Синтетичні тести
Всі заміри відбувалися в режимі Performance.
Ігрові тести
Оскільки ASUS Zenbook DUO має лише вбудовану графіку, першим бажанням було взагалі не тестувати його в 3D нічим, крім номінальної перевірки в 3DMark.
Але Intel Arc у складі Core Ultra 9 185H зміг здивувати й тому декілька ігор все ж таки додалися до пакета тестів. Для замірів використовувалися тільки найнижчі налаштування графіки, бо запускати сучасні ігри на ноутбуку без дискретного GPU і так дуже оптимістично. Проте окрім режиму Performance у нативних 2880x1800, ігри також перевірялися у 1920x1080 та при роботі в режимі максимальної тиші (через MyASUS). Примітка: Forza Horizon 5 в тихому режимі відмовляється запускатися — втім, загальна тенденція видна й так.
Час автономної роботи
75-ватна батарея дозволяє ASUS Zenbook DUO відпрацювати повний робочий день в офісних задачах навіть з двома екранами. Якщо перевести пристрій в режим звичайного ноутбука, то цей результат можна підвищити майже на 50%. Скоріш за все, у нескладних задачах типу відтворення відео, де Core Ultra 9 185H зможе застосовувати енергоефективні ядра, результат буде ще краще. В іграх навіть з одним екраном заряду вистачає максимум на 2 години. Зарядка з 0 до 60% відбувається менше, ніж за годину, як і обіцяв виробник.
Висновки
Як на диво для інноваційного продукту, в ASUS Zenbook DUO (2024) важко знайти багато мінусів і легко описати цілу купу плюсів. Втім, він звісно «перший у світі ноутбук з двома 14-дюймовими OLED-дисплеями», але є результатом багаторічних експериментів інженерів ASUS з форматом двоекранного ноутбуку, включно з першим поколінням Zenbook Duo, тож велика робота над помилками була вже проведена до його появи на ринку.
Плюси:
- чудова реалізація схеми двох дисплеїв;
- висока якість OLED-екранів;
- ідеальне рішення знімного клавіатурного блоку;
- новітня платформа Meteor Lake з графікою Intel Arc;
- сертифікація Intel EVO Edition;
- розміри та вага, як у звичайного 14-дюймового ноутбука;
- якість виробу відповідає чималій ціні;
- висока автономність навіть з двома дисплеями;
- стилус ASUS Pen 2.0 для творчих потреб;
- чохол та рюкзак в комплекті.
Мінуси:
- грати у 2880x1800 на Intel ARC безперспективно;
- шарнір не дозволяє розкласти екрани в справді єдину площину.
Сукупно, як вже було сказано прямо у вступній частині огляду, ASUS Zenbook DUO (2024) виглядає як перший ноутбук з двома повноцінними екранами, який є сенс купувати в якості основного. Його висока ціна оправдана унікальною поки функціональністю на додачу до інших чудових вражень від пристрою, як від просто ноутбуку для роботи на основі найсучаснішої платформи Intel.
До речі, про роботу. Автору зазвичай потрібно три екрани для того, щоб було максимально зручно. Тож, користуючись тим, що на тесті одночасно був ASUS ZenScreen MB16AHG, вдалося зібрати мобільну робочу станцію мрії, яка повністю закрила всі потреби не гірше за десктопний сетап (окрім діагоналі моніторів, звісно).
Тоді в процесі виявилося, що таким чином можна ще й дещо виправити ігрову складову. Адже цей додатковий портативний монітор з роздільною здатністю 1920x1080 допоміг Intel Arc витягти середні fps у протестованих іграх хоча б на низьких налаштуваннях до терпимішого рівня. І оскільки клавіатура у Zenbook DUO знімна, то сам ноутбук при цьому можна закрити, щоб відеоядро не витрачало сили на опрацювання картинки на вбудованих дисплеях. Вийшло непогано, наскільки можна це чекати від GPU в процесорі. І це цікава новина для покупців неігрових ноутбуків взагалі. Бо якщо декілька місяців тому в огляді ASUS VivoBook S 15 OLED ми змогли порівняти вбудовану графіку Iris Xe та дискретну Arc A350M, то висновок був однозначний: «наявність дискретної графіки Intel Arc A350M не робить ноутбук геймерським». Тепер же той самий рівень результатів в іграх ми побачили вже на вбудованому GPU, а це ж абсолютно змінює ситуацію. Треба бути уважним, бо не всі Meteor Lake мають саме Arc графічним ядром, але при Full HD-екрані звичайний ноутбук з відповідним процесором цього сімейства без окремої відеокарти на борту може дозволити хоча б базовий рівень іграбельності сучасних ігор. Загалом же Core Ultra 9 185H при повністю новій архітектурі продемонстрував результати схожі на Core i9-13900H, але при меншому нагріві та енергоспоживанні, що разом з GPU рівня Intel Arc і є великим прогресом станом на зараз. Цікаво, що чекає нас попереду, адже у сімейства Core Ultra все тільки починається.