Екран
В ноутбуку встановлена матова IPS-матриця діагоналлю 15,6 дюйма з роздільною здатністю 1920x1080 точок та частотою оновлення 144 Гц. Екран з такими характеристиками повинен додати плавності не тільки в динамічних сценах, а й при перегляді вебконтенту чи в роботі з документами.
Встановлена матриця N156HMA-GA1 виробництва Innolux.
Подивимося на її можливості, для чого використаємо прилад SpyderX Pro та програми DisplayCAL з Argyll й HCFR Colormeter. Яскравість була встановлена на рівні 120 кд/м², що дорівнює 41% від максимального значення.
Як бачимо, до 100% простору sRGB матриця не дотягує, але й так не погано і набагато краще, ніж коли колірний простір взагалі 60%, що часто зустрічається в доступних ігрових пристроях. Візуально ніяких питань до картинки не було.
По замірах екран виявився холоднуватим та має заниження червоного кольору, яскравість може змінюватися в діапазоні від 16 до 278 кд/м².
Точність передачі кольору гарна із середнім відхиленням DeltaE менш як 1, але точка білого виходить за допустимі рамки, тож калібрування екрана не завадить.
Внутрішня будова
Всередині лептоп має класичне компонування, де материнська плата із системою охолодження займає більшу частину внутрішнього простору.
Система охолодження має два великих радіатори, до кожного з яких тепло передають по три теплових трубки. Ще два маленьких радіатори знаходяться по боках. Продувається вся конструкція двома відцентровими вентиляторами.
Крім того, є ще один невеличкий вентилятор, який додатково охолоджує VRM та суміжну зону.
Виробник заявляє, що завдяки йому можна знизити температуру пам’яті на 9 градусів, а SSD — на 5 °C.
Акумуляторна батарея встановлена не потужна, лише на 53,35 Вт·г, тож на довгий час роботи пристрою без підзарядки розраховувати не слід.
Обсяг пам’яті у 32 ГБ набраний двома модулями Silicon Power SP016GBSVU480F02 стандарту DDR5-4800.
Твердотілий накопичувач у 1 ТБ моделі A60 також виробництва Silicon Power. Він працює на шині PCIe 3.0 і за необхідністю його можна замінити на швидший при замовленні ноутбука на сайті Dream Machines. Так само можна зробити й з пам’яттю.
Поруч є місце для ще одного SSD, а якщо цього буде недостатньо — з іншого боку можна встановити третій накопичувач. Непогано, тим паче що в деяких ноутбуках більше одного роз’єму M.2 й не має.
Бездротова мережа реалізована модулем Intel AX211NGW, який підтримує Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.3.
Динаміки розміщені у капсулях в передній частині корпусу.
Кришка металізована, в місцях розміщення SSD має пластинки з мідної фольги.
Щодо повних характеристики ноутбука, то з ними можна познайомитися на знімку з екрана утиліти HWiNFO.
Серцем ноутбука є процесор Intel Core i9-14900HX, який виконано по 10-нм технологічним нормам й належить до сімейства Raptor Lake. Він має вісім продуктивних ядер з підтримкою технології Hyper-Threading та 16 енергоефективних ядер, що дає можливість обчислювати 32 потоки одночасно. Базова частота P-ядер дорівнює 2200 МГц, але залежно від навантаження вони можуть прискорюватися до 5800 МГц, при цьому E-ядра мають частоту 1600 МГц з прискоренням до 4100 МГц. Кеш третього рівня складає 36 МБ, а рівень TDP дорівнює 55 Вт з можливістю короткочасного збільшення до 157 Вт.
В реальності процесор завжди працює на частоті 4500 МГц, незалежно від навантаження в один потік чи в 32, при цьому лише один раз вдалося побачити частоту у більше ніж 5000 МГц, але повторити для скриншоту це не вдалося.
Пам’ять функціонує у двоканальному режимі зі швидкодією у 4800 МТ/с з таймінгами 40-40-40-76-2T.
Графічна підсистема складається з дискретної карти та вбудованого в процесор відео ядра. Використовується адаптер Nvidia GeForce RTX 4060, чип якого працює на частоті 1710 МГц з автоматичним прискоренням до 2100 МГц. Пам’ять обсягом 8 ГБ взаємодіє з GPU через 128-бітову шину та функціонує зі швидкодією 16 ГТ/с. Рівень TGP складає 70 Вт, які можуть збільшуватися до максимальних 105 Вт. В налаштуваннях фірмового програмного забезпечення ноутбука можна активувати режим постійного використання дискретного графічного адаптера, що буде корисним для забезпечення максимального fps в іграх.
Якщо такий режим не активовано, то при малому навантаженні на графічну підсистему лептоп автоматично перемикається на вбудовану в процесор карту Intel UHD Graphics.
Програмне забезпечення
Лептоп постачається з фірмовим застосунком Control Center, який має базові налаштування. З його допомогою можна обрати режим функціонування ноутбука, системи охолодження та графічної підсистеми, керувати периферійними пристроями, екраном та деякими кнопками. Також можна обрати колір підсвічування клавіш, зробити макроси або керувати акумулятором.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Тепер перевіримо на що спроможна система охолодження. Враховуючи компактність пристрою, щось незвичайне навряд чи можна буде очікувати.
Для створення максимального навантаження CPU залучався стрес-тест AIDA64, який навантажував одночасно процесор та пам'ять, для відеокарти — 3Dmark, тест Speed Way. Режим роботи системи в Control Center — Entertainment, Performance та Performance з ручним розгоном відеокарти на 100 МГц й з максимальною швидкістю вентиляторів. Температура в приміщенні дорівнювала 22 градусам за Цельсієм.
Entertainment
Процесор на початку тестування досяг 140 Вт потужності та працював на частоті 4500 МГц, але потім зменшив її до 2300–2500 МГц з коливанням потужності на рівні 45–65 Вт. Температура CPU після пікових 93 градусів на початку тестування не перевищувала 73 градусів при рівні шуму від системи охолодження у 40,8–41,2 дБ(А).
Тестування відеокарти нічого незвичайного не показало, потужність була на рівні 70 Вт, а частота GPU коливалася у межах 1815–2055 МГц. Температури ядра та пам’яті були у нормі, процесор при цьому також не перегрівався, його потужність не перевищувала 40 Вт, а частота доходила до 4500 МГц. Рівень шуму сягав 40,9 дБ(А).
Performance
Наступний режим дозволив процесору споживати пікові 166 Вт на початку тестування, які потім зменшилися до 93–145 Вт, при цьому частота трималася вже на високому рівні у 3100–4100 МГц, як й температура — 100 °C для нього було нормою. Рівень шуму вже сягав 49,3 дБ(А).
В 3Dmark рівень потужності піднявся до 105 Вт, а частота коливалася вже у діапазоні 2385–2565 МГц, при цьому температури були на прийнятному рівні, як й у процесора. Шум вже сягав 49,2 дБ(А).
Performance OC
На перший погляд, ручне керування швидкістю вентиляторів ніяк не вплинуло на результат — температура процесора була на тому ж самому високому рівні, частота також залишилася без змін. Але якщо подивитися на споживання, то воно збільшилося до 99–155 Вт, що свідчить про частіше прискорення CPU. Звісно, рівень шуму трошки зріс — до 52,2 дБ(А).
Відеокарта споживала ті ж самі 105 Вт, але прискорюватися вона стала до 2475–2625 МГц, при цьому температура навіть зменшилася на 3–4 градуси. Рівень шуму сягав 52 дБ(А).