Лінійка ноутбуків ASUS Zenbook 14 Flip OLED з підтримкою планшетного режиму роботи орієнтована на повсякденне використання та представників творчих професій, на кшталт дизайнерів та художників. В першу чергу, завдяки наявності надзвичайно вдалого сенсорного OLED-дисплею та стилусу у комплекті. Екземпляр, який потрапив до нас на огляд, має маркування UP5401EA-KN094W та базується на процесорі Intel Core i7-1165G7 із сімейства Tiger Lake U з архітектурою Willow Cove. Це енергоефективна модель, що має чотири фізичні ядра та вісім потоків, здатних працювати на максимальних частотах від 2,8 до 4,7 ГГц в залежності від навантаження на ядра та теплового пакета. Вбудований графічний чіп Intel Iris Xe Graphics, при необхідності, дозволяє навіть в неважкі ігрові проєкти на низькому або середньому рівні налаштувань графіки. Хоча основним призначенням цієї графіки є апаратне прискорення робочих застосунків та програм.

ASUS Zenbook 14 Flip OLED має габарити 311х223х15,9 мм (без урахування гумових ніжок) при вазі у 1,4 кг. Завдяки міцному металевому корпусу, невеликій вазі та скромним габаритам він повністю придатний для постійного носіння із собою. Усі основні характеристики пристрою вказані у таблиці нижче.

Модель ASUS Zenbook 14 Flip OLED (UP5401EA-KN094W)
Сторінка продукту Zenbook 14 Flip OLED
Процесор Intel Core i7-1165G7 1,2-2,8 ГГц (до 4,7 ГГц в Boost-режимі)
Оперативна пам'ять 16 ГБ, LPDDR4X-4266 МГц
Дисплей 14″, 2880х1800, Samsung ATNA40YK04-0 (90 Гц), OLED, сенсорний
Відеокарта Intel Iris Xe Graphics G7 96EU
Накопичувачі 1 ТБ, SSD NVMe M.2 (2280) SAMSUNG PM9A1 (MZVL21T0HCLR-00B00)
Зовнішні порти 2 x Thunderbolt 4 USB Type-C, 1 x USB 3.2 Gen2 Type A, 1 x HDMI 2.0b, 1 x MicroSD картридер, 1 x 3,5-мм комбінований аудіовихід для гарнітури
Комунікації Wi-Fi 6 (802.11AX), Bluetooth 5.0
Мультимедіа Вебкамера HD (720p), стереосистема та пара мікрофонів з сертифікатом Harman Kardon та функцією ШІ для шумозаглушення
Безпека Сенсор відбитка пальців на кнопці старту, модуль TPM 2.0
Акумулятор, мА·г 5427-5260 (63Вт·г, 3 комірки, літій-іонна, полімерна)
Адаптер живлення, Вт 100
Габарити, мм 311 x 223 x 15,9
Вага, кг 1,4
Операційна система Windows 11 Home
Вартість, грн 59 999

Комплект постачання

Ноутбук постачається у гарній на вигляд сірій коробці з ручкою для носіння, яка утримає коробку від розкриття, якщо розірвана пакувальна пломба. З боку та позаду на упаковці наклеєні наліпки з серійними номерами та переліком головних технічних характеристик продукту.

Ноутбук оригінально упакований таким чином, що коли коробка розкривається, він ніби висувається та підійматися з неї сам. Чохол для пристрою ховається за верхньою накладкою коробки, усе інше — знизу та збоку у коробці.

В комплекті до пристрою є рідний чохол, блок живлення та силовий кабель до нього, перехідник з порту USB на RJ45 для підключення дротового інтернету, стилус та різноманітна документація.

Блок живлення моделі A20-100P1A може видавати до 100 Вт потужності та має розмір 75х75х29 мм. Довжина закріпленого кабелю USB Type-C сягає 1,5 метра. Окремий силовий провід з євро-вилкою має довжину в 0,8 метра.

Зовнішній вигляд

Корпус ASUS Zenbook 14 Flip OLED має сірий колір і зроблений з міцного та легкого алюмінієвого сплаву. Він добре справляється з навантаженням на діагональне скручування, причому навіть з піднятим екраном. Щоб підкреслити загальну витривалість ноутбука, виробник декларує для пристрою відповідність військовому стандарту MIL-STD810H. Верхня панель дисплею містить на собі логотип ASUS, зміщений у праву сторону. Від нього концентричними колами розходяться не відчутні на дотик «хвилі» шліфування. Поверхня непогано збирає пил та відбитки пальців, тому її досить часто доведеться чистити. З внутрішньої сторони від шарнірів ErgoLift зроблені технологічні нарости, на які спирається кришка при великих кутах нахилу.

Шкіряний чохол зроблений у стилі конверта. З лицьової сторони на ньому видно тиснений напис Zenbook. Відкидна частина тримається на магніті, а всередині на згині є розтяжне кріплення для стилуса.

Нижня панель ноутбука має похилі грані по боках та спереду. Ближче до передньої частини розташовані отвори динаміків, позаду по боках — вихідні решітки системи вентиляції. Дно пласке, з чотирма гумовими ніжками по кутах, та забірними отворами вентиляції, ближче до задньої частини корпусу.

Позаду, між укріпленими 360-градусними шарнірами, є ще одна вентиляційна решітка.

Заглиблення посередині передньої нижньої грані дозволяє підняти кришку, але відкрити повністю її однією рукою не вийде, оскільки у закритому стані її утримує чотири магніти. Напевне це зроблено для того, щоб у планшетному режимі ноутбук випадково не розкрився.

По лівому борту вмонтовані порти HDMI та два USB Type-C з Thunderbolt 4, які можна використовувати в тому числі і для зарядки пристрою. Посередині є три завужені щілини, призначені для покращення вентиляції.

З правої сторони є один порт USB 3.2 Gen 2 Type-A, комбінований 3,5-мм вихід на гарнітуру, ще три отвори для вентиляції, зчитувач карток MicroSD, точкові індикатори активності пристрою та заряду батареї.

Перехідник з USB на RJ45 виглядає завеликим та негнучким. Індикатор активності мережі влаштовано у ньому біля входу кабелю. Та основна проблема — повністю глянцевий корпус, який миттєво збирає на себе увесь пил та відбитки пальців.

Так виглядає ноутбук разом з підключеним перехідником:

Приємним аксесуаром цієї моделі є фірмовий стилус ASUS Pen SA201H. Він виконаний в металевому корпусі з пластиковою кришкою позаду та має габарити 150х9,5 мм з вагою у 20 грамів. Працює по технології MPP 2.0, розрізняє 4096 ступенів натиснення в діапазоні зусилля від 14 до 450 грамів з урахуванням кута нахилу до 45 градусів включно. Ним можна «малювати» лінії мінімальної товщини до 0,2 мм. В передній частині на гойдалці є дві механічні кнопки. Нижня відповідає за «стирання», верхня виконує функцію правої клавіші миші. Живиться від батареї незвичного формату АААА, якої має вистачати приблизно на рік роботи. Теоретично до нього можна знайти та замовити змінні стержні.

ASUS Zenbook 14 Flip OLED має декілька режимів роботи, в залежності від кута нахилу дисплея. До 180 градусів включно він працює як звичайний ноутбук. При нахилі понад 110 градусів від горизонталі нижня частина підіймається, спираючись на підставки дисплея. Технологія називається ErgoLift, за її допомогою покращується охолодження та створюється більш насичений звук шляхом утворення «камери» відносно поверхні стола.

Рамки дисплея досить вузькі та естетичні — лише 4,3 мм по бокам, та 5,8 мм зверху. Зверху по центру знаходиться віконце веб-камери, а по сторонам від неї — два мікрофони.

До 180 градусів та більше ноутбуку дозволяють розкладатися спеціальні посилені шарніри. Виробник гарантує для них до 20 тисяч циклів відкривання та закривання без пошкоджень.

В діапазоні від 180 до 360 градусів, система мала б перейти в режим планшета та обертати екран відповідно до нахилу, але у Windows 11 цього не відбувається. Взагалі у цій операційній системі «планшетний режим» — то окрема тема для розмови. Тому навряд чи у варіанті «намета» вийде використовувати ноутбук повноцінно.

При переході у режим повноцінного планшета клавіатура та тачпад автоматично вимикаються.

Клавіатура ASUS Zenbook 14 Flip OLED особисто мені дуже сподобалася. Попри відсутність цифрового блоку, з правої сторони є окремі виділені клавіші Home, PgUp, PgDn, End та рознесені стрілочні клавіші, що значно полегшує роботи з великими масивами тексту. Зверху є окремі PrtSc, Insert, Delete. Загалом використовується стандарт ANSI, кнопки острівного типу заглиблені відносно рівня корпусу. Під кнопками встановлено механізми пантографа (ножиць), що забезпечують рівномірне натиснення із загальним ходом у 1,4 мм. Англійська та українська розкладка м'яко та чітко підсвічуються білим кольором з трьома рівнями яскравості. Індикатори Caps Lock, активності мікрофону та камери вбудовані у відповідні кнопки. Також окремо слід відзначити кнопку запуску, з вбудованих сканером відбитків пальців у верхньому правому куті.

Чутливий тачпад має розміри 130x75 мм. Його поверхня матова та слизька на дотик. Під лівим та правим нижнім кутами приховані механічні клавіші. Підтримується розпізнавання чотирьох пальців одночасно та великої кількості інтуїтивно зрозумілих жестів. Якщо потримати палець секунду у правому верхньому кутку, включиться технологія ASUS NumberPad і на тачпаді з'являться підсвічені контури кнопок віртуального сенсорного цифрового блоку. Іконка у лівому верхньому кутку (якщо потримати палець на ній) дозволяє змінювати один з двох рівнів яскравості підсвітки.

Екран

Найкращий та, мабуть, найдорожчий елемент в ASUS Zenbook 14 Flip OLED це його сенсорний екран. Він має формат 14″ (302х189 мм), частоту оновлення 90 Гц, та кути огляду не менші за 85 градусів з кожної сторони. Використання OLED-технології повною мірою компенсує глянцеве покриття дисплею шляхом високої яскравості. Все, що зображене на моніторі, видно за будь-якого освітлення, з усіх сторін під усіма кутами та без жодного спотворення кольорів. Екран має сертифікацію Pantone за точність передачі кольорів, та TUVRheinland за занижений рівень шкідливого для зору синього світла.

Всередині встановлена матриця Samsung ATNA40YK04-0 роздільної здатності 2880х1800 пікселів зі співвідношенням сторін 16:10. Швидкість реакції матриці складає 0,2 мс. Підтримується стилус та одночасне розпізнавання 10 дотиків пальців.

За нашими вимірюваннями екран забезпечує покриття колірного простору sRGB на рівні 100%, Adobe RGB 95,5%, та DCI P3 в 99%. Для роботи з дизайном та кольором цього цілком достатньо. А якщо ні, можна здійснити додаткове калібрування.

Яскравість регулюється в діапазоні від 3 до 343 кд/м² (за нашими замірами). Коефіцієнт контрастності інструментально встановити не вдалося (прилад видавав значення нескінченності), тому доведеться прийняти на віру, що він сягає 1 000 000:1. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м².

Колірна температура постійно знаходиться на рівні близько 6600К при всіх рівнях яскравості. Відхилення гамма-кривих незначне.

Екран забезпечує майже ідеально точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE значно менше одиниці по всім кольорам крім декількох темних тонів.

Екран ASUS Zenbook 14 Flip OLED просто чудовий. Але нагадаємо, що OLED технологія має декілька особливостей, як то вигоряння кольорів з часом. Так, звичайно гарантія складає 7000 робочих годин (при яскравості до 200 кд/м²), та для продовження життя матриці тут можна побачити такі давно забуті речі як кольорову заставку після 5 хвилин простою, темну тему Windows за налаштуванням, та вбудовану технологію Samsung, яка автоматично буде компенсувати вигорання певних кольорових точок коштом збільшення їх яскравості.

Внутрішня будова

На зворотній стороні нижньої панелі є пластикові елементи для підвищення жорсткості, та декілька м'яких та термічних прокладок.

Батарея на 63 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, в області під долонями. По бокам від неї облаштовано два акустичних динаміки, а спереду зліва та справа вмонтовані антени бездротового зв'язку. Материнська плата та все інше розташовано у зоні під клавіатурою.

Під накладкою по центру прихований NVMe-накопичувач Samsung PM9A1 (MZVL21T0HCLR-00B00) місткістю 1 ТБ та формату 2280. Вільного місця та роз'ємів для встановлення додаткових дисків немає. Оперативна пам'ять розпаяна на платі.

Система охолодження складається з двох відцентрових вентиляторів з радіаторами по боках. До вбудованого по центру процесора вони приєднані однією окремою тепловою трубкою кожен. Працюють у трьох режимах роботи — тихому, стандартному та «ефективному». У перших двох роботу вентиляторів не чутно взагалі. У останньому вони створюють помітний шум під повним навантаженням.

Мобільний енергоефективний процесор Intel Core i7-1165G7 із сімейства Tiger Lake-U з архітектурою Willow Cove налічує чотири фізичні ядра з Hyper-Threading, що дозволяє обробляти вісім потоків даних. При базовій частоті 2,8 ГГц максимальна частота Boost-режиму може досягати 4,7 ГГц (при навантаженні лише на одне ядро).

Вбудована пам'ять LPDDR4 на 16 ГБ працює у багатоканальному режимі на частоті 4266 МГц із затримками 36-39-39-90-1Т. OEM виробника та точне маркування чіпів встановити не вдалося.

Для обробки та виводу зображення ноутбук покладається на вбудований графічний чіп Intel Iris Xe Graphics.

За великим рахунком звичайному користувачу немає чого робити всередині цього пристрою. Збільшити обсяг пам'яті не вийде, заміна штатного накопичувача також не має особливого сенсу, а усі роботи з чистки систему охолодження чи заміни батареї краще проводити в спеціалізованих сервісах.

Програмне забезпечення

ASUS Zenbook 14 Flip OLED працює під керуванням операційної системи Windows 11 Home.

Програма MyASUS дозволяє налаштовувати всі необхідні параметри пристрою. Зокрема режим споживання батареї, продуктивність заліза та режим роботи вентилятора, якість зображення на екрані, аудіосистему, мікрофон, бездротове підключення та багато чого іншого.

Ефективність системи охолодження та рівень шуму

Система охолодження ноутбука тісно пов'язана з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. Лише в першому випадку процесор розкривається на повну. Зрозуміло, що в «тихому» та «збалансованому» варіанті потужність пристрою обмежується і вентилятор працює нечутно. Тому нас цікавить сценарій максимальної ефективності при підключеному блоці живлення. У ньому, на початку навантаження, частоти миттєво стрибають до 4,7 ГГц, процесор прогрівається до 100 градусів і починається 27% тротлінг. За пару десятків секунд, після виходу вентиляторів на максимальну швидкість частоти знижуються та стабілізуються на 3,2 ГГц по усім ядрам. Система охолодження тримає 86 градусів на процесорі, працюючи з високим рівнем шуму. Температури вихлопу сягають 45 градусів з обох радіаторів. Ноутбук випробовувався у стрес-тесті AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 22,5 градуса Цельсія.

Корпус лишається переважно прохолодним, за винятком центральної верхньої частини, де клавіатура прогрівається до 38 градусів, що відчувається як ледь помітне тепло. За столом цей пристрій буде комфортним на дотик навіть під час важких обчислень.

Результати тестування

Загальна продуктивність

PCMark 10

На графіку наведено загальний результат розширеного тесту та результати окремих груп тестів у складі цього бенчмарку.

CPU-Z Benchmark

Cinebench

Geekbench 5

V-Ray 5 Benchmark

AIDA Cache & Memory Benchmark

Дискова підсистема

Ігрові програми

ASUS Zenbook 14 Flip OLED аж ніяк не призначений для ігор, оскільки інтегрований графічний процесор Intel Iris Xe Graphics не розрахований на «геймерів» та створення комфортного fps у складній 3D-графіці. Тому ми обмежились синтетичними тестами, щоб потенційні покупці мали приблизне уявлення про можливості цієї системи. Звичайно, якщо є бажання можна пограти у нескладні проєкт на малих та середніх налаштуваннях.

3DMark

Час автономної роботи

Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено декілька випробувань за допомогою спеціалізованих тестів PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Тест Video вимірює час роботи при відтворенні відео формату Full HD. Яскравість екрана виставлена на максимум. Підсвічування клавіатури увімкнене на повну. Виставлений середній, збалансований режим використання батареї.

Ноутбук має більш ніж достатній рівень автономності, який можна збільшити шляхом меншої яскравості екрана, та деяких технологій енергоощадження. Виробник попіклувався і про подовження життя батареї, тому у налаштуваннях застосунку MyASUS можна обмежити рівень максимального заряду батареї до 80%, або навіть 60%, на випадок, якщо пристрій постійно працює підключеним до мережі живлення.

Висновок

ASUS Zenbook 14 Flip OLED — це чудово збалансований ноутбук для повсякденного та бізнес використання. Пристрій вирізняється потужним процесором, який за потреби може бути енергоефективним, в поєднанні зі швидкою конфігурацією пам'яті. А ще тут є об'ємний та дуже швидкий SSD накопичувач. Під навантаженням процесора допомагає повністю розкритися гарна система охолодження. А батарея надає пристрою достатній рівень автономності. З приємних особливостей слід зазначити дуже зручну для роботи з текстами клавіатуру з чіткою підсвіткою, тачпад з функцією цифрового блока, швидкий Wi-Fi, гарну акустику та чохол для переноски у комплекті. А ще 2 роки гарантії від виробника.

ASUS Zenbook 14 Flip OLED має чудовий сенсорний OLED екран та планшетний режим роботи, що дозволяє використовувати його для професійної роботи з 2D-графікою. А для тих, хто просто любить малювати, або є справжнім митцем, це незамінний помічник, оскільки в комплекті є ще і стилус.