Екран
В Lenovo Legion Pro 7i 16IRX9H використовується 16-дюймова матриця IPS з роздільною здатністю 2560x1600 точок та частотою оновлення 240 Гц. Наявна підтримка Nvidia G-Sync дозволить грати без розривів картинки в динамічних сценах, а матовий екран знизить ефект віддзеркалень навколишніх предметів. Заявлена 100% відповідність простору sRGB.
Встановлено модель NE160QDM-NZB виробництва BOE.
Подивимося на можливості матриці, для чого використаємо прилад SpyderX Pro та програми DisplayCAL з Argyll й HCFR Colormeter. Яскравість була встановлена на рівні 120 кд/м², що дорівнює 49% від максимального значення.
Як бачимо, Lenovo вказала правдиві дані стосовно sRGB, ще й DCI-P3 виявився на тому ж самому високому рівні, тож насолоджуватися графічним та відео контентом користувач буде із задоволенням. А ось професійно працювати за сучасними мірками вже буде складно, хоча для домашнього використання цього екрана буде цілком достатньо.
Головне виконати калібрування, бо матриця з заводу холоднувата й присутня проблема точки білого.
З яскравістю ніяких проблем — заявлені 500 кд/м² присутні й навіть більше.
Внутрішня будова
Щодо повних характеристик ноутбука, то з ними можна познайомитися на знімку з екрана утиліти HWiNFO.
Ноутбук виконаний на базі процесора Intel Core i9-14900HX, який належить до сімейства Raptor Lake. Він має вісім продуктивних ядер з підтримкою технології Hyper-Threading та 16 енергоефективних ядер, що дає можливість обчислювати 32 потоки одночасно. Базова частота P-ядер дорівнює 2200 МГц, але залежно від навантаження вони можуть прискорюватися до 5800 МГц, при цьому E-ядра мають частоту 1600 МГц з прискоренням до 4100 МГц. Кеш третього рівня складає 36 МБ, а рівень TDP дорівнює 55 Вт з можливістю короткочасного збільшення до 157 Вт.
В реальності 5800 МГц можна отримати лише в момент бездіяльності системи, тоді як при однопотоковому навантаженні процесор прискорюється до 5700 МГц, а задіяння усіх потоків знижує цей параметр до 5200 МГц за P-ядрами та до 4100 МГц за Е-ядрами.
Обсяг пам’яті DDR5-5600 складає 32 ГБ з робочими таймінгами 46-45-45-89-2T. Встановлено модулі Micron MTC8C1084S1SC56BD1.
В 3D-режимі, або якщо вручну обрана дискретна відеокарта, лептоп перемикається на графічний адаптер GeForce RTX 4090 зі стандартним обмеженням за потужністю в 80 Вт, але з можливістю збільшувати TGP до 175 Вт. GPU працює на частоті 930 МГц з автоматичним прискоренням до 1455 МГц. Пам’ять GDDR6 обсягом 16 ГБ функціонує за швидкістю 18 ГТ/с.
Якщо навантаження невеличке, або обрана інтегрована карта, відбувається перемикання на Intel UHD Graphics.
Місткість SSD для зберігання даних складає 1 ТБ, чого може бути замало для бібліотеки сучасних ігор, але можна додати ще один диск за потреби. Використовуються NVMe-накопичувач Samsung MZVL21T0HCLR-00BL2 з підтримкою PCI Express 4.0.
Система охолодження складається з суцільної випарної камери, чотирьох радіаторів та двох відцентрових вентиляторів, і ніяких теплових трубок! Також всі додаткові компоненти на кшталт пам’яті, WiFi-модуля та SSD накриті металевими кожухами.
Для живлення системи встановлена потужна батарея на 99,9 Вт·г ємністю 6440 мА·г та робочою напругою 15,52 В.
І вся конструкція накривається металевою кришкою з переробленого матеріалу. Нагадаю, що робоча поверхня в Legion Pro 7i пластикова.
Програмне забезпечення
З MS Store можна завантажити фірмовий застосунок Vantage, який дозволяє провести моніторинг та діагностику системи, оновити програмне забезпечення, перевірити стан акумулятора та здійснити деякі налаштування системи. В ньому також можна обрати режим роботи лептопа, налаштувати споживання процесора та відеокарти, швидкість вентиляторів та RGB-підсвітку, а також здійснити розгін. Макроси, налаштування деяких «кіберспортивних» параметрів та Tobii Horizon також знаходяться саме тут.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Тепер перевіримо систему охолодження. Враховуючи розміри пристрою, чогось незвичайного навряд чи можна буде очікувати, і це стосується всіх подібних ноутбуків.
Ефективність буде перевірено у трьох режимах: Balanced, Performance та OC. Для створення максимального навантаження залучався стрес-тест AIDA64, який навантажував одночасно процесор та пам'ять.
Balanced
В цьому режимі здається все в нормі, процесор стартував з максимальною потужністю в 136 Вт, після чого його TDP знижувався до 80 Вт у середньому. Температура CPU не перевищувала 86 градусів на початку тестування та 78 °C вже через 30 хвилин після старту. Рівень шуму не перевищував 42,3 дБ.
Поглянемо на результати в 3D, для чого використаємо синтетичний пакет 3DMark з тестом Speed Way.
З відеокартою теж ніяких питань, потужність 107 Вт та ще CPU мав 74 Вт. Температури також були у нормі, а частота GPU коливалася від 975 до 1515 МГц. Рівень шуму — 37,8 дБ.
Performance
Продуктивний режим — й передбачувано починається тротлінг. Пікові 183 Вт потім знижуються до середніх 130 Вт, що все одно не знижує температуру процесора. Шум піднявся до рівня 49,8 дБ.
Обмеження відеокарти зняті й потужність доходить до свого максимуму в 175 Вт (плюс процесор 70 Вт), як й температура — якщо з GPU ще нормально, то показники пам’яті вже склали близько 100 °C. Процесор також доходив майже до цієї точки. Рівень шуму склав 44,4 дБ.
OC
Тепер розгін, який являв собою продуктивний режим зі збільшеними частотами відеокарти та зафіксованою на максимумі швидкістю вентиляторів системи охолодження.
У такому разі процесор не дуже перегрівався, хоча його параметри потужності не сильно змінилися. А ось рівень шуму зріс ще більше — до 55,5 дБ.
При ігровому навантаженні карті стало легше, частота трималася в діапазоні 1800–2025 МГц, а температура пам’яті не перевищувала 90 градусів. Також й процесор не перегрівався. Рівень шуму був максимальний — 55,8 дБ.