На ринку ПК та ноутбуків компанія Lenovo присутня вже давно й за цей час вона придбала велику армію прихильників, особливо для серії ThinkPad, яка колись належала IBM. Але в її активі є не тільки звичайні пристрої для бізнесу та домашніх користувачів, а й потужні лептопи для вибагливих геймерів, які належать до серії Legion. Один з таких ноутбуків ми й розглянемо в цьому огляді.
Lenovo Legion Pro 7i 16IRX9H
Лептоп Legion Pro 7i належить до передтопової серії виробника, хоча це й ніяк не впливає на пристрій в плані можливостей та продуктивності. Він виконаний на потужному процесорі Intel Core i9-14900HX та відеокарті Nvidia GeForce RTX 4090, що дозволяє зосередити всю його міць на максимальному фреймрейті з високою якістю графіки. Про це свідчить наявний екран з роздільною здатністю 2560x1600 точок та частотою оновлення у 240 Гц. Також присутня велика кількість сучасних інтерфейсів, стереосистема Harman та потужна батарея. Металевий корпус тут говорить сам за себе, але й вага при цьому на відповідному рівні — майже 3 кг.
Виробник | Lenovo |
---|---|
Модель | Legion Pro 7i 16IRX9H (83DE005RRA) |
Процесор | Core i9-14900HX (8+16 ядер/32 потоки, 2,2 ГГц, до 5,8 ГГц в Boost-режимі) |
Оперативна пам'ять | 32 ГБ, DDR5x-5600, Micron MTC8C1084S1SC56BD1 |
Дисплей | 16″, 2560x1600, 240 Гц, IPS, G-Sync |
Відеокарта | Nvidia GeForce RTX 4090 16GB (175 Вт), Intel UHD |
Накопичувачі | 1 ТБ, SSD NVMe M.2 (2280) PCIe 4.0, Samsung MZVL21T0HCLR-00BL2 |
Зовнішні порти | 2 x USB 3.2 Gen2 Type-C (з підтримкою DisplayPort та заряджання до 140 Вт), 3 x USB 3.2 Gen2 Type-A (один завжди ввімкнений), 1 x HDMI 2.1, Ethernet |
Комунікації | 1000Mb Ethernet, Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.3 |
Мультимедіа | Стереосистема Harman, вбудовані мікрофони, 3,5-мм комбінований аудіороз’єм, web-камера 1080p з електронною шторкою |
Безпека | Модуль TPM 2.0, Kensington Lock |
Акумулятор, мА·г | 99,99 Вт (4318 мАг, 17,6 В), 4 комірки, літій-полімерна |
Адаптер живлення, Вт | 330 |
Габарити, мм | 363,4 x 262,15 x 21,95~25,9 |
Вага, кг | 2,8 |
Операційна система | Windows 11 Pro |
Вартість, грн | 170 999 |
Комплект постачання
Ноутбук постачається в довгастій чорній коробці з ручкою виготовленою з якогось з біорозкладного матеріалу, який все частіше використовують виробники лептопів, тоді як пластикові зустрічаються вже не так часто.
В комплекті нашого зразка була документація та фірмовий блок живлення потужністю 330 Вт (20 В, 16,5 А) з розмірами близько 182х82х25 мм та пласким роз’ємом. При навантаженні блок гріється добряче, що й не дивно, зважаючи на потужні компоненти лептопа, тож при використанні його краще ставити на бік. Мережевий роз'єм тут звичайний й проблем з підключенням до ДБЖ не виникне.
Зовнішній вигляд
Дизайн лептопа не такий чудернацький, як в перших пристроях серії Legion, та відповідає сучасним трендам стриманості й елегантності без занадто агресивних рис, якими можуть похвалитися ігрові продукти. Він чимось навіть приємно нагадує бізнес-ноутбуки забутого минулого, хоча аналогічні рішення можна зустріти й в інших виробників.
При розмірах 363,4x262,15x21,95~25,9 мм Legion 7 Pro не сильно відрізняється від інших пристроїв з 16-дюймовою матрицею, але тонким його точно не назвеш, особливо, якщо взяти до уваги його вагу у 2,8 кг. Конструктивно в нього є особливість у трохи зміщених у бік користувача петлях, тож він глибший за деяких конкурентів. Напис Lenovo на металічному прямокутнику вже давно став фірмовою карткою компанії, тож ця «бирка» знайшла місце й тут в одному кутків на кришці. На протилежному боці можна побачити логотип серії Legion.
Як і верхня кришка, нижня частина також виконана з алюмінієвого сплаву. Вона поділена на дві частини потовщенням, на якому зроблена решітка для проходження повітря. Спереду на бокових гранях присутні отвори для динаміків. Три гумові ніжки трохи підіймають корпус над поверхнею столу, причому задня суцільна та має логотип Legion по центру.
Роз’єми та порти по боках ноутбука представлені мінімально. Зліва тут лише USB-C з підтримкою DisplayPort 1.4 та заряджання, а також звичайний USB-A, тоді як з правої сторони є 3,5-мм комбінований аудіороз’єм, вимикач вебкамери (так, фізичної шторки тут немає) та ще один порт USB-A. Також по боках є отвори у вигляді сплюснутих шестигранників, які розміщені на декоративних накладках. Останні трохи збільшують ширину пристрою та заходять на його задню частину.
А ось всі інші порти та роз’єми розмістили в задній частині ноутбука. Тут присутні LAN, порт USB-C з підтримкою DisplayPort 1.4, HDMI 2.1, два порти USB-A (один з яких постійно увімкнений) та роз’єм живлення прямокутної форми. По боках на накладках також є отвори для проходження повітря.
Екран займає фактично всю площу верхньої кришки, при цьому рамки зверху та по боках настільки тонкі, що вебкамеру з датчиками інженерам прийшлося розмістити в потовщені зверху. Підтримується Tobii Horizon й в іграх керування можна здійснювати рухами голови.
Блок камери трохи виступає з основної площини екрана, тож за неї зручно відкривати кришку ноутбука.
Крім того, екран може відкидатися майже на 180 градусів, що для ігрового ноутбука явище дуже рідкісне.
Клавіатура тут острівного типу з ходом клавіш 1,5 мм та фірмовою формою ковпачків, яку навряд чи можна сплутати з якимось ще виробником. Є цифровий блок, розміри клавіш якого трохи менші, ніж в основній частині клавіатури. Робоча поверхня, на відміну від кришки та нижньої частини, тут пластикова.
Клавіші курсора відокремлені від інших, тоді як блок WASD стандартний, що для ігрових ноутбуків стає звичайним явищем. Для вмикання пристрою передбачена кругла кнопка з індикатором по центру над клавіатурою, яка підсвічується різними кольорами залежно від обраного режиму роботи лептопа.
Клавіатура також має чотиризонне RGB-підсвічування, ефекти якого можна налаштувати у фірмовому застосунку Vantage.
Тачпад тут невеликий, але й не малий, має дві кнопки й не дуже слизький, з іншого боку, грати на ньому навряд чи хтось буде.
Крім підсвітки клавіатури присутня також RGB-смужка знизу в передній частині ноутбука, ефекти якої налаштувати можна все в тому ж Vantage.
Екран
В Lenovo Legion Pro 7i 16IRX9H використовується 16-дюймова матриця IPS з роздільною здатністю 2560x1600 точок та частотою оновлення 240 Гц. Наявна підтримка Nvidia G-Sync дозволить грати без розривів картинки в динамічних сценах, а матовий екран знизить ефект віддзеркалень навколишніх предметів. Заявлена 100% відповідність простору sRGB.
Встановлено модель NE160QDM-NZB виробництва BOE.
Подивимося на можливості матриці, для чого використаємо прилад SpyderX Pro та програми DisplayCAL з Argyll й HCFR Colormeter. Яскравість була встановлена на рівні 120 кд/м², що дорівнює 49% від максимального значення.
Як бачимо, Lenovo вказала правдиві дані стосовно sRGB, ще й DCI-P3 виявився на тому ж самому високому рівні, тож насолоджуватися графічним та відео контентом користувач буде із задоволенням. А ось професійно працювати за сучасними мірками вже буде складно, хоча для домашнього використання цього екрана буде цілком достатньо.
Головне виконати калібрування, бо матриця з заводу холоднувата й присутня проблема точки білого.
З яскравістю ніяких проблем — заявлені 500 кд/м² присутні й навіть більше.
Внутрішня будова
Щодо повних характеристик ноутбука, то з ними можна познайомитися на знімку з екрана утиліти HWiNFO.
Ноутбук виконаний на базі процесора Intel Core i9-14900HX, який належить до сімейства Raptor Lake. Він має вісім продуктивних ядер з підтримкою технології Hyper-Threading та 16 енергоефективних ядер, що дає можливість обчислювати 32 потоки одночасно. Базова частота P-ядер дорівнює 2200 МГц, але залежно від навантаження вони можуть прискорюватися до 5800 МГц, при цьому E-ядра мають частоту 1600 МГц з прискоренням до 4100 МГц. Кеш третього рівня складає 36 МБ, а рівень TDP дорівнює 55 Вт з можливістю короткочасного збільшення до 157 Вт.
В реальності 5800 МГц можна отримати лише в момент бездіяльності системи, тоді як при однопотоковому навантаженні процесор прискорюється до 5700 МГц, а задіяння усіх потоків знижує цей параметр до 5200 МГц за P-ядрами та до 4100 МГц за Е-ядрами.
Обсяг пам’яті DDR5-5600 складає 32 ГБ з робочими таймінгами 46-45-45-89-2T. Встановлено модулі Micron MTC8C1084S1SC56BD1.
В 3D-режимі, або якщо вручну обрана дискретна відеокарта, лептоп перемикається на графічний адаптер GeForce RTX 4090 зі стандартним обмеженням за потужністю в 80 Вт, але з можливістю збільшувати TGP до 175 Вт. GPU працює на частоті 930 МГц з автоматичним прискоренням до 1455 МГц. Пам’ять GDDR6 обсягом 16 ГБ функціонує за швидкістю 18 ГТ/с.
Якщо навантаження невеличке, або обрана інтегрована карта, відбувається перемикання на Intel UHD Graphics.
Місткість SSD для зберігання даних складає 1 ТБ, чого може бути замало для бібліотеки сучасних ігор, але можна додати ще один диск за потреби. Використовуються NVMe-накопичувач Samsung MZVL21T0HCLR-00BL2 з підтримкою PCI Express 4.0.
Система охолодження складається з суцільної випарної камери, чотирьох радіаторів та двох відцентрових вентиляторів, і ніяких теплових трубок! Також всі додаткові компоненти на кшталт пам’яті, WiFi-модуля та SSD накриті металевими кожухами.
Для живлення системи встановлена потужна батарея на 99,9 Вт·г ємністю 6440 мА·г та робочою напругою 15,52 В.
І вся конструкція накривається металевою кришкою з переробленого матеріалу. Нагадаю, що робоча поверхня в Legion Pro 7i пластикова.
Програмне забезпечення
З MS Store можна завантажити фірмовий застосунок Vantage, який дозволяє провести моніторинг та діагностику системи, оновити програмне забезпечення, перевірити стан акумулятора та здійснити деякі налаштування системи. В ньому також можна обрати режим роботи лептопа, налаштувати споживання процесора та відеокарти, швидкість вентиляторів та RGB-підсвітку, а також здійснити розгін. Макроси, налаштування деяких «кіберспортивних» параметрів та Tobii Horizon також знаходяться саме тут.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Тепер перевіримо систему охолодження. Враховуючи розміри пристрою, чогось незвичайного навряд чи можна буде очікувати, і це стосується всіх подібних ноутбуків.
Ефективність буде перевірено у трьох режимах: Balanced, Performance та OC. Для створення максимального навантаження залучався стрес-тест AIDA64, який навантажував одночасно процесор та пам'ять.
Balanced
В цьому режимі здається все в нормі, процесор стартував з максимальною потужністю в 136 Вт, після чого його TDP знижувався до 80 Вт у середньому. Температура CPU не перевищувала 86 градусів на початку тестування та 78 °C вже через 30 хвилин після старту. Рівень шуму не перевищував 42,3 дБ.
Поглянемо на результати в 3D, для чого використаємо синтетичний пакет 3DMark з тестом Speed Way.
З відеокартою теж ніяких питань, потужність 107 Вт та ще CPU мав 74 Вт. Температури також були у нормі, а частота GPU коливалася від 975 до 1515 МГц. Рівень шуму — 37,8 дБ.
Performance
Продуктивний режим — й передбачувано починається тротлінг. Пікові 183 Вт потім знижуються до середніх 130 Вт, що все одно не знижує температуру процесора. Шум піднявся до рівня 49,8 дБ.
Обмеження відеокарти зняті й потужність доходить до свого максимуму в 175 Вт (плюс процесор 70 Вт), як й температура — якщо з GPU ще нормально, то показники пам’яті вже склали близько 100 °C. Процесор також доходив майже до цієї точки. Рівень шуму склав 44,4 дБ.
OC
Тепер розгін, який являв собою продуктивний режим зі збільшеними частотами відеокарти та зафіксованою на максимумі швидкістю вентиляторів системи охолодження.
У такому разі процесор не дуже перегрівався, хоча його параметри потужності не сильно змінилися. А ось рівень шуму зріс ще більше — до 55,5 дБ.
При ігровому навантаженні карті стало легше, частота трималася в діапазоні 1800–2025 МГц, а температура пам’яті не перевищувала 90 градусів. Також й процесор не перегрівався. Рівень шуму був максимальний — 55,8 дБ.
Результати тестування
Тестування відбувалося у режимі Performance з активованої дискретною відеокартою.
Загальна продуктивність
PCMark 10
CPU-Z Benchmark
Cinebench R23
Cinebench 2024
Geekbench 6
V-Ray 6 Benchmark
AIDA Cache & Memory Benchmark
Дискова підсистема
Ігрові програми
В іграх ми перевіримо три режими: Balanced, Performance та OC. Використовувалася роздільна здатність 2560x1600 та пресети з високою чи максимальною якістю графіки, з трасуванням променів та активованою технологією DLLS в режимі якість. В грі Diablo IV відбувалася пробіжка протягом хвилини через місто Kyovashad у бік храму, також пробіжка відбувалася в Hogwarts Legacy через містечко Hogsmeade у бік Old Fool. В Ratchet & Clank: Rift Apart, Remnant II та Resident Evil 4 відбувалася прогулянка протягом хвилини на початку стартового рівня, в The Last of Us — на рівні після прологу.
3DMark
Cyberpunk 2077
Diablo IV
Hogwarts Legacy
Ratchet & Clank: Rift Apart
Red Dead Redemption 2
Remnant II
Resident Evil 4
The Callisto Protocol
The Last of Us
Total War: WARHAMMER III
Час автономної роботи
Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено кілька тестів за допомогою PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Другий тест вимірює час відтворення відео формату Full HD, а Game дозволяє зрозуміти, скільки зможе працювати ноутбук під ігровим навантаженням. Яскравість екрана зафіксована на рівні 120 кд/м², підсвічування клавіатури вимкнено, гучність динаміків була виставлена на 20%. У повсякденних тестах використовувався режим роботи ноутбука Silent з інтегрованою відеокартою та Balanced з автоматичним вибором графіки, для ігор — Performance з активованою дискретною картою.
Як бачимо, ноутбук протягнув майже робочий день і час автономної роботи буде залежати, як від режиму роботи лептопа, так й від типу навантаження. Малий час гри зумовлений максимально продуктивним режимом (у нашому випадку Performance), в якому жоден ноутбук не протягне й години.
Висновки
Компанія Lenovo випустила доволі цікавий ноутбук, який попри використані компоненти не перегрівається «з коробки», тоді як в конкурентів навіть з цим бувають деякі проблеми. Потужні процесор та відеокарта гарно охолоджуються з помірним рівнем шуму, особливо в іграх. І все це в відносно невеличкому, як для 16″ моделі, корпусі з металу та пластику. Але деяким користувачам може не сподобатися товщина пристрою та його вага, яка сягає 2,8 кг, тоді як на ринку є моделі на третину легші й… гарячіші, і про це не слід забувати. Дизайн лаконічний, але через деякі ігрові риси повністю стриманим його не назвеш. Встановлена якісна матриця дозволить насолоджуватися й працювати з графічним та відео контентом, хоча до сучасних професійних норм вона все ж таки не дотягує. Тож основна сфера використання Legion Pro 7i 16IRX9H саме ігри, на що натякає частота оновлення екрана у 240 Гц та підтримка G-Sync, ну й, звісно, RGB-підсвічування клавіатури та корпусу ноутбука. Присутні сучасні інтерфейси у достатній кількості, навіть наявний порт Ethernet, а з можливістю механічного вимкнення FHD-вебкамери про конфіденційність особистого життя можна не піклуватися. Батарея тут потужна, але компоненти також відповідного рівня, тож надовго, як в «ультрабуках», її не вистачить. Але для ігрових пристроїв це нормальна ситуація.
У підсумку маємо відносно компактний потужний та холодний лептоп з помірним рівнем шуму при звичайному сценарії використання. Тож якщо ви шукаєте ігровий ноутбук саме на базі топових компонентів варто звернути увагу на Legion Pro 7i.