Поки титани та боги комп’ютерної індустрії змагаються між собою за першість на ринковому Олімпі, створюючи ноутбуки, за своєю вартістю схожі на непогане авто, існують інші компанії та бренди, які вирішують більш скромні завдання. Так нещодавно, відомий український дистриб’ютор DC Link Group анонсував початок продажів ноутбуків під власною маркою Prologix. Своєю основною концепцією вони позначили підбір в лінійці найбільш оптимальних сучасних конфігурацій за найкращою ціною, що можуть виконувати роль універсальних ПК для офісу та дому. Крім того, для цих моделей пропонується послуга ProService — безкоштовна доставка в сервісний центр протягом гарантійного терміну та дуже швидкий ремонт в період від 1 до 3 днів з моменту визначення характеру несправності.
А нам випала можливість в деталях розібратися, що являє собою модель ноутбука Prologix M15-720, зробленого на базі процесора Intel Core i3-10110U з 16 ГБ оперативної пам’яті та вбудованою графікою Intel UHD GT2. Точне маркування предмета нашого огляду — PN15E02.I31016S5NW.009.
Prologix M15-720 має габарити в 367x244х22 мм та фактичну вагу в 1,77 кг. З урахуванням гумових ніжок його товщина сягає 24 мм позаду та 23 мм попереду. Не дуже важкий, але й не занадто легкий, щоб постійно носити його за собою. Призначений швидше для постійного використання за столом з можливістю легкого переміщення за потреби. Усі основні характеристики пристрою вказані у таблиці нижче.
Модель | Prologix M15-720 (PN15E02.I31016S5NW.009) |
---|---|
Сторінка продукту | Prologix M15-720 |
Процесор | Intel Core i3-10110U 2,1-4,1 ГГц |
Оперативна пам'ять | 16 ГБ, 1 x SO-DIMM DDR4-2666 GLOWAY (GL4S26AGCSD8) |
Дисплей | 15.6" 1920x1080, 16:9, BOE-Hydis NV156FHM-N48 (60Гц), IPS LED |
Відеокарта | Intel UHD Graphics GT2 |
Накопичувачі | 512ГБ, SSD NVMe M.2 (2280) BIWIN AP413 (CE480V6D100-512) |
Зовнішні порти | 2 x USB 3.2 Gen1 Type A, 2 x USB 3.2 Gen1 Type С, 1 x HDMI 2.0, 1 x RJ45 LAN, 1 x MicroSD кардрідер, 1 x 3,5-мм комбінований аудіо-вихід для гарнітури |
Комунікації | Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.2 |
Мультимедіа | Веб-камера HD (720p), мікрофон, два стерео-динаміки |
Безпека | dTPM, кріплення для замка Kensington |
Акумулятор, мА·г | 3950 (45Вт·г, 3 комірки, літій-іонна, полімерна) |
Адаптер живлення, Вт | 65 |
Габарити, мм | 367 x 244 x 22 |
Вага, кг | 1,76 |
Операційна система | Windows 11 Home |
Вартість | 23 999 грн |
Комплект постачання
Ноутбук постачається у звичайній картонній коробці з ручкою для переноски. На ній не має ані логотипу бренду, ні жодних характеристик. Усю важливу інформацію про продукт можна побачити на боковій наклейці. Для захисту від пошкоджень всередині передбачено два м’яких демпфери, пакет та кілька клейких плівок.
В комплект постачання входить інструкція, гарантійна брошура, зарядний блок живлення та силовий кабель до нього.
Компактний блок живлення має розмір 66х66х28,5 мм при вазі в 163 грами. Довжина закріпленого кабелю USB Type-C сягає 0,96 метра. Окремий силовий кабель з євро-вилкою має довжину в 0,7 метра та вагу 105 грамів.
Блок живлення виготовлено відомою компанією FSP, що вже непогано. Модель має маркування FSP065-A1BR3 та може видавати до 65 Вт потужності.
Зовнішній вигляд
Корпус Prologix M15-720 повністю виконаний з матового пластику, але є достатньо міцним. Шасі гарно та без скрипів протистоїть діагональним навантаженням на скручування як в закритому положенні, так і з відритою кришкою. Поверхня не дуже марка, але все ж схильна поступово збирати відбитки пальців та пил. З іншого боку, почистити її можна без проблем. Кути корпусу заокруглені та трішки підняті догори, з метою створення більш «тонкого» візуального враження.


На кришці верхньої панелі у верхньому лівому кутку є сріблястий логотип Prologix. І більше нічого цікавого.
На нижній панелі можна знайти чотири гумові ніжки, два отвори акустичних динаміків, розташованих біля передніх ніжок, заокруглену решітку, через яку вентилятор отримує повітря, та ще одну маленьку решітку навпроти місця кріплення процесора. Етикетка та серійний номер наклеєні ближче до задньої грані. Вздовж центральної осі симетрії є дві пластикові підпори. Також по периметру знаходяться отвори для 16 гвинтів кріплення (а ще два гвинти заховані під задніми ніжками).
На передній панелі є заглиблення для відкривання кришки ноутбука. Тримається вона міцно, тому навіть не розраховуйте підняти її однією рукою, не притримуючи нижню частину пристрою.
На задній панелі справа є вентиляційні отвори, через які видно радіатор та звідки відводиться гаряче повітря.
Основний набір зовнішніх портів знаходиться на лівій боковині. Тут є заглиблення для фіксації замку Kensington на ноутбуку, два порти USB Type C (перший, з функцією Power Delivery, виступає зарядним портом для ноутбука), вихід HDMI 2.0, роз’єм USB Type А та отвір під комбінований 3,5-мм штекер гарнітури формату 4-пін.


З правої сторони є щілина MicroSD кардрідера, ще один порт USB Type А та роз’єм дротового інтернету RJ45.


Дисплей тримається за корпус на двох стандартних шарнірах та при відкриванні заходить за задню грань шасі.
Максимально дисплей може відхилятися назад на 135 градусів від площини клавіатури.
Дисплей звичайний, не сенсорний, з матовим покриттям. Бокові рамки мають товщину в 11 мм, верхня — в 14 мм, а нижня, на якій наклеєно ще один логотип Prologix — до 20 мм видимого розміру.
Посередині верхньої рамки облаштовано кругле віконце HD веб-камери з сенсором на 1 МП. Зліва від неї знаходиться точковий білий індикатор її роботи. А правіше є отвір мікрофона.
Клавіатура острівного ножичного типу має повноформатну розкладку ANSI. Кнопки досить пружні та виділяються чіткою віддачою при натисканні. Лазерне гравіювання латиниці зміщене у лівий верхній кут клавіш, кирилиці — вправо вниз.
Цифровий блок клавіш дуже доречний у цій моделі. Кнопка запуску ноутбука винесена окремо вверху справа.
Тачпад має розмір 110х73 мм та розміщений під пробілом. Його не дуже ковзка поверхня підтримує жести чотирма пальцями, а вздовж нижньої грані вбудовані дві фізичні кнопки ЛКМ та ПКМ.
Клавіатура має приємну білу підсвітку з чотирма рівнями яскравості та можливістю повного її відключення. Підсвітка вмикається при натисканні на будь-яку клавішу, та автоматично вимикається через 30 секунд простою. Три сині світлодіоди зліва над клавіатурою не сліпучі, але досить яскраві. Зліва направо тут є індикація живлення, роботи Wi-Fi та індикація роботи накопичувача. Кнопка запуску постійно підсвічується зеленим кольором та блимає у режимі сну.