Екран
В цій моделі встановлена 14-дюймова OLED-матриця виробництва Samsung з роздільною здатністю 2880x1800 точок (формат 16:10, щільність пікселів 242 ppi) та частотою оновлення 120 Гц. Дисплей має глянцеве покриття.
Тестування здійснювалося за допомогою приладу X-Rite i1 Display Pro. Тести проводилися в операційній системі Windows 11. Використано програми: Argyll CMS 2.3.1, DisplayCAL 3.8.9.3, HCFR Colorimeter 3.5.2. Яскравість виставлена на рівні 120 кд/м².
Внутрішня будова
Спочатку подивимося на систему очима діагностичних засобів:
Доступ до внутрішніх компонентів здійснюється через нижню кришку, яка кріпиться стандартними гвинтами. Сама кришка металева (алюмінієвий сплав AL5052RC) з абсолютно мінімальною кількістю пластикових деталей для кріплення — і це не дивно, адже йшла боротьба за кожний грам ваги.
Після зняття кришки відкривається разюче компактне компонування: материнська плата займає мінімальний простір завдяки новій архітектурі процесора Lunar Lake. Згідно з заявою виробника, нова SoC-архітектура дозволила зменшити розмір материнської плати на 27% порівняно з попереднім поколінням. Точних замірів ми не проводили, але помітно, що все справді дуже компактне і більшу частину простору займає батарея.
Серцем системи є процесор Intel Core Ultra 7 (є дві модифікації Zenbook S 14, що оснащено або 258V або 226V) — це перше покоління чіпів з архітектурою Lunar Lake. Процесор містить чотири високопродуктивних ядра на архітектурі Lion Cove та чотири енергоефективних ядер Skymont, причому без підтримки Hyper-Threading. Теоретично важливою особливістю є вбудований нейропроцесор NPU 4-го покоління з продуктивністю до 48 TOPS, що втричі перевищує показники попереднього покоління. На практиці, це поки не має суттєвого значення для більшості користувачів, адже NPU використовується для прискорення саме тих задач штучного інтелекту та обробки медіаконтенту, де розрахунки виконуються локально і станом на час огляду таких задач небагато. Також процесор отримав оновлену графічну підсистему Intel Arc 140V з підтримкою апаратного трасування променів та технологій XeSS. Оперативна пам'ять обсягом 32 ГБ є частиною процесора і, відповідно, навіть теоретично не підлягає розширенню.
Для зберігання даних доступний один слот M.2 2280 з підтримкою PCIe 4.0, в якому встановлений накопичувач місткістю 1 ТБ. Знявши термопрокладку, можна побачити, що це WD PC SN560. За бездротові комунікації відповідає модуль BE201D2W виробництва Intel.
Система охолодження складається з двох вентиляторів, ультратонкої (якої ж ще у такому корпусі?!) випарної камери та двошарових графітових термопрокладок. Вентиляційні решітки з обох сторін покращують тепловий режим.
Літій-полімерна акумуляторна батарея має ємність 72 Вт·год та складається з чотирьох комірок. Підтримується технологія USB-C Easy Charge для заряджання від широкого діапазону адаптерів з напругою від 5 до 20 В.
По боках від батареї розміщені динаміки аудіосистеми, по два з кожного боку (звичайний та низькочастотний). Отвори для виходу звуку зроблені з торців корпусу — це краще, ніж направлення прямо в стіл, як у деяких моделей.
Програмне забезпечення
Основним інструментом керування ноутбуком є оновлений застосунок MyASUS, який об'єднує всі системні утиліти в єдиному інтерфейсі. У новій версії з'явилися додаткові функції для роботи з AI-можливостями платформи та покращене керування енергоспоживанням. На головному екрані відображається інформація про стан системи.
В параметрах пристрою найцікавіше сховано в пункті «Режим вентилятора», де передбачено чотири профілі: «Пошепки», Стандартний, Performance mode (Режим продуктивності) та Швидкісний режим. Особливої уваги заслуговує розділ режим «Догляд за акумулятором» для захисту акумулятора. Він обмежує заряджання 80% повного обсягу, що подовжує термін життя батареї. За потреби, можна ввімкнути режим «Миттєве повне зарядження» для того, щоб акумулятор отримував повний заряд протягом наступних 24 годин. Також налаштувати можна параметри мікрофона, дисплея та пристроїв вводу.
Новий застосунок ASUS StoryCube використовує можливості нейропроцесора для розумної організації медіафайлів. Програма автоматично сортує фотографії та відео за категоріями, розпізнає обличчя для групування, створює тематичні колекції та допомагає швидко знаходити потрібний контент.
Нагрів, шум та енергоспоживання
Цей розділ для Lunar Lake стає особливо цікавим, адже Intel Core Ultra 7 258V має відрізнятися низьким споживанням та, відповідно, нагрівом. У простої або при низькому навантаженні ноутбук при яскравості екрана 120 кд/м² споживає менше ніж 10 Вт, майже безшумний (нижче 30 дБ) та не сильно відрізняється від температури навколишнього середовища (заміри зроблені при 22 градусах у приміщенні):
При тестуванні у 3DMark, енергоспоживання складає до 57 Вт залежно від режиму. Також від обраного режиму залежить гучність: дуже комфортні 35 дБ у Whisper («Пошепки»), 40 дБ у типовому та 44 дБ при активації Speed Mode. Максимальні температури корпусу при цьому залишаються низькими, що є заслугою як платформи, так й системи охолодження: