Екран
В MSI Vector GP77 13VG використовується 17,3-дюймова IPS-матриця зі стандартною роздільною здатністю 2560х1440 та частотою оновлення 240 Гц. Поверхня матова, тож віддзеркалювання буде мінімальне.
Встановлена IPS-матриця BOE моделі NE173QHM-NZ1.
Подивимося на її можливості, для чого використаємо прилад SpyderX Pro та програми DisplayCAL з Argyll й HCFR Colormeter. Яскравість була встановлена на рівні 120 кд/м², що дорівнює 29% від максимального значення.
Згідно з показниками, маємо непогану матрицю з повним покриттям колірного простору sRGB та майже 100% DCI P3, що дозволяє за цим екраном не тільки грати та дивитися кінострічки, а й працювати у графічних та відео редакторах. Ось тільки він трошки холодить, тож без калібрування тут не обійтися.
Запас яскравості знаходиться на середньому рівні та змінюється в діапазоні від 15,08 до 302,42 кд/м², але її буде достатньо для використання навіть при яскравому освітленні.
Точність передавання кольорів також на високому рівні із середнім відхиленням DeltaE менш як 1.
Внутрішня будова
Характеристики компонентів, з яких виконаний ноутбук, можна подивитися на знімку з екрана утиліти HWiNFO.
Серцем пристрою є процесор Intel Core i9-13900H сімейства Raptor Like, який поєднує в собі шість продуктивних ядер з підтримкою технології Hyper-Threading та вісім енергоефективних ядер, що дозволяє йому обробляти до 20 потоків даних одночасно. Його базова частота складає 3000 МГц, але завдяки Turbo Boost і залежно від навантаження та температури він може автоматично прискорюватися до 5400 МГц. Кеш L3 дорівнює 24 МБ, а TDP процесора складає 45 Вт з можливістю підвищення до 115 Вт.
В реальних задачах отримати частоту, більшу за 4500 МГц так й не вдалося, хоча іноді, при багатопотоковому навантаженні, вона могла стрибнути до 5100 МГц. Заповітні 5400 МГц вдалося побачити лише у режимі без навантаження.
Пам'ять SK Hynix HMCG78AGBSA092N стандарту DDR5-5600 та загальним обсягом 32 ГБ працює у двоканальному режимі на частоті 5200 МГц із затримками 42-42-42-82. За необхідністю модулі можна замінити та довести обсяг до 64 ГБ.
Для важких задач у 3D використовується мобільна відеокарта Nvidia GeForce RTX 4070 з 8 ГБ відеопам’яті. Чип має 4608 потокових процесорів, 144 текстурних блоки та 48 блоків растеризації. Працює чип на базовій частоті 2070 МГц й може автоматично прискорюватися до 2175 МГц. Максимальний TGP знаходиться на рівні 140 Вт, але є нюанс. Насправді таку потужність можна побачити лише в FurMark, тоді як в реальних іграх вона не буде перевищувати свого номінального значення у 115 Вт. І це стосується всіх мобільних карт на базі ядра Ada Lovelace від GeForce RTX 4070 і нижче за модельним рядом. Пам’ять GDDR6 функціонує зі швидкодією 16 ГТ/с. GPU у режимі Extreme Performance, який можна обрати в фірмовому застосунку MSi Center, має заводський розгін на 100 МГц за чипом, що дає прискорення до 2275 МГц, але руками можна ще підняти частоту та отримати 2375 МГц. Пам’ять також можна самостійно розігнати до швидкодії 16,4 ГТ/с.
Без навантаження у 2D використовується вже інтегроване у процесор графічне ядро Intel Iris Xe. В цілому, режим роботи графічної системи можна обрати в MSI Center — це або автоматичний MSHybrid Graphics Mode, або варіант з дискретним чи інтегрованим адаптером.
Місткість NVMe-накопичувача складає цілих 2 ТБ, чого вистачить на велику кількість сучасних ігрових проєктів. Використовується модель Micron 3400 (MTFDKBA2T0TFH) з підтримкою PCI Express 4.0.
Програмне забезпечення
З ноутбуком постачається вже згаданий фірмовий застосунок MSI Center, в якому можна обрати сценарій роботи пристрою, режим функціонування графічної системи, зробити розгін, налаштувати підсвітку, провести діагностику, оновити драйвери тощо.
А враховуючи встановлену клавіатуру, присутній й застосунок SteelSeries, а саме GG, в якому користувач знайде деякі ігрові налаштування, а також в ньому зможе керувати підсвіткою клавіатури та її функціональністю.
Крім того, з Vector GP77 13VG або іншим ноутбуком MSI з попередньо встановленою операційною системою Windows 11 користувачі отримують безоплатно перший місяць підписки PC Game Pass, після чого передплата буде складати 190 грн на місяць.
За такі невеликі зараз гроші PC Game Pass дає змогу грати у велику кількість ігрових проєктів, не тільки власних студій Microsoft, але й сторонніх, а також Electronics Arts та Riot Games, достатньо синхронізувати свої акаунти. Кожного місяця в PC Game Pass доступні нові ігри, наприклад нещодавній Starfield від Bethesda або Forza Motosport, яка незабаром вийде.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Тепер перевіримо на що спроможна система охолодження. Враховуючи розміри пристрою, щось незвичайне навряд чи можна буде очікувати, і це стосується всіх подібних ноутбуків.
Для створення максимального навантаження залучався стрес-тест AIDA64, який навантажував одночасно процесор та пам'ять. Режим роботи системи в Control Center — Balanced та Extreme Performance. Дискретна відеокарта була активована. Температура в приміщенні дорівнювала 24 градусам за Цельсієм.
Balanced
В режимі Balanced пікова потужність процесора склала 107 ватів з максимальною температурою у 96 °C, після чого вона знизилася десь до 65 Вт, а температура CPU не перевищувала 86 градусів при частоті продуктивних ядер у 4000 МГц. Рівень шуму сягав 42,2 дБ(А).
Поглянемо на результати в 3D, для чого використаємо синтетичний пакет 3DMark з тестом Speed Way.
Потужність карти не перевищувала 103,5 Вт, при цьому GPU та пам’ять нагрівалися лише до 64 і 78 градусів відповідно. Частота чипа була дорівнювала 2310 МГц, а рівень шуму системи охолодження не перевищував 41,8 дБ(А). Цікаво, що частота процесора сягала позначки лише у 4500 МГц, а його температура була на досить прийнятному рівні.
Перейдемо до «екстремального» режиму.
Extreme Performance
В ньому пікова потужність процесора склала 113 Вт, після чого вона знизилася до 90 ватів у середньому, а частота P-ядер трималася на рівні 4500 МГц. Звісно, це не могло не вплинути на температуру CPU — він нагрівся до 98 °C, а рівень шуму вже доходив до 46,1 дБ(А).
З відеокартою майже нічого не змінилося, потужність та температури лишилися ті самі, а ось частота ядра піднялася до 2400 МГц. Рівень шуму теж виріс, але трошки, до 42,3 дБ(А).