Екран
Найкращий та, мабуть, найдорожчий елемент в ASUS Zenbook 14 Flip OLED це його сенсорний екран. Він має формат 14″ (302х189 мм), частоту оновлення 90 Гц, та кути огляду не менші за 85 градусів з кожної сторони. Використання OLED-технології повною мірою компенсує глянцеве покриття дисплею шляхом високої яскравості. Все, що зображене на моніторі, видно за будь-якого освітлення, з усіх сторін під усіма кутами та без жодного спотворення кольорів. Екран має сертифікацію Pantone за точність передачі кольорів, та TUVRheinland за занижений рівень шкідливого для зору синього світла.
Всередині встановлена матриця Samsung ATNA40YK04-0 роздільної здатності 2880х1800 пікселів зі співвідношенням сторін 16:10. Швидкість реакції матриці складає 0,2 мс. Підтримується стилус та одночасне розпізнавання 10 дотиків пальців.
За нашими вимірюваннями екран забезпечує покриття колірного простору sRGB на рівні 100%, Adobe RGB 95,5%, та DCI P3 в 99%. Для роботи з дизайном та кольором цього цілком достатньо. А якщо ні, можна здійснити додаткове калібрування.
Яскравість регулюється в діапазоні від 3 до 343 кд/м² (за нашими замірами). Коефіцієнт контрастності інструментально встановити не вдалося (прилад видавав значення нескінченності), тому доведеться прийняти на віру, що він сягає 1 000 000:1. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м².
Колірна температура постійно знаходиться на рівні близько 6600К при всіх рівнях яскравості. Відхилення гамма-кривих незначне.
Екран забезпечує майже ідеально точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE значно менше одиниці по всім кольорам крім декількох темних тонів.
Екран ASUS Zenbook 14 Flip OLED просто чудовий. Але нагадаємо, що OLED технологія має декілька особливостей, як то вигоряння кольорів з часом. Так, звичайно гарантія складає 7000 робочих годин (при яскравості до 200 кд/м²), та для продовження життя матриці тут можна побачити такі давно забуті речі як кольорову заставку після 5 хвилин простою, темну тему Windows за налаштуванням, та вбудовану технологію Samsung, яка автоматично буде компенсувати вигорання певних кольорових точок коштом збільшення їх яскравості.
Внутрішня будова
На зворотній стороні нижньої панелі є пластикові елементи для підвищення жорсткості, та декілька м'яких та термічних прокладок.
Батарея на 63 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, в області під долонями. По бокам від неї облаштовано два акустичних динаміки, а спереду зліва та справа вмонтовані антени бездротового зв'язку. Материнська плата та все інше розташовано у зоні під клавіатурою.
Під накладкою по центру прихований NVMe-накопичувач Samsung PM9A1 (MZVL21T0HCLR-00B00) місткістю 1 ТБ та формату 2280. Вільного місця та роз'ємів для встановлення додаткових дисків немає. Оперативна пам'ять розпаяна на платі.
Система охолодження складається з двох відцентрових вентиляторів з радіаторами по боках. До вбудованого по центру процесора вони приєднані однією окремою тепловою трубкою кожен. Працюють у трьох режимах роботи — тихому, стандартному та «ефективному». У перших двох роботу вентиляторів не чутно взагалі. У останньому вони створюють помітний шум під повним навантаженням.
Мобільний енергоефективний процесор Intel Core i7-1165G7 із сімейства Tiger Lake-U з архітектурою Willow Cove налічує чотири фізичні ядра з Hyper-Threading, що дозволяє обробляти вісім потоків даних. При базовій частоті 2,8 ГГц максимальна частота Boost-режиму може досягати 4,7 ГГц (при навантаженні лише на одне ядро).
Вбудована пам'ять LPDDR4 на 16 ГБ працює у багатоканальному режимі на частоті 4266 МГц із затримками 36-39-39-90-1Т. OEM виробника та точне маркування чіпів встановити не вдалося.
Для обробки та виводу зображення ноутбук покладається на вбудований графічний чіп Intel Iris Xe Graphics.
За великим рахунком звичайному користувачу немає чого робити всередині цього пристрою. Збільшити обсяг пам'яті не вийде, заміна штатного накопичувача також не має особливого сенсу, а усі роботи з чистки систему охолодження чи заміни батареї краще проводити в спеціалізованих сервісах.
Програмне забезпечення
ASUS Zenbook 14 Flip OLED працює під керуванням операційної системи Windows 11 Home.
Програма MyASUS дозволяє налаштовувати всі необхідні параметри пристрою. Зокрема режим споживання батареї, продуктивність заліза та режим роботи вентилятора, якість зображення на екрані, аудіосистему, мікрофон, бездротове підключення та багато чого іншого.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Система охолодження ноутбука тісно пов'язана з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. Лише в першому випадку процесор розкривається на повну. Зрозуміло, що в «тихому» та «збалансованому» варіанті потужність пристрою обмежується і вентилятор працює нечутно. Тому нас цікавить сценарій максимальної ефективності при підключеному блоці живлення. У ньому, на початку навантаження, частоти миттєво стрибають до 4,7 ГГц, процесор прогрівається до 100 градусів і починається 27% тротлінг. За пару десятків секунд, після виходу вентиляторів на максимальну швидкість частоти знижуються та стабілізуються на 3,2 ГГц по усім ядрам. Система охолодження тримає 86 градусів на процесорі, працюючи з високим рівнем шуму. Температури вихлопу сягають 45 градусів з обох радіаторів. Ноутбук випробовувався у стрес-тесті AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 22,5 градуса Цельсія.
Корпус лишається переважно прохолодним, за винятком центральної верхньої частини, де клавіатура прогрівається до 38 градусів, що відчувається як ледь помітне тепло. За столом цей пристрій буде комфортним на дотик навіть під час важких обчислень.