Результати тестування
Тестування відбувалося у режимі Performance з режимом роботи вентиляторів Normal.
Загальна продуктивність
PCMark 10
CPU-Z Benchmark
Cinebench R23
Cinebench 2024
Geekbench 6
V-Ray 6 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
В іграх ми перевіримо три режими: Balanced+Normal, Performance+Power та OC (Performance+Turbo+OC). Використовувалася роздільна здатність 2560x1600 та пресети з високою чи максимальною якістю графіки, з трасуванням променів та активованою технологією DLLS в режимі якість. В грі Diablo IV відбувалася пробіжка протягом хвилини через місто Kyovashad у бік храму, також пробіжка відбувалася в Hogwarts Legacy через містечко Hogsmeade у бік Old Fool. В Ratchet & Clank: Rift Apart, Remnant II та Resident Evil 4 відбувалася прогулянка протягом хвилини на початку стартового рівня, в The Last of Us — на рівні після прологу.
3DMark
Cyberpunk 2077
Diablo IV
Hogwarts Legacy
Ratchet & Clank: Rift Apart
Red Dead Redemption 2
Remnant II
Resident Evil 4
The Callisto Protocol
The Last of Us
Total War: WARHAMMER III
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено кілька тестів за допомогою PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Другий тест вимірює час відтворення відео формату Full HD, а Game дозволяє зрозуміти, скільки зможе працювати ноутбук під ігровим навантаженням. Яскравість екрана зафіксована на рівні 120 кд/м², підсвічування клавіатури вимкнено, гучність динаміків була виставлена на 20%. У повсякденних тестах використовувався режим роботи ноутбука Power Saving+Eco, для ігор — Balanced+Normal.
Як бачимо, ноутбук протягнув робочий день, а для гри його вистачить на дві години, що можна вважати непоганим результатом серед подібних пристроїв.
Висновки
Компанія Gigabyte випустила доволі потужний та відносно легкий, як для пристрою такого класу, ігровий ноутбук. Звісно, це не «ультратонка» модель вагою менш ніж два кілограми, що буде перегріватися прямо «з коробки» у збалансованому режимі роботи — з Aorus 16X (2024) подібного не відбувається завдяки ефективній системі охолодження. Але у всього є ціна й у випадку з продуктом Gigabyte маємо збільшений рівень шуму при високому навантаженні. Добре, що є можливість обрати необхідний користувачу режим роботи вентиляторів та знайти компроміс між тишею та потужністю. Тим паче, що використаний топовий процесор минулого покоління дозволяє обробляти велику кількість потоків, при цьому його температурний режим знаходиться на прийнятному рівні. В іграх рівень нагрівання компонентів ще менший, а для відео чи роботи з текстом можна обрати тихий та економічний режим. Відеокарта тут хоч й не топового рівня, але грати з налаштуванням графіки на високу якість вона дозволяє, а екран з частотою 165 Гц та підтримкою G-Sync цьому посприяє. Прикро, що він скоріше розважальний, ніж для професійної роботи з графічним та відео контентом, інакше ноутбук був би гарним варіантом й для відповідних задач також. Але слід нагадати про дизайн пристрою — він скоріше молодіжний, що й визначає аудиторію Aorus 16X (2024). Наявність сучасних портів та інтерфейсів дозволить швидко обмінюватися даними та під’єднувати різну периферію, а підтримка Windows Hello підвищить безпеку роботи з лептопом. Встановлена потужна батарея дозволяє проводити час в інтернеті чи переглядати відео протягом робочого дня, що дуже непогано для такого пристрою.
У підсумку, якщо є потреба в сучасному продуктивному ігровому ноутбуку з гарною автономністю та не за всі гроші світу, Gigabyte Aorus 16X (2024) стане прийнятним вибором, тим паче, що на вітчизняному ринку не так й багато конкурентів у цьому ціновому діапазоні.