради меншої товщини та ваги. Виробник обіцяє рівень шуму нижче 38 дБ у стандартному режимі.
Як накопичувач використовується M.2 SSD Micron 2450 (MTFDKBA1T0TFK). Існує варіант на 512 ГБ, але більш типовим для Vivobook S 15 OLED є представлений в нашому екземплярі SSD на 1 ТБ.
За бездротові підключення відповідає адаптер Intel Wi-Fi 6E AX211NGW, що сумісний з Wi-Fi 6E (802.11ax, 2x2) та Bluetooth 5.3.
По боках від батареї наявні динаміки аудіосистеми.
Програмне забезпечення
Не просто так у комплект підклали флаєр з рекламою застосунку MyASUS. Він вже встановлений з заводу і для цього ноутбуку є обов’язковим для вивчення користувачем, адже допомагає вичавити справді багато функцій, які іншим чином сховані. Більш детально все видно на скриншотах, але варто вказати хоча б на продуктивний режим роботи вентилятора, налаштування ШІ-обробки для вебкамери та мікрофону (включно з шумозаглушенням «тієї сторони»), підтримку Dolby Atmos аудіосистемою та важливі для довгого здоров’я OLED-екрану профілактичні процедури. Якихось проблем при використанні застосунку не виявлено, все працює чітко, стабільно та інтуїтивно для нового користувача. Більш детальний опис цього додатку зараз робити нецікаво, тому що буквально сама програма попереджає — скоро вийде абсолютно нова версія MyASUS 4.0 з великими змінами, тож нинішній огляд все одно швидко стане неактуальним.
Через MyASUS пропонують додатково встановити ще дві програми. ScreenXpert відповідає за покращення «робочого простору». GlideX працює з мобільними пристроями (смартфонами, планшетами) як додатковий екран.
І останній важливий застосунок — це Intel Arc Control, що йде в комплекті до графічного адаптера Arc. Для A350M він дає можливості, аналогічні десктопним відеокартам. І теж чудово працює, що навіть дивно для дебютанта на цьому ринку.
Ноутбук постачається з Windows 11 Home, 1-річною підпискою на Office 365 Personal та 1 місяцем підписки на Adobe Creative Cloud. За бажанням, через MyASUS можна також скористатися певними додатковими пропозиціями знижок по програмному забезпеченню.
Нагрів, шум та енергоспоживання
Для користувача в сенсі нагріву, шуму та енергоспоживання фактично важливі два режими використання: або звичайна офісна робота, або ігри — мінімальний та максимальний режими «з реального світу». Заміри проводилися при температурі 21 градус. Для навантаження використовувався 3DMark Time Spy, причому тестування відбувалося у двох режимах — max battery та max performance.
При роботі в офісних програмах чи браузері поведінка ноутбука максимально наближена до взагалі режиму простою: 33 дБ(А) шум, до 20 Вт споживання від мережі.
В режимі max battery при роботі 3DMark шум піднявся до 43 дБ(А), а енергоспоживання від мережі склало 58 Вт.
Нарешті, в режимі max performance шум дійшов до 49 дБ, а споживання коливалося між 72 та 92 Вт в залежності від boost-частоти роботи процесора. Цікаво, що 92 Вт номінально є вже навіть за межами потужності блоку живлення.