Тестування
Синтетичні тести
Всі заміри відбувалися в режимі Speed Mode. Відсутність у процесора підтримки Hyper-Threading миттєво позначилося на результатах відповідних багатопотокових бенчмарків, в той час, як одноядерна швидкодія, як для мобільного CPU з невеликим споживанням, дуже поважна.
Окрім звичайного пакета тестів, вже поступово є сенс звикати до бенчмарків ШІ-можливостей — поки таким є Geekbench AI. Як мінімум, він демонструє різницю між розрахунками на CPU та GPU, а в режимі OpenVINO також дозволяє перевірити швидкодію NPU, хоча це досі дещо абстрактна річ на практиці:
Ігрові тести
Від вбудованого GPU у поєднанні з 3K-дисплеєм (2880x1800 пікселів) чекати високої продуктивності в сучасних іграх не варто — тільки у старих та не дуже вибагливих. Зниження роздільної здатності вдвічі до 1440x900, в принципі, проблему вирішує хоча б на низьких налаштуваннях графіки. Підтримка Intel XeSS допомагає, що демонструє приклад Cyberpunk 2077, але не робить надто радикального приросту. В будь-якому випадку, ASUS Zenbook S 14 не є «ігровим ноутбуком» з погляду специфікацій.
Автономність
Ще одна сильна риса Lunar Lake напряму випливає з енергоефективності у поєднанні з місткою батареєю — навіть в іграх ноутбук показав непогану автономність, а в офісних задачах взагалі близький до чемпіонських показників. Це й не дивно, адже Intel важливо мати конкурента для платформи ARM64, яка (разом з Apple Macbook) пропонує користувачам саме такий позитивний досвід експлуатації.
Висновки
ASUS Zenbook S 14 (2024) є цікавим пристроєм, який демонструє світлу сучасність преміальних, гхм, «ультрабуків» — тобто, вибачте, «пристроїв з сертифікацією Intel EVO».
Плюси:
- Дуже тонкий та легкий (1,2 кг).
- Чудовий 14″ OLED-екран з частотою 120 Гц.
- Пристрій тихий, прохолодний та витривалий при офісних задачах.
- Містка батарея дає поважну автономність.
- Два порти Thunderbolt 4.
- Підтримка Wi-Fi 7.
- Стильний корпус з матеріалу Ceraluminum.
- Сертифікація Intel EVO.
Мінуси:
- Висока ціна, але на то він й Zenbook.
- Неможливість розширення оперативної пам’яті.
- Інтегрований GPU «не тягне» рідну роздільну здатність екрана в іграх.
- Один порт USB Type-A.
- Один слот M.2 для накопичувача.
Відповідно до високого статусу серії Zenbook в асортименті неігрових ASUS, пристрій вийшов дорогим, але такі продукти й не купують виключно по сумі характеристик. Особливо варто відзначити якість виготовлення, чудовий OLED-дисплей та загалом ергономіку. Якісні клавіатура та тачпад роблять роботу з ноутбуком дуже комфортною. Підтримка новітніх технологій, як вбудованого NPU, Wi-Fi 7 та Thunderbolt 4 забезпечує готовність до майбутніх стандартів, особливо тоді, коли локальні ШІ-функції стануть актуальнішими. Тож для тих, хто шукає дуже витривалий, максимально компактний та технологічний «ультрабук» преміумкласу без акценту на іграх, ASUS Zenbook S 14 стане цікавим вибором на ідейно-звичній платформі Intel.