Огляд ігрової механічної клавіатури 1stPlayer MK8 Lite

Декілька років тому на українському ринку з'явився новий бренд 1stPlayer, який пропонує широкий асортимент комп'ютерної периферії з гарним поєднанням ціни та якості. Познайомимось з його продукцією на прикладі ігрової механічної клавіатури 1stPlayer MK8 Lite.

Серія клавіатур MK8 доступна у компактній версії Lite та у версії Titan з додатковим цифровим блоком. У клавіатурах використовуються перемикачі відомого бренду Gateron кількох типів — Black, Brown, Yellow, Red та Blue. У нашому варіанті MK8 Lite встановлені перемикачі Gateron Black — вони вимагають трохи більшого зусилля при натисканні, але вважаються оптимальним вибором для геймерів. Також ігровий статус підкреслює RGB-підсвічування з різними ефектами.

Технічні характеристики

Виробник 1stPlayer
Модель Lang MK8 II Lite Gateron
Підключення Дротове
Інтерфейс USB-A to USB Type-C
Частота опитування, Гц 1000
Тип Ігрова
Кількість клавіш 87
Додаткові кнопки
Ресурс натискання клавіш, млн 50
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів Gateron Black
Зміна кута нахилу корпусу +
Вбудована пам'ять +
Можливість запису макросів
Обробка одночасних натискань NKRO
Підсвітка RGB 16,8 млн кольорів
Довжина шнура USB, м 1,8
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал корпуса Пластик
Колір Чорний
Програмне забезпечення MagicNest 3
Знімна підставка під руки
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д x Ш x В) мм 360 x 134 x 35
Маса, г 1180
Сумісність з ОС Windows XP/7/8/10/11, Linux, Android, iOS
Додатково 13 змінних перемикачів (hot swap), 5 додаткових перемикачів у комплекті, ключ для знімання ковпачків та ключ для перемикачів, знімний USB-кабель, ковпачки клавіш з ABS-пластику подвійного лиття
Вартість, грн 1139
 

Упаковка та комплектація

Клавіатура постачається у чорно-сірій коробці. З одного боку упаковки зображено сам пристрій, з іншого боку — назва моделі та перелік її основних особливостей.

Комплектується інструкцією (китайською та англійською мовами), USB-кабелем, додатковими перемикачами та інструментами для зняття клавіш та перемикачів.

Додаткові перемикачі тут як тестові зразки, і всі вони різні. Це дозволить випробувати п'ять типів свічів та обрати найкомфортніший для себе варіант. Сама клавіатура передбачає заміну 13 найчастіше використовуваних клавіш.

Зовнішній вигляд

Клавіатура формату TKL без цифрового блоку, тож її габарити складають 360x134x35 мм. Вона пропонує поєднання класичного дизайну із чорним кольором. Корпус із матового шорсткого пластику. І хоч це звичайний пластик, за відчуттями він трохи нагадує софт-тач покриття. Верхня панель не знімається, хоча кріпиться на клямках. Усередині є підсилювальна металева пластина.

Розкладка ANSI передбачає стандартне розташування всіх кнопок. Shift та Enter виконані у вигляді довгих однорядних кнопок, блок функціональних F-клавіш звично розбитий на три групи. Є тактильні насічки на клавішах F і J. На місці правої клавіші Win знаходиться кнопка Fn для перемикання режимів.

Група F1–F8 в альтернативному режимі відповідає за мультимедійні функції, й тут все ідентично іншим клавіатурам. F9–F12 викликають поштовий клієнт, браузер, калькулятор і пошук.

Клавіші редагування в альтернативному режимі відповідають за налаштування та перемикання режимів підсвічування. Стрілки дозволяють швидко змінювати яскравість підсвічування та інтенсивність світлових ефектів. До речі, в цьому ж кутку на бічну грань корпусу нанесено назву моделі клавіатури.

Ковпачки клавіш виконані з ABS-пластику із застосуванням подвійного лиття, тому основні символи добре видно як з підсвічуванням, так і без нього. А ось додаткові українські символи фарбовані та, відповідно, схильні до зносу. Проте білий колір символів добре видно на чорному тлі.

У серії 1stPlayer MK8 використовуються механічні перемикачі Gateron, які добре зарекомендували себе у багатьох клавіатурах від інших виробників. У конкретному нашому варіанті встановлені Gateron Black — лінійні перемикачі без клацання, що забезпечує нижчий рівень шуму. Вони вимагають зусилля 60 г ±10%, хід до активації 2 мм та повний хід 4 мм. Заявлено ресурс у 50 мільйонів натискань. Основа перемикача виконана з міцного пластику нейлон 66, верхня частина із прозорого пластику, стем із POM-пластику. У конструкції використовується пружина зі спеціальної сталі. Контакти мають антикорозійне позолочене покриття.

Для зняття кейкапів передбачено спеціальний ключ, яким треба чіпляти клавішу з двох боків. Також конструкція 1stPlayer MK8 передбачає просту заміну 13 перемикачів, які виконані у формфакторі hot swap, для їх зняття в комплекті є окремий ключ.

Передбачено заміну перемикачів клавіш Q, W, E, R, A, S, D, F, Space Bar, Shift, Backspace та Enter. Це клавіші, які найчастіше використовують в іграх, тому ресурс їх використання завершиться швидше за інші. Ну і в цілому це додаткова можливість для кастомізації, якщо є потреба в трохи іншому відгуку та натисканні від цих кнопок.

Список клавіш для заміни вказано на наклейці з нижньої сторони клавіатури. Також на дні є звичні гумові вставки для фіксації клавіатури на робочій поверхні.

У MK8 знімний USB-кабель довжиною 1,8 м з нейлоновим обплетенням. Варто відзначити наявність фільтра та липучки, яка допоможе зафіксувати кабель.

Безпосередньо до клавіатури кабель під'єднується через порт USB Type-C, а до ПК він підключається через звичний роз'єм USB Type-A.

Присутні відкидні ніжки з гумовими насадками, які запобігають ковзанню.

У стандартному положенні висота задньої частини складає 35 мм, з ніжками висота наближається до 50 мм.

У 1stPlayer Lang MK8 повноцінне RGB-підсвічування із 16,8 мільйона кольорів. Яскравість не дуже висока, але суб'єктивно — це оптимальний варіант, комфортний для сприйняття, коли зайве свічення не б'є по очах.

Користувач має можливість міняти режими підсвічування прямо на льоту, без додаткового програмного забезпечення. Тому обрати комфортну яскравість або ефект можна за лічені секунди.

Функціональні можливості

Клавіатура MK8 Lite Gateron дозволяє регулювати підсвічування без програмного забезпечення, змінюючи колір та ефекти через комбінації клавіш.

Поєднання Функція
Fn+ESC Скинути клавіатуру на фабричні налаштування
Fn+F1 Виклик програвача мультимедіа
Fn+F2 Зменшити гучність
Fn+F3 Збільшити гучність
Fn+F4 Вимкнути/увімкнути звук
Fn+F5 Стоп
Fn+F6 Попередній трек
Fn+F7 Відтворення/пауза
Fn+F8 Наступний трек
Fn+F9 Клієнт електронної пошти
Fn+F10 Виклик браузера
Fn+F11 Калькулятор
Fn+F12 Пошук у відкритому застосунку
Fn+PrtSc Увімкнення неонового ефекту підсвічування
Fn+Scrlk Перемикання ефектів підсвічування
Fn+Pause Статичне підсвічування
Fn+Ins Вибір динамічних ефектів підсвічування
Fn+Home Зміна напряму свічення для динамічних ефектів
Fn+Del Перемикання динамічних ефектів, які реагують на натискання
Fn+End Налаштування режиму підсвічування
Fn+PgUp та Fn+PgDn Вибір користувацьких профілів
Fn+Win Ігровий режим, блокується клавіша Win
Fn+↑ Збільшити яскравість підсвітки
Fn+↓ Зменшити яскравість підсвітки
Fn+→ Зменшити швидкість відтворення ефекту підсвічування
Fn+← Збільшити швидкість відтворення ефекту підсвічування

Деякі функції відрізняються від опису в паперовій інструкції. Така розбіжність можливо пов'язана з некоректною адаптацією китайської інструкції на англійську мову. Наприклад, вказані різні поєднання клавіш для статичних та динамічних ефектів, але насправді всі вони перемикаються по Fn+Scrlk. Поєднання Fn+Pause має змінювати статичні ефекти, але воно просто вмикає біле підсвічування. Fn+PrtSc активує неоновий багатобарвний режим лише після попереднього статичного.

Для створення користувацьких профілів підсвічування потрібно виконати такі дії:

  • вибрати один із профілів за допомогою PgUp та PgDn;
  • натиснути Fn+End (End блимає білим), щоб запустити режим налаштування;
  • клацаємо на будь-яку клавішу і поступово змінюємо її колір;
  • натискаємо Fn+End для збереження профілю.

Так можна задавати будь-яку комбінацію кольорів для кожної клавіші окремо. Зміна профілів здійснюється клавішами PgUp та PgDn.

Цікаво, що для MK8 Lite заявлено можливість запису макросів без програмного забезпечення. Цей режим повинен включатися за допомогою клавіш Fn+F12, але запустити його нам так і не вдалося. Можливо це пов'язано з особливостями конкретної модифікації MK8 II Lite.

Програмне забезпечення

Завантажити програмне забезпечення для клавіатури можна з офіційного сайту. Зверніть увагу, що на коробці вказано модель 1stPlayer MK8 II, а не 1stPlayer MK8. Хоча це начебто ідентичні клавіатури, вони використовують різне ПЗ.

Меню програми MagicNest 3 розбите на чотири розділи. Інтерфейс доступний лише англійською або китайською мовами. У першій вкладці можна перепризначити будь-які клавіші та створювати макроси.

У розділі Lighting знаходяться параметри підсвічування. Доступно 16 окремих ефектів і можливість створювати користувацький профіль. Присутні регулятори яскравості та швидкості мерехтіння, плюс можливість змінювати колір та напрямок динамічних ефектів.

У розділі Macro є детальні налаштування для створення макрокоманд з можливістю редагування довгих послідовностей та регулювання затримок.

Також є можливість оновлення програмного забезпечення та прошивки самої клавіатури.

Ергономіка та тестування

Трохи особистих та суб'єктивних вражень від роботи за 1stPlayer Lang MK8. Ергономіка у клавіатури стандартна, і якщо ви звикли до класичних моделей, то жодної адаптації не потрібно. Вона пристойно важить, добре лежить на будь-якій поверхні й не ковзає. В цілому все зроблено пристойно, хоча є ледь помітний вигин корпусу до центру.

При наборі клавіатура потребує більших зусиль, ніж більшість механічних моделей. Це пов'язано із застосуванням жорстких лінійних перемикачів Gateron Black. Але у геймерів найчастіше агресивний стиль натискання, і такий варіант кращий. Це додаткове зусилля дає певний контроль та мінімізує випадкові натискання. При цьому механізм перемикачів позбавлений характерного клацання, так що шум при натисканні невеликий, але й зовсім тихими їх не назвати.

Жодних додаткових прокладок, які поглинають шум, тут немає. І якщо у пріоритеті тиха робота, можна розглянути варіанти 1stPlayer MK8 з іншими перемикачами.

Підсвічування м'яке та загалом приємне. Але є нюанс із регулюванням яскравості через кнопки стрілок — замість плавної зміни підсвічування тухне і вмикається, що незручно. Українські символи не підсвічуються, але така проблема є актуальною для багатьох клавіатур.

1stPlayer MK8 Lite підтримує повноцінний NKRO-антигостинг і може одночасно обробляти багато натискань. Це позбавить від проблем з контролем і випадкових натискань під час напружених ігрових баталій.

Підсумки

1stPlayer MK8 — це стандартна ігрова «механіка» з перемикачами Gateron та доступною ціною. Версія 1stPlayer MK8 Lite виконана в укороченому варіанті без цифрового блоку, але розрахована на поціновувачів високих класичних клавіатур з високими жорсткими клавішами. У версії з Gateron Black вона стане оптимальним вибором для геймерів — трохи більше зусилля, але краще контроль при агресивному стилі гри. Якщо ви надаєте перевагу м'якому натисканню, на ринку можна легко знайти таку ж клавіатуру з перемикачами Gateron Yellow.

Загалом клавіатура не пропонує нічого видатного за свою ціну, але й гідних якісних альтернатив у цій ціновій категорії не так багато. Є нюанси з апаратним регулюванням яскравості та непрацююча функція запису макросів. Хоча через програмний застосунок все працює без зауважень. Можливо, щось буде виправлено з наступними оновленнями прошивки.

Клавіатура передбачає можливість заміни 13 найбільш використовуваних ігрових клавіш. Це зручно не тільки для подовження терміну служби пристрою, але й для кастомізації клавіатури під себе, наприклад, якщо ви хочете, щоб ці клавіші були м'якшими або мали характерне клацання. Але докуповувати перемикачі доведеться самому, оскільки в комплекті лише п'ять свічів, і всі вони різного типу. Така комплектація дозволяє спробувати й особисто протестувати різні типи перемикачів, і за таку ідею 1stPlayer однозначно варто поставити плюс.

 

Обговорити в форумі (коментарів: 5)