Серія ноутбуків з двома екранами ASUS Zenbook Duo поступово еволюціонує вже кілька років, змінюючи конструкцію шасі та внутрішні компоненти. І вінцем актуальності цього процесу на зараз можна вважати ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED, який отримав оновлений корпус, найпотужніший в лінійці процесор Intel Core i9-12900H з 32 ГБ оперативної пам’яті та цілком пристойну відеокарту Nvidia GeForce RTX 3050 Ti з 4 ГБ відеопам'яті. Цей «звір» має маркування UX8402ZE-M3089X та, як читачі вже напевне здогадалися, саме він стане предметом даного огляду.
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED має габарити в 323,5x224,7х22,8 мм (з урахуванням гумових ніжок), та фактичну вагу в 1,76 кг. Для подібного формату це немало, проте, враховуючи його призначення, особливості конструкції та компоненти, ноутбук більшою мірою розрахований на стаціонарне використання за столом, а не на скажений креатив у парковій зоні, у перерві між пробіжками. Усі основні характеристики пристрою вказані у таблиці нижче.
Модель | ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402ZE-M3089X) |
---|---|
Сторінка продукту | ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED |
Процесор | Intel Core i9-12900H 2,5-3,8 ГГц (до 5,0 ГГц в Boost-режимі) |
Оперативна пам'ять | 32 ГБ, LPDDR5-4800 МГц |
Дисплей | Основний: 14,5″, 2880х1800, 16:10, Samsung ATNA45AF01-0 (120 Гц), OLED, сенсорний Додатковий ScreenPad Plus: 12,7", 2880x864, 32:10, BOE0A8D NV127H4M-NX1 (120 Гц), IPS, сенсорний |
Відеокарта | Nvidia GeForce RTX 3050 Ti, GDDR6 4 ГБ |
Накопичувачі | 2 ТБ, SSD NVMe M.2 (2280) Samsung PM9A1 (MZVL22T0HBLB-00B00) |
Зовнішні порти | 2 x Thunderbolt 4 USB Type-C, 1 x USB 3.2 Gen2 Type A, 1 x HDMI 2.1 TMDS, 1 x MicroSD Express 7.1 кардрідер, 1 x 3,5-мм комбінований аудіовихід для гарнітури |
Комунікації | Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.2 |
Мультимедіа | Вебкамера FHD (1080p), інфрачервона камера з підсвіткою, датчиками ALS/RGB та ToF, стереосистема та масив мікрофонів з сертифікатом Harman Kardon та функцією ШІ для шумозаглушення, підтримка голосових помічників Cortana й Alexa |
Безпека | Модуль TPM 2.0, Firmware TPM, інфрачервона камера з підтримкою Windows Hello |
Акумулятор, мА·г | 4920–4770 (76 Вт·г, 4 комірки, літій-іонна, полімерна) |
Адаптер живлення, Вт | 180 |
Габарити, мм | 323,5 x 224,7 x 19,6 |
Вага, кг | 1,76 |
Операційна система | Windows 11 Pro |
Вартість, грн | 129 999 |
Комплект постачання
Ноутбук постачається у чорній коробці з ручкою для носіння, по якій неможливо навіть приблизно ідентифікувати вміст, якщо не придивлятися до наліпок з серійними номерами на бортах.
В середині можна знайти вже більш естетично вишукані коробки сірого кольору. В одній з яких ховається сам ноутбук, документація до нього та клейкі ніжки (по боках цієї коробки встановлені м’які демпфери). В іншій — блок живлення з силовим кабелем та коробочка зі стилусом та аксесуарами до нього. Оригінальний чохол складений збоку, в окремій картонній ніші.
Коробка, в якій міститься ноутбук, при відкриванні підіймає його на своєрідному постаменті (для більшого драматичного ефекту на фото, пакувальні плівки попередньо було знято з пристрою). Напис на звороті кришки стверджує, що «неймовірне з’являється з середини».
Стилус ASUS Pen 2.0 (SA203H) йде в комплекті окремим аксесуаром, відразу у роздрібній упаковці. З його детальними характеристиками можна ознайомитись на офіційному сайті.
Всередині можна знайти сам пристрій, зарядний кабель USB Type-C (обидва виходи), скобу для знімання стержнів та відразу чотири стержні з рівнями жорсткості 2H, H, HB та B.
Блок живлення моделі ADP-180TB H може видавати до 180 Вт потужності та має розмір 152,5х73х23,4 мм при вазі в 439 грамів. Довжина закріпленого кабелю USB Type-C сягає 1,8 метра. Окремий силовий провід з євро-вилкою має довжину в 0,85 метра та вагу 114 грамів.
Зовнішній вигляд
Корпус ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED повністю металевий і виготовлений зі сплаву магнезію та алюмінію. Він має надзвичайну міцність та ідеально протистоїть діагональним навантаженням. Виробник недарма декларує для пристрою відповідність військовому стандарту США MIL-STD810H. Верхня панель з лівої сторони містить на собі оновлений сріблястий логотип ASUS у вигляді стилізованої літери А (привіт Зоряному флоту зі Star Trek). Від нього концентричними колами розходяться «хвилі» не відчутного на дотик шліфування. Біля нижньої грані є ледь помітний гравійований напис ASUS Zenbook. Поверхня добре збирає пил та відбитки пальців, хоча відчистити їх можна досить легко. Кути корпусу заокруглені по невеликому радіусу.
Транспортний чохол зроблений у вигляді конверта на липучці. Фронтальна сторона виготовлена з тканини (логотип А є у кутку), а зворот — зі штучної шкіри. На згині відкидної частини є розтяжне кріплення для стилусу. Розмір чохла складає 390х270х4 мм, вага 187 грамів.
Нижня панель ноутбука має похилі грані з метою створення враження більш тонкого корпусу. По сторонах спереду є отвори динаміків. Ще більше вентиляційних отворів (приблизно 1/6 частина від загальної площі) займають місце позаду у центрі. Ніжки виконані цікаво — одна суцільна пролягає вздовж передньої грані, а друга утворює позаду великий прямокутник з перепадами висоти.
Але і це ще не все. В комплекті є дві додаткові клейкі ніжки, які потрібно власноруч пристосувати до ноутбука, як показано в інструкції. Рішення досить цікаве, якщо треба підіймати пристрій більше його можливостей.
Ніжки в розкладеному стані підіймають задню частину корпусу ноутбука приблизно на 30 мм вверх, чим суттєво покращують його вентиляцію. Як складені, так і розкладені ніжки тримаються на магнітах і є досить чіпкими. Недолік же полягає в тому, що все це потрібно здійснювати вручну, і, враховуючи м’якість матеріалу ніжок, невідомо, скільки циклів розкривання вони зможуть витримати до пошкодження.
Крім того, розкладені ніжки поліпшують кути огляду додаткового дисплея та створюють ергономічний нахил для клавіатури.
На задній частині корпусу ноутбука є невелика вихлопна вентиляційна решітка. Близько до центру розташований вихід HDMI 2.1. Далі є два малопомітні отвори, швидше за все — фонових мікрофонів. І ближче до лівої сторони знаходиться роз’єм для блоку живлення та щілина MicroSD картридера.
Заглиблення посередині передньої нижньої грані дозволяє підняти кришку, але щоб відкрити її повністю, доведеться застосувати обидві руки, притримуючи однією з них корпус.
По лівому борту є лише вихідні отвори вентиляції та комбінований 3,5-мм роз’єм гарнітури.
З правої сторони є два точкові індикатори заряду батареї та активності пристрою, два порти USB Type-C Thunderbolt 4, які можна використовувати в тому числі й для зарядки, та один порт USB 3.2 Gen 2 Type A.
Головна особливість ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED — додатковий дисплей, розташований над клавіатурою. Він залишився на своєму місці, але в порівнянні з попередніми версіями ноутбуків, змінилася його конструкція. В перших моделях цей екран взагалі був вмонтований в корпус, потім він став підйомним. Тут пішли ще далі й при складанні ця деталь повністю ховається в корпус та тримає на собі кріплення основного дисплея.
Раніше головний екран тримався за основний корпус, та при розкладанні виконував роль розкладної ніжки. Зараз концепція змінилася, корпус лишається непорушним. З нього на шарнірі підіймається додатковий екран під кутом 12 градусів, на якому вже тримається основний, що може відхилятися приблизно на 135 градусів від умовного горизонту.
За свідченням виробника, конструкція шарнірного вузла на 38% покращує можливості системи охолодження пристрою, пропорційним чином створюючи запас для збільшення рамок теплового пакета процесора та відеокарти, а значить — відповідного їх пришвидшення за відсутністю перегріву. Зворотним недоліком системи є її вразливість до потрапляння сторонніх предметів між корпусом та дисплеєм. За цим потрібно пильнувати при закриванні кришки ноутбука.
У вузькій верхній рамці дисплея приховано багато пристроїв. По центру розташоване віконце FHD вебкамери на 5 мегапікселів, правіше від неї — інфрачервона камера з власною підсвіткою та підтримкою Windows Hello з технологією AdaptiveLock (яка блокує систему ноутбука, коли користувач від нього відходить). По боках від них є масив з двох мікрофонів. Якщо придивитись уважніше до правої сторони рамки, можна розгледіти здвоєний датчик ToF (глибини простору) та матрицю сенсора ALS/RGB (фонового освітлення та кольору).
Клавіатура ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED зміщена в нижню половину корпусу ноутбука. Вона острівного ножичного типу, з відстанню в 18,5 мм між центрами кнопок та наближеною до ANSI розкладкою. Хоча клавіші й видаються пласкими, насправді вони трішки втоплені в середину. Загальний хід при натисканні складає 1,4 мм. Латинське та кириличне гравіювання м'яко та чітко підсвічується білим кольором з трьома рівнями яскравості. Індикатори Caps Lock, активності мікрофона та камери вбудовані у відповідні кнопки. Додатковий сенсорний екран, вкритий матовим покриттям проти відблисків, окрім своєї прямої функції показу та оперування з інформацією, може використовуватись як тачпад. Для цього має бути увімкнена відповідна функція, при якій дотик трьома пальцями одночасно вмикає режим тачпаду.
Окремий тачпад, за великим рахунком, не потрібний у цьому ноутбуку. Адже тут є два сенсорні екрани з підтримкою десяти-пальцьових жестів, не кажучи вже про стилус. Проте, він тут є та має розмір 53x77 мм. Його поверхня матова та ковзка на дотик, вкрита спеціальним покриттям, що запобігає передчасному зносу та накопиченню забруднень. Знизу є дві фізичні кнопки ЛКМ та ПКМ, зверху — дві функціональні клавіші ScreenPad Plus та кнопка запуску. Підтримуються жести чотирма пальцями одночасно.
Ще одним, дуже приємним аксесуаром до цієї моделі є фірмовий стилус ASUS Pen 2.0 (SA203H). Він має габарити в 164х10 мм та вагу в 16 грамів. В комплекті є чотири змінні стержні різної «твердості». Працює пристрій по технології MPP 2.0 з частотою опитування у 266 Гц, розрізняє 4096 ступенів натиснення в діапазоні зусилля від 5 до 350. В передній частині на гойдалці є дві механічні кнопки. Нижня відповідає за «стирання», верхня виконує функцію правої клавіші миші. Ще одна кнопка позаду, на ковпачку, перемикає функції пристрою (наприклад, дозволяє зробити скріншот, або перегорнути кадр презентації). Живиться ASUS Pen 2.0 від вбудованого акумулятора, якого вистачає на 140 годин неперервної роботи, а для заряджання потрібно не більше 30 хвилин. Для зарядки потрібно відсунути ковпачок, відкривши порт USB Type-C, та під'єднати до нього відповідний кабель (довжиною в 100 мм та вагою в 5 грамів). Кольоровий індикатор зліва від порту покаже поточний статус зарядки та з’єднання по Bluetooth.
Екран
Головний екран ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED сенсорний з глянцевим покриттям, має формат 14,5″ (312х195 мм) з підтримкою HDR, частотою оновлення 120 Гц та близькими до горизонталі кутами огляду. Використання OLED технології повною мірою компенсує глянцеве покриття дисплея коштом високої яскравості. Все, що зображене на моніторі, видно за будь-якого освітлення, з усіх сторін під усіма кутами та без жодного спотворення кольорів. Екран має сертифікати VESA DisplayHDR True Black 500 і Pantone за точність передачі кольорів, та TUV Rheinland за занижений рівень шкідливого для зору синього світла. Заявлено охоплення 100% кольорового простору DCI-P3, контраст 1000000:1 та 550 кд/м² максимальної яскравості.
Всередині встановлена матриця Samsung ATNA45AF01-0 роздільної здатності 2880х1800 пікселів зі співвідношенням сторін 16:10. Швидкість реакції матриці складає 0,2 мс. Підтримується стилус та одночасне розпізнавання 10 дотиків пальців.
За нашими вимірюваннями екран забезпечує покриття кольорового простору sRGB на рівні 99%, Adobe RGB 95,3%, та DCI P3 в 98%. Обсяги кольорового простору відповідно ще більші і цього має вистачати для роботи з дизайном, кольором та графікою в цілому.
Яскравість регулюється в діапазоні від 0,5 до 346 кд/м² (за нашими замірами). Коефіцієнт контрастності інструментально не встановлюється, оскільки прилад видає значення нескінченності. Приймемо на віру, що він сягає 1 000 000:1. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м².
Колірна температура постійно знаходиться на рівні трохи нижчому за 6500К в залежності від яскравості. Відхилення гамма-кривих незначне.
Екран забезпечує майже ідеально точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE значно менше ніж одна одиниця майже по всім кольорам. Але нагадаємо, що OLED-технологія має таку особливість, як вигоряння кольорів з часом. Тому для продовження життя матриці тут є затемнення екрана після 5 хвилин простою, кольорова заставка після 30 хвилин простою, темна тема Windows за замовчуванням та вбудована технологія Samsung, яка автоматично буде компенсувати вигоряння певних кольорових точок шляхом збільшення їх яскравості.
Додатковий дисплей ScreenPad Plus також сенсорний, з матовою поверхнею та розміром 12,7″ (308х93 мм). IPS матриця тут має помітний кристалічний ефект та підтримує частоту в 120 Гц з дуже непоганими кутами огляду та високою максимальною яскравістю в 500 кд/м². Так само заявлено виробником 100% охоплення кольорового простору DCI-P3 та сертифікацію Pantone.
Всередині встановлена матриця BOE0A8D (NV127H4M-NX1) з роздільною здатністю у 2880х864 пікселів та співвідношенням сторін 32:10. Також підтримується стилус та одночасне розпізнавання 10 дотиків пальців.
За нашим вимірюванням екран забезпечує покриття кольорового простору sRGB на рівні 99,9%, Adobe RGB на 91,2% та DCI P3 в 96%. Як би не завужені розміри, тут також цілком комфортним чином можна було б працювати з графікою.
Яскравість регулюється в діапазоні від 26,8 до 580 кд/м² (за нашими замірами). Коефіцієнт контрастності тримається в межах 842:1 при яскравості понад 80% та на 835:1 при всіх нижчих рівнях освітленості. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м².
Колірна температура постійно знаходиться на рівні близько 6300К при рівнях яскравості вище 30%. Відхилення гамма-кривих практично відсутнє.
Екран забезпечує ідеально точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE значно менше ніж одна одиниця по всім кольорам.
Внутрішня будова
Щоб отримати доступ всередину, з нижньої панелі корпусу потрібно відкрутити 10 маленьких гвинтів. Жодних пломб помічено не було. Щоб відкрити корпус повністю, пройдіться пластиковою лопаткою вздовж лінії з'єднання, обережно розмикаючи пластикові застібки. На зворотній стороні нижньої панелі є пластикові елементи для підвищення жорсткості, та декілька м'яких термічних прокладок. Зверніть також увагу, що два центральні гвинти мають більшу довжину, ніж інші. Крім того, по центру є два додаткові зачепи.
Батарея на 76 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, в області під клавіатурою. По боках від неї облаштовано два акустичних динаміки Harman Kardon, а спереду зліва та справа вмонтовані антени бездротового зв'язку. Материнська плата та все інше начиння розташовано у зоні під додатковим екраном.
Під накладкою по центру біля задньої грані прихований SSD NVMe M.2 (2280) накопичувач на 2 ТБ Samsung PM9A1 (MZVL22T0HBLB-00B00). Вільного місця та роз'ємів для встановлення додаткових дисків немає. Оперативна пам'ять розпаяна на платі. Процесор та графічний адаптер вмонтовані нижче по центру. Від них, в сторони до вентиляторів, розходяться дві товсті 8-мм теплові трубки.
Система охолодження складається з двох відцентрових вентиляторів з виходами радіаторів у ліву сторону та назад. Повітря для них береться як з під нижньої панелі (тому не слід забувати розкладати там клейкі ніжки), та і з верхньої, у прозорі між корпусом та додатковим дисплеєм. Виробник декларує можливість розсіювання до 85 Вт теплової енергії у сумі від процесора та відеокарти одночасно. Працюють кулери у трьох режимах роботи — тихому, стандартному та «ефективному». У перших двох роботу вентиляторів не чутно взагалі. У останньому вони створюють дуже помітний шум під повним навантаженням.
Потужний мобільний процесор Intel Core i9-12900H належить до сімейства Alder Lake-H та поєднує у собі набір з двох типів ядер: шести великих, «справжніх» двопотокових Perfomance-ядер з архітектурою Golden Cove, та восьми «маленьких», однопотокових енергоефективних Efficient-ядер архітектури Gracemont. У сумі маємо можливість обробки 20 потоків даних одночасно. Формально P-ядра можуть сягати 5 ГГц в однопотоковому навантаженні, а E-ядра — 3,8 ГГц. На практиці все приблизно в три рази скромніше при багатопотоковому навантаженні, оскільки TDP обмежується 45 Вт при температурі в 100 градусів, замість можливих впродовж 1 секунди 115 Вт. М’яко кажучи, в рамках корпусу ноутбука цьому процесору відверто тісно.
Вбудована пам'ять на 32 ГБ працює в «чотириканальному» режимі на частоті 4800 МГц із затримками 56-44-44-104-1Т. OEM виробника та точне маркування чипів встановити не вдалося.
Основним відеоадаптером у цьому ноутбуку є дискретна Nvidia GeForce RTX 3050 Ti з 4 ГБ відеопам'яті GDDR6. Вона не тільки дозволяє прискорювати апаратну обробку важких застосунків, але й досить комфортним чином грати в ігри у вільний від роботи час.
Для обробки та виводу двовимірного зображення ноутбук покладається на вбудований графічний чип Intel Iris Xe Graphics. Перемикання між відеоадаптерами здійснюється автоматично, в залежності від обсягу та характеру навантаження.
Програмне забезпечення
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED працює під керуванням операційної системи Windows 11 Pro.
Програма MyASUS дозволяє налаштовувати всі необхідні параметри пристрою. Зокрема режим споживання батареї, продуктивність заліза та режим роботи вентилятора, якість зображення на екрані, аудіосистему, мікрофон, бездротове підключення та багато чого іншого.
Для тих, хто відчуває себе митцями, окремо є програмне забезпечення ProArt Creator Hub. В деяких функціях воно дублює MyASUS, але дозволяє проводити калібрування дисплея та створювати панелі застосунків. Нехай у ньому і підтримується усього один інструмент калібрування, проте найпопулярніший.
Для зручної роботи з додатковим екраном ScreenPad Plus призначена програма ScreenXpert 3. Панель керування нею можна прикріпити по боках чи унизу дисплею. В ній є регулювання яскравості, перемикання між вікнами та застосунками, перемикання у режим тачпаду, та виклик застосунків Handwriting, Number Key, Quick Key та Control Panel, призначення яких цілком зрозуміле з назви.
Ефективність системи охолодження
Система охолодження ноутбука прямо пов'язана з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. Лише в першому випадку процесор розкривається на повну. В «тихому» та «збалансованому» варіанті потужність пристрою обмежується і вентилятор працює нечутно. Тому нас цікавить сценарій максимальної ефективності при підключеному блоці живлення, коли система охолодження працює на повну з високим рівнем шуму. У ньому, на початку навантаження, частоти P-ядер процесора миттєво сягають майже 5 ГГц, а E-ядра утримують близько 3,7 ГГц. Процесор зовсім трішки не дотягується до точки кипіння і за пару секунд стається 24% тротлінг. Після виходу вентиляторів на максимальну швидкість частоти знижуються та стабілізуються на 1,7 ГГц по P-ядрам та 1,3 ГГц по E-ядрам. Максимальна температура графічного адаптера сягає 90 градусів при одночасному навантаженні усіх підсистем. Такий сценарій є найтяжчим та найменш ймовірним, оскільки в робочих застосунках більше зайнятий процесор, а в іграх повністю використовуються можливості відеоадаптера, але процесор залучений значно менше. Температури вихлопу сягають 50 градусів з обох радіаторів, і приблизно так само гріється і нижня панель ноутбука, попри те, що вона піднята під нахилом на ніжках.
Другий варіант тестування, який ми провели — це навантаження лише на центральний процесор та пам’ять. Тобто типовий сценарій роботи зі складними застосунками в офісі з підключенням до розетки. Тут частоти P-ядер, обмежені тепловим пакетом, стабілізувалися на 3,4 ГГц, а E-ядра працювали на 2,6 ГГц. Тобто, без підігріву від відеокарти, процесор працює вдвічі продуктивніше.
І, нарешті, третій варіант — це мобільна робота від батареї при повному навантаженні процесора та пам’яті. Тут частоти P-ядер процесора стабілізуються на 1,9 ГГц, а E-ядра працюють усього лише на 1 ГГц. Зрозуміло, що продуктивність ніяка, у порівнянні з роботою від розетки, проте вдвічі менший тепловий пакет, усього 72 градуси максимальної температури та досить тиха робота системи охолодження. Звісно, грати в ігри в такому варіанті не варто, адже fps там буде незручним, особливо у вимогливих до заліза жанрах.
Ноутбук випробовувався у стрес-тесті стабільності AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 23,5 градуси Цельсія. Завдяки неординарній конструкції, корпус лишається ледь теплим. Нагрів відчувається лише в центральній верхній частині клавіатури, а додатковий екран взагалі найхолодніший з усього. Зате стіл під ноутбуком та простір позаду і зліва від нього прогрівається добряче. На колінах цей пристрій під навантаженням краще не використовувати.
Результати тестування
Загальна продуктивність
PCMark 10
На графіку наведено загальний результат розширеного тесту та результати окремих груп тестів у складі цього бенчмарку.
CPU-Z Benchmark
Cinebench
Geekbench 5
V-Ray 5 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED оснащений цілком пристойним дискретним графічним відеоадаптером Nvidia GeForce RTX 3050 Ti з 4 ГБ відеопам'яті GDDR6. Він, звичайно, призначений для апаратного прискорення вимогливих робочих застосунків, але ніщо не заважає використовувати його і в розважальних цілях. Можливості цієї графіки відомі широкому загалу, тому ми обмежилися в тестуванні синтетичним бенчмарком, та парою ігрових бенчмарків на основі реальних ігрових рушіїв.
3DMark
Bright Memory: Infinite Ray Tracing Benchmark
У рідній роздільній здатності 2880х1800 з високими налаштуваннями цій системі важкувато справлятися з трасуванням променів. Але якщо зменшити роздільну здатність до 1920х1080 та виставити трішки менші вимоги до графіки, то fps збільшується з 22 до 49 кадрів на секунду.
World of Tanks enCore RT
Ще один графічний рушій з підтримкою трасування променів підтверджує висновки з минулого тесту. При високих налаштуваннях графіки та увімкненому трасуванні тіней в 1920х1080 отримуємо соковиту та плавну картинку. При 2880х1800 та ультра-налаштуваннях продуктивність знижується вдвічі та виникає посмикування зображення.
Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition
Ця гра розуміє 120 Гц частоти оновлення монітору, але не підтримує роздільну здатність вище 2560x1600. Проте видає гарне зображення та середній fps в 51 кадр на секунду. При пониженні роздільної здатності до 1920х1080 все стає ще жвавішим та маємо 76 кадрів на секунду в середньому.
Окремо випробовувати можливості інтегрованої в процесор графіки Intel Iris Xe ми не стали з очевидних міркувань: вона працює лише при малому навантаженні в цілях економії енергії та зменшення рівня шуму.
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено декілька випробувань за допомогою спеціалізованих тестів PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Тест Video вимірює час роботи при відтворенні відео формату Full HD. Яскравість обох екранів була виставлена на максимум. Підсвічування клавіатури увімкнене на повну. Виставлений середній, збалансований режим використання батареї. Крім того, ми додали сюди час роботи від батареї в стрес-тестуванні AIDA64, щоб перевірити її витривалість в максимально можливому навантаженні.
Ноутбук має середній за сучасними мірками рівень автономності. З іншого боку, тут встановлено один з найпотужніших мобільних процесорів на ринку, який навіть обмежений вполовину системою охолодження та тепловим пакетом споживає чимало енергії. Збільшити тривалість роботи від батареї можна коштом меншої яскравості екрана, вимикання додаткового дисплея, гнучкого регулювання системи в автоматичному режимі за допомогою певних технологій енергоощадження. Крім того, є можливість подовжити строк експлуатації батареї шляхом налаштувань застосунку MyASUS, де можна обмежити рівень максимального заряду батареї до 80%, або навіть 60%, на випадок, якщо пристрій постійно працює підключеним до мережі живлення. На що, власне, він і розрахований в першу чергу.
Висновок
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED — це робоча станція, яка в новій ітерації стала ще потужнішою. Новий процесор у поєднанні з продуманою системою охолодження значно підвищив і без того суттєві обчислювальні можливості цього ноутбуку. Усі інші параметри також знаходяться на висоті, але слід враховувати, що у нас на тесті побувала топова та сама дорога версія цього пристрою. Тепер пройдемося по окремим головним елементам системи.
Два дисплеї є цікавим задумом з точки зору універсальності сфер застосування пристрою, оскільки дозволяють імітувати будь-яку панель управління, в будь-якому застосунку. Вони чудові по своїй якості та забезпечують точну передачу кольорів та високу яскравість. Зворотний бік цих переваг — підвищене споживання енергії, та зміщена в передню частину корпусу клавіатура, що ускладнює роботу «на колінах», бо немає де покласти руки. Сама клавіатура достатньо зручна та має гарну підсвітку, але вона могла б бути ще кращою, якби її розширили завдяки тачпаду. Він є зайвим, на мій погляд, оскільки обидва екрани сенсорні, а нижній дисплей сам по собі має функцію гігантського тачпаду. Не кажучи вже про стилус в комплекті, яким можна не тільки малювати, але й використовувати замість миші.
Щодо мультимедіа, то в Zenbook Pro 14 Duo OLED все дуже добре. Хороший набір якісних та розумних камер, масив мікрофонів з функцією придушення фонових шумів, динаміки Harman Kardon. Те саме можна сказати й про набір зовнішніх інтерфейсів, оскільки тут є все мінімально необхідне. До речі, від дротового інтерфейсу в даній моделі відмовились, а для реалізації усіх можливостей вбудованої схеми Wi-Fi користувачу знадобиться вельми якісний роутер. А ще тут дуже не вистачає сканеру відбитків пальців.
Щодо обчислювальних можливостей, то далеко не на кожному настільному комп’ютері таке знайдеш. Але загальна потужність все одно обмежується можливостями системи охолодження, якби її не намагалися поліпшити. Тому при високих навантаженнях вентилятори буде чутно аж занадто добре. З іншого боку, без них система поводить себе досить тихо.
По автономності стає очевидним, що ноутбук розрахований на роботу на столі від розетки, оскільки саме там його можливості розкриваються повністю. Від батареї він не протягне довго, оскільки залізо занадто потужне. Але на 4 години в середньому користувач точно може розраховувати, якщо не займатиметься рендерингом чи іншою вимогливою до ресурсів роботою. Якщо порахувати загальну вагу всього комплекту пристрою для перенесення: ноутбук, чохол, зарядний пристрій та стилус, то вийде близько 2,5 кг. Цілком прийнятна вага для подорожей, на мій погляд, навіть без особистого транспорту.
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED — це є надпотужний ноутбук, призначений для професійного застосування та здатний впоратися з будь-яким спектром завдань. Він є повноцінною заміною настільної робочої станції як у роботі, так і у розвагах.