Компанія Dream Machines стабільно радувала нас ігровими ноутбуками з вражаючими характеристиками. Саме такі моделі фігурували у наших оглядах раніше. Тому могла сформуватися думка, що Dream Machines — це виключно великогабаритні надпотужні лептопи. Але в модельному ряді компанії є і компактніші сучасні пристрої ігрового класу. З таким ноутбуком ми познайомимося у цьому огляді.
Dream Machines RG3060-15UA38
Даний лептоп виконаний у чорному кольорі, але може оснащуватися наклейкою з унікальним малюнком. До наших рук потрапив варіант із камуфляжним забарвленням, що добре підкреслює сучасні реалії наших громадян.
Розмір ноутбука 361 x 241 x 25 мм при вазі до 2,2 кг. Для ігрового ноутбука з екраном 15,6 дюйма це невеликі габарити. А ігровим його можна назвати, оскільки конфігурація побудована на сучасному процесорі Intel Core i7-12700H (20 потоків) у поєднанні з відеокартою GeForce RTX 3060 і 16 ГБ оперативної пам'яті DDR4. Для зберігання даних виробник передбачив швидкий накопичувач NVMe M.2 від Kingston об'ємом 1 ТБ. Екран підтримує роздільну здатність 2560x1440 при частоті 165 Гц.
Повні показники представлені у таблиці.
Модель ноутбука | Dream Machines RG3060-15UA38 (V155PNPQ) |
---|---|
Сторінка продукту | dreammachines.com.ua |
Процесор | Intel Core i7-12700H 14 ядер, 20 потоків 2,3 ГГц (до 4,7 ГГц в Boost-режимі) |
Оперативна пам'ять | 16 ГБ, DDR4-3200 |
Дисплей | 15,6", 2560x1440, 165 Гц (BOE NE156QHM-NY1)WVA |
Відеокарта | NVIDIA GeForce RTX 3060 6 ГБ (80 Вт) |
Дискова підсистема | SSD NVMe M.2 Kingston SA2000M8/1000G 1 ТБ |
Порти вводу/виводу | USB 3.2 Gen 1 Type-A, USB 3.2 Gen 2 Type-A, USB 2.0 Type-A, USB 3.2 Gen 2 Type-C, mini DisplayPort 1.4, HDMI 2.1, Ethernet RJ-45, вихід на навушники, мікрофонний вхід |
Комунікації | Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6 802.11ax, Bluetooth 5.2 |
Мультимедіа | Вебкамера 720p, мікрофон, аудіосистема 2.0, |
Безпека | Kensington Lock |
Акумулятор, мА•год | 3410 |
Адаптер живлення, Вт | 180 Вт |
Розміри, мм | 361 x 241 x 25 |
Маса, кг | 2,2 |
Вартість | 71299 грн |
Комплект постачання
Ноутбук постачається у великій чорній коробці із ручкою для перенесення.
Комплектується інструкцією, термопрокладкою та гвинтами для накопичувача NVMe, блоком живлення з відповідним кабелем.
Джерело живлення Chicony A17-180P4A розраховано на 180 Вт.
Зовнішній вигляд
Ноутбук виконаний із чорного пластику. Корпус жорсткий, але кришка екрана тонкувата, прогинається при зусиллі.
На корпусі є логотип DM, але наш екземпляр має актуальне бойове забарвлення зі своїм намальованим логотипом.
Дно має безліч прорізів, що забезпечує гарний приплив повітря. Великі гумові вставки забезпечують добру фіксацію на будь-якій робочій поверхні та підіймають корпус.
По кутах корпусу розташовані отвори для видування гарячого повітря. Крізь них добре проглядаються масивні мідні радіатори, що надає певного шарму та солідності.
Також у задній частині розташовані роз'єми USB 3.2 Type-C, mini DisplayPort та HDMI. По центру знаходиться роз'єм підключення блоку живлення, що набагато зручніше щодо організації робочого місця аніж роз'єм живлення збоку.
З лівого боку знаходиться слот для замку Kensington, один USB 3.2 та один USB 2.0. Ще одна приємна дрібниця — два аудіороз'єми, що дозволяє комбінувати різні навушники та мікрофони.
Праворуч знаходиться ще один роз'єм USB 3.2 і порт Ethernet RJ-45.
Екран відкидається приблизно на 130 градусів — тут все стандартно. Кришка тонка, бічна рамка вузька.
Внутрішня поверхня виконана у єдиному чорному кольорі. Пластик гладкий, але не маркий.
Вгорі над екраном розташована вебкамера із вбудованими мікрофонами.
Клавіатура мембранного типу, повноформатна, має цифровий блок.
Клавіші мають напівпрозору окантовку та підсвічування.
Кнопка увімкнення розташована окремо від основного масиву клавіш у правому кутку.
Тачпад із клавішами виконаний у вигляді єдиної панелі.
Екран
Dream Machines має матовий екран діагоналлю 15,6 дюйма.
Використовується IPS-матриця BOE NE156QHM-NY1. Роздільна здатність 2560x1440 пікселів, частота оновлення 165 Гц.
Для вимірювань ми використовували прилад X-Rate i1 Display Pro, Argyll + DisplayCAL і HCFR Colormeter. Яскравість встановлена лише на рівні 120 кд/м.
Відповідно до вимірювань екран забезпечує повне покриття діапазону кольорів sRGB і 98% покриття колірного простору DCI-P3, що є відмінним результатом.
Яскравість екрана регулюється в діапазоні від 20 кд/м² до 296 кд/м². Коефіцієнт контрастності на рівні 1060:1. Колірна температура на рівні 7000K, є певне зміщення у бік холодного спектра.
Є зміщення точності передачі кольору в окремих частинах спектра, хоча загальне відхилення DeltaE у 2,4 одиниці невисоке. Оптимальне значення коефіцієнта DeltaE менше ніж 2 одиниці.
Кути огляду добрі. Невелике відхилення ніяк не впливає на сприйняття картинки. А висока частота оновлення покращує сприйняття динамічної картинки.
Внутрішня будова
Для доступу до внутрішніх компонентів відкручуємо нижню кришку. Тут нашому погляду постає солідна система охолодження з тепловими трубками, де мідні пластини накривають майже всі елементи плати. Біля акумулятора розташоване місце додаткового накопичувача формату 2,5 дюйми. За бажанням можна відразу замовити конфігурацію з основним NVMe-накопичувачем та додатковим жорстким диском. У нижніх кутах корпусу розташовані стереодинаміки.
У верхніх кутах розташовані турбінні блоки, які видувають відпрацьоване гаряче повітря через бічні отвори в корпусі. У процесорного блока охолодження дві теплові трубки, у відеокарти три трубки. Усі силові компоненти та мікросхеми пам'яті відеокарти накриті радіаторними пластинами. Як додаткову опцію при замовленні ноутбука можна вибрати високоефективний термоінтерфейс Thermal Grizzly, що додатково покращить ефективність системи охолодження.
У нижній частині корпусу під руками знаходиться акумулятор на 3410 мА⋅год.
Встановлено накопичувач NVMe M.2 Kingston SA2000M8/1000G місткістю в один терабайт. Поруч знаходиться модуль бездротового зв'язку Intel AX201NGW, який забезпечує роботу Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2.
Доступно два слоти пам'яті, і при замовленні можна по-різному налаштувати пам'ять, задіявши один або два слоти. У нашому варіанті встановлено дві планки DDR4 для роботи у двоканальному режимі.
Ноутбук базується на процесорі Intel Core i7-12700H сімейства Alder Lake. Він налічує шість продуктивних ядер з Hyper Threading та вісім енергоефективних ядер, обробляючи одночасно 20 потоків даних. Максимальна частота у Turbo-режимі може сягати 4,7 ГГц. Заявлена базова потужність 45 Вт з максимальним значенням у Turbo-режимі до 115 Вт.
Пам'ять DDR4-3200 працює у двоканальному режимі із затримками 22-22-22-52. Загальний обсяг пам'яті 16 гігабайтів.
Обробкою графіки займається мобільна відеокарта GeForce RTX 3060. У її основі графічний процесор GA106 із 3840 потоковими процесорами. До речі, десктопна версія GeForce RTX 3060 орудує 3584 потоковими процесорами, але за вищих частот. У цьому випадку відеокарта обмежена потужністю 80 Вт, а Boost Clock встановлений у значення 1425 МГц. Використовується шість гігабайтів пам'яті GDDR6 на 192-бітовій шині, ефективна частота 14000 МГц.
У 2D-режимі система перемикається на вбудовану у процесор графіку Intel Iris Xe.
Програмне забезпечення
Dream Machines RG3060-15UA38 працює під керуванням операційної системи Windows 11 Home. Для моніторингу та контролю апаратних параметрів встановлено програму Control Center.
У головному меню чотири розділи. У Power Modes можна вручну змінювати профілі продуктивності, вибираючи між автономністю або максимальною швидкодією.
У розділі Fan Speed Setting виводяться дані моніторингу температур та швидкості вентиляторів. Є можливість задіяти режим з покращеним охолодженням за рахунок прискорення обертів або вручну настроїти режим вентиляторів.
У розділі FlexiKey можна встановити макроси для клавіш клавіатури. Передбачена можливість створювати декілька профілів із різними параметрами
У LED Keyboard знаходиться налаштування підсвічування. Можна підібрати приємний колір і один із режимів яскравості підсвічування. Окремі для кожної клавіші налаштування та візуальні ефекти не підтримуються.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Переходимо до температурних випробувань у важких додатках.
Ноутбук тестувався у приміщенні з температурою 26 °C. Для симуляції тривалого ігрового навантаження запускався зациклений стрес-тест 3DMark Time Spy.
У таких умовах GPU показував частоти близько 1400 МГц при температурі до 72 °C. Процесорні ядра у піку прогрівалися до 90 °C, але середня температура близько 60 °C. Частоти ядер стрибали до 4 ГГц і вище, періодично показуючи значення до 4,6 ГГц. Швидкість вентиляторів сягала 4600 об/хв.
Другим випробуванням стане екстремальне навантаження на процесор та підсистему пам'яті у стрес-тесті AIDA64.
Після досягнення пікових температур частота процесорних ядер поступово знижувалася до 2,6-2,7 ГГц. Середня температура ядер близько 70 °C при пікових значеннях до 90 °C. При цьому швидкість вентиляторів нижче 3800 об/хв.
При високому навантаженні відчувається нагрівання корпусу в центральній частині та під екраном. Дискомфорту це не завдає.
Розгін GeForce RTX 3060
Ми трохи поекспериментували із розгоном мобільної відеокарти. Користь від такого розгону найчастіше мізерна, але цікаво поглянути на потенціал відеокарти. Насамперед для вентиляторів в Control Center був активований режим Maximum. Потім підібрано робочу конфігурацію частот. Вдалося прискорити GPU на 130 МГц, пам'ять прискорена до 15060 МГц. Вищі значення частот призводили до нестабільної роботи.
Реальне прискорення частотами GPU є мінімальним. У стрес-тесті 3DMark Time Spy середні Boost зросли до 1450 МГц при температурі до 69 °C.