Екран(и)

ASUS Zenbook DUO (2024)

Найзахопливішим елементом ASUS Zenbook DUO є те, що в нього два дисплеї. Втім, навіть якби він був один — то цей ноутбук отримав би схвальний огляд в цій частині. Це OLED-панелі Samsung діагоналлю 14″ з розподільчою здатністю 2880x1800 (так званий «3K»), що дає щільність 242 ppi. Частота оновлення складає 120 Гц, максимальна яскравість 400 кд/м² (але пікова яскравість HDR — 500 ніт з сертифікацією VESA True Black 500). Співвідношення площі екрана до корпусу становить 91%, при цьому фізичні рамки дисплеїв є мінімальними з трьох боків, але у робочому стані видно ще чорний простір під захисним склом між рамкою та фактичним зображенням. До речі, захисне скло — Gorilla Glass і це актуально через дві причини. По-перше, наявність другого екрану підвищує ризики. По-друге, обидва екрани ще й мають сенсорні панелі, тож користувачі будуть торкатися їх часто. Олеофобне покриття працює добре.

ASUS Zenbook DUO (2024)

Тестування здійснювалося за допомогою приладу X-Rite i1 Display Pro. Тести проводилися в операційній системі Windows 11. Використані програмні застосунки: Argyll CMS 2.3.1, DisplayCAL 3.8.9.3, HCFR Colorimeter 3.5.2. Яскравість виставлена на рівні 120 кд/м². Всі результати приведені для «верхнього» з двох дисплеїв тому, що ASUS зробила феноменальну роботу по підбірці — обидва працюють ідентично.

ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)

Як видно з результатів тестування, досягнуто навіть обіцяних 100% DCI-P3, а от фактична яскравість виявилася нижчою за 400 кд/м². Перевіряти контрастність та рівномірність підсвітки для OLED немає сенсу, адже результати будуть ідеальними.

ASUS Zenbook DUO (2024)

ASUS Zenbook DUO (2024)

ASUS Zenbook DUO (2024)

Всередині

Окрім унікального формфактора, ASUS Zenbook DUO цікавий нам через те, що він став першим представником платформи Intel Meteor Lake в нашій Тестовій лабораторії. А це не просто нове покоління процесора, а перехід до нової архітектури. Zenbook DUO також може бути в доступніших конфігураціях (наприклад, з Core Ultra 7 155H, 16 ГБ пам’яті, 1 ТБ SSD та 60-герцовими Full HD-екранами), але до нас на тестування потрапив саме максимальний варіант і це, мабуть, логічно для початку знайомства з радикально новою моделлю. Повний індекс протестованого різновиду: UX8406MA-PZ074W.

ASUS Zenbook DUO (2024)

Процесор Intel Core Ultra 9 185H є верхівкою сімейства Meteor Lake, тож має максимальну можливу кількість ядер: шість «великих», вісім «малих» та два додаткових «малих» в SoC. Частота роботи складає до 5100 МГц.

ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)

CPU-Z та HWiNFO дають всю звичну інформацію про систему, але оминають незвичну. Річ у тім, що до складу Meteor Lake входить ще двоядерний нейронний процесор (NPU, Neural Processing Unit) під назвою Intel AI Boost. Яким чином його тестувати і як він допоможе роботі ноутбука з ШІ — питання за межами цього огляду…

ASUS Zenbook DUO (2024)

А от як тестувати те, що можна побачити на екрані GPU-Z — цілком зрозуміло. Нарешті до складу мобільних процесорів покоління Meteor Lake, які мають у своїй назві суфікс «H» (як от Core Ultra 9 185H), замість старовинного вбудованого графічного ядра додали GPU з сімейства Intel Arc. Важливо, що інші процесори мають замість Intel Arc Graphics старе ядро, що тепер названо просто Intel Graphics. Між різними процесорами з Intel Arc Graphics може бути відмінність у максимальній частоті — в даному випадку вона максимальна з наявних та складає 2350 МГц.

ASUS Zenbook DUO (2024)

Нажаль, відкрити корпус ноутбука не вдалося. Нижче буде видно за результатами, що ASUS не даремно дуже багато зусиль витратили на проєктування внутрішньої будови Zenbook DUO та системи охолодження таким чином, щоб одночасно забезпечити добрі температури й відвести тепло від нижнього дисплея. Але це все означало, що для розбирання було потрібно знімати дисплей — і це виглядало надто ризиковано. Легко знялася лише підставка на дні ноутбука, яка дала доступ до маленького віконця, під яким ховалися конектори. Тож такі деталі, як оперативна пам’ять (розпаяні на платі 4-гігабайтні чіпи LPDDR5 виробництва Micron) та SSD (WD SN740 об’ємом 2TB) прийшлося пізнавати тільки теоретично, по звітах діагностичних програм…

ASUS Zenbook DUO (2024)

Програмне забезпечення

В комплекті Zenbook DUO лежить флаєр з рекламою застосунку MyASUS. Він безплатний та вже встановлений на пристрої, але якщо його ігнорувати — користувач не отримає доступ до цікавих додаткових налаштувань та можливостей за межами системних. Нещодавно ASUS провели велике оновлення в рамках виходу MyASUS 4.0, тож програма тепер має сучасніший інтерфейс.

ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)ASUS Zenbook DUO (2024)

Окрім цього, встановлено застосунок ScreenXpert, який допомагає у налаштуваннях «робочого простору», та GlideX, що працює з мобільними пристроями (смартфонами, планшетами) як додатковий екран. Ноутбук постачається з Windows 11 Home та 1-місячною підпискою на Office 365 Personal. На додачу до цього, в програмі MyASUS з'являються іноді знижки на інші програми. Варто згадати також Intel Unison — новий застосунок зі складу сертифікації Intel EVO для обміну інформацією між ноутбуком та смартфоном.

Нагрів, шум та енергоспоживання

Для користувача в сенсі нагріву, шуму та енергоспоживання фактично важливі два режими використання: або звичайна офісна робота, або ігри — мінімальний та максимальний режими «з реального світу». Заміри проводилися при температурі 21 градус. Для навантаження використовувався 3DMark Time Spy, причому тестування відбувалося у двох режимах MyASUS — Silent та Performance. Температури замірялися на нижньому дисплеї в дев’ятьох місцях аналогічно тому, як це робиться для клавіатурних блоків звичайних ноутбуків. В цьому випадку міряти щось на знімній клавіатурі поверх дисплея особливого сенсу не має, бо вона працює, як ізолятор.

В режимі простою чи офісної роботи енергоспоживання складає до 20 Вт навіть с двома дисплеями, шум близький до мінімального (32 дБ).

ASUS Zenbook DUO (2024)

В режимі Performance шум підіймається до 48 дБ, а енергоспоживання під час тесту 3DMark — до 68 Вт. Втім, суб’єктивно навіть це відчувалося достатньо тихим, як для ноутбука, що опрацьовує 3D-картинку. Температури залишаються на комфортному рівні. Що ще більш важливо: температура процесора не підіймалася вище 78 градусів, при цьому ніякого тротлінгу моніторинг також не фіксував. І це чудові результати — Meteor Lake доводить свою енергоефективність.

ASUS Zenbook DUO (2024)

Нарешті, при переході в Silent-режим, температура у верхній частині корпусу незначно зростає. Загальний результат 3DMark Time Spy падає на 15%, шум знижується до 44 дБ (дуже помітно), а споживання з 68 Вт зменшується до 63 Вт. Варто нагадати, що клавіатура ASUS Zenbook DUO при цьому взагалі знята і працює через Bluetooth, тож руки все одно не відчувають температуру корпусу (точніше, дисплею), хоча нічого страшного й тут немає.

ASUS Zenbook DUO (2024)