Результати тестування
Тестування відбувалося у режимі Entertainment з автоматичним обиранням графічного адаптера.
Загальна продуктивність
PCMark 10
CPU-Z Benchmark
Cinebench
Geekbench 5
V-Ray 5 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
В іграх ми перевіримо режим Entertainment з увімкнутою GeForce RTX 4070 та трохи розгонимо її, збільшивши частоту GPU на 200 МГц, що дасть в результаті 2475–2490 МГц. Далі збільшувати немає сенсу, бо в деяких проєктах одночасно зі зростанням середнього fps знижуються показники рідкісних подій, що погано впливає на ігролад. Використовувалися пресети з максимальною якістю графіки та трасуванням променів, де вони були наявні, з технологією DLSS Quality. У F1 22 використовувався траса Імола, в Hogwarts Legacy обиралася якість High та відбувалася пробіжка протягом хвилини через містечко Hogsmeade у бік Old Fool з автоматичною побудовою шляху на ігровій мапі.
3DMark
Assassin’s Creed Valhalla
Cyberpunk 2077
F1 22
Far Cry 6
Hogwarts Legacy
Red Dead Redemption 2
The Callisto Protocol
Total War: WARHAMMER III
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено кілька тестів за допомогою PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Другий тест вимірює час роботи під час відтворення відео формату Full HD, а Game дозволяє зрозуміти, скільки зможе працювати ноутбук під ігровим навантаженням. Яскравість екрана зафіксована на 120 кд/м², щоб можна було порівняти результати з іншими ноутбуками. Підсвічування клавіатури вимкнено, гучність динаміків була виставлена на 20%, використовувався режим перемикання відеокарт Auto.
Попри потужну конфігурацію, ноутбук без проблем працював 5 годин, що дорівнює показникам ігрових пристроїв, час роботи яких здебільшого не перевищує 4–5 годин.
Висновки
Експансія новітніх процесорів та відеокарт на ринку мобільних пристроїв продовжується і ці компоненти обіцяють принести ще більше продуктивності відносно Core 12-го покоління та GeForce серії RTX 30. Наприклад, використаний у цьому ноутбуку Core i7-13700HX іноді швидший навіть за Core i9-12900H, а GeForce RTX 4070 краща за GeForce RTX 3070 Ti. Але перевага не завжди на боці новинок і все залежить в кінцевої реалізації готових пристроїв. Молодші карти GeForce серії RTX 40 взагалі конструктивно обмежені й багато чого від них не доб’єшся. Зате вони мають зменшене енергоспоживання ніж попередники та іноді це краще за продуктивність.
Ноутбук RG4070-15UA28 продовжує серію моделей Dream Machines та має знайомий вид. Він оснащений новітнім та доволі потужним процесором Core 13-го покоління і сучасною відеокартою, хоча й з дивними характеристиками. В ньому встановлена матриця з роздільною здатністю Full HD, яка не буде обмежувати швидкодію графічної системи, а частота оновлення у 144 Гц позитивно вплине на плавність зображення. Але у деяких сучасних проєктах при активуванні променів все ж таки доведеться знижувати якість графіки та вмикати технологію DLSS. Крім того, кольорове охоплення в неї не максимальне, що навряд чи задовольнить людей, які працюють з графікою. Встановленого ОЗП у 16 ГБ вже замало, та й SSD не дуже швидкий, але все це можна замінити у конфігураторі на сайті виробника при замовленні пристрою. Також він має всі необхідні інтерфейси, такі як USB Type-C, Thunderbolt 4, WiFi 6E та Ethernet. Є навіть кардрідер для карток mSD. Акумулятора вистачає на 4–5 годин роботи та розваг, що можна назвати гарним показником для ігрових лептопів. І все це в відносно невеликому корпусі та вагою трохи більш як 2 кг.
Тож маємо гарний ноутбук з потужним процесором, який трохи обмежений графічною системою. Але це добре вплинуло на його вартість і він дешевше пристроїв на топових відеокартах GeForce RTX 40.