Огляд та тестування ігрового 27″ OLED-монітору Acer Predator X27U з частотою оновлення 240 Гц

240 Гц поступово стає новим стандартом для високоякісних моніторів після 160–180 Гц, що розповсюджені все більш масово. Та й взагалі, перегони частоти оновлення, схоже, замінили перегони мілісекунд реакції та пікселів роздільної здатності в якості маркетингової «фішки». І це логічно, бо навіть 4К (3840х2160) досі є важким випробуванням відеокарт у новітніх іграх, тож користувачі часто свідомо обирають монітори з меншою роздільною здатністю заради можливості отримувати вищі показники кадрів в іграх. Ну а по швидкості реакції природа OLED вбила будь-які змагання зі сторони інших технологій, адже на зміну мілісекундам прийшли мікросекунди. Втім, відбулося це не без жертв в інших сферах.

Acer Predator X27U

Acer Predator X27U

На перший же погляд Acer Predator X27U, який ми розглянемо, за досить чималі гроші пропонує взагалі все, що можна бажати від геймерського монітора: найпоширеніший розмір 27″, матриця OLED, частота оновлення 240 Гц, цікавий дизайн і деякі додаткові корисні можливості, як то вбудовані динаміки, кріплення для вебкамери і навіть KVM-перемикач. Тож питання у тестуванні стоїть так — чи здатен цей монітор забезпечити високу якість всіх цих можливостей?

Специфікації

Виробник Acer
Модель Predator X27U
Діагональ 27″
Співвідношення сторін 16:9
Радіус заокруглення екрана
Роздільна здатність екрана 2560x1440 (WQHD)
Тип матриці WOLED
Розмір пікселя, мм
Покриття матриці Матова
Тип підсвітки
Час реакції матриці, мс 0,03 (GTG)
Частота оновлення, Гц 240
Максимальна яскравість, кд/м² 150–450 (1000 з HDR)
Статична контрастність 1500000:1
Підтримка HDR HDR10
Кількість відображуваних кольорів, млн 16,7 (10 bit)
Охоплення кольорового простору sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, % ? / ? / 99
Максимальні кути огляду (вертикальні/горизонтальні) 178 / 178
Відеовходи 1x DisplayPort 1.4 (2560x1440@240 Гц), 2x HDMI 2.0 (2560x1440@144 Гц), 1x USB-C (2560x1440@240 Гц)
Додаткові роз’ємі 1х 3,5-мм вихід на навушники
USB-хаб 2x USB-A
Можливість регулювання екрана Кут нахилу –5°/+25°, поворот –25°/+25°, обертання на –90/+90 градусів, зміна висоти 150 мм
Кріплення VESA, мм 100 x 100
Енергоспоживання, Вт 35 (0,5 Вт в режимі очікування)
Розміри (з урахуванням підставки), мм 579 x 604 x 267
Вага (з урахуванням підставки), мм 6,1
Додатково Підтримка AMD FreeSync Premium, EyeSafe Certified 2.0, DeltaE<1, роз’єм замку Kensington
Середня вартість, грн 35539
 

Упаковка та комплектація

Коробка виконана з одноколірного картону. Вона має малюнки, назви та опис саме цього монітору. Всередині всі елементи цілком надійно захищено пінопластом.

Acer Predator X27UAcer Predator X27U

Окрім монітора, розібраного на дисплей та дві частини ніжки, в склад комплектації входить абсолютно все, що потрібно для підключення Predator X27U в будь-якій конфігурації:

  • стисла багатомовна інструкція;
  • гарантія;
  • наліпки з інформацією про енергоспоживання;
  • блок живлення;
  • кабель з євровилкою та роз'ємом C13 для блоку живлення;
  • кабель Display Port;
  • кабель HDMI;
  • кабель USB-C/USB-C;
  • кабель USB-A/USB-B.

Acer Predator X27U

Зовнішній вигляд

Як для представника геймерської лінійки Predator, виглядає X27U незвично — він балансує між «космічним геймингом» та «дорогою лаконічністю». Вершина лаконічності — це як раз фронтальний вид. На ньому немає навіть назви бренду чи серії, присутній тільки надрукований на ніжці сірий логотип Predator. Вся конструкція чорна та пластикова, окрім ніжки, що виготовлена з металу та пофарбована в темно-сірий колір (gunmetal grey, як його зазвичай називають).

Acer Predator X27U

Сам дисплей виглядає просто супер безрамковим, з мізерним 2-міліметровим кантиком по периметру. Насправді у ввімкненому стані деякий відступ від країв у зображення є: 8 мм по трьох сторонах та 11 мм знизу, що включає по 2 мм фізичної рамки. Але виглядає це все дуже вдало.

Захисне покриття виконано матовим і чудово працює з віддзеркаленням навіть яскравих джерел.

Acer Predator X27U

Втім, основний блок з дисплеєм, в першу чергу, привертає до себе увагу не віртуальною безрамковістю, а цілком реально мінімальною товщиною. По боках це всього 5 мм, тобто як верхня кришка ноутбука!

Acer Predator X27U

Керування відбувається єдиним п'ятипозиційним джойстиком, що приховано на нижній панелі по центру. Поруч є світлодіодний індикатор стану, що ненав'язливо світить на поверхню стола синім кольором в роботі, помаранчовим у режимі простою, та двома кольорами поперемінно у сервісному режимі поновлення зображення.

Acer Predator X27U

Звісно, по центру монітор товстіше, але теж дуже акуратний. Елементи дизайну зі зворотного боку допоможуть тим, хто їх взагалі бачить (бо монітор не стоїть біля стінки). Там аж три текстури пластику — фірмовий прінт, щось на кшталт «шліфованої поверхні» та звичайна текстурована. ARGB-підсвітка відсутня, не дивлячись на приналежність до геймерської серії та поважний цінник. Комусь такий вигляд буде здаватися недостатньо брутальним, хтось навпаки порадіє можливості придбати ігровий монітор без агресивної естетики.

Acer Predator X27U

Всі порти зібрано в єдиній панелі та орієнтовано донизу. Загалом зручно, хоча чим більше кабелів буде під'єднано до монітора з різних сторін цієї досить довгої інтерфейсної панелі, тим складніше буде забезпечити охайний кабель-менеджмент навіть за наявністю спеціальної петлі на підставці, бо їх просто буде видно окремо між нижньою крайкою дисплея та поверхнею стола. Там присутні: два HDMI 2.0, Display Port 1.4, USB-C, USB-B, два USB-A (5V/1A), аудіовихід 3,5 мм та роз'єм живлення. Також наявний замок Kensington, що може бути актуальним для встановлення у публічному місці. З цього переліку для підключення комп'ютера найцікавіший Display Port 1.4, бо він забезпечує повноцінну частоту оновлення 240 Гц, на відміну від HDMI 2.0 (на жаль, підтримки HDMI 2.1 немає). Від USB-C є додаткова користь у вигляді потужної зарядки з підтримкою режимів 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/4,5A (працює, якщо приєднано блок живлення самого монітору).

Acer Predator X27U

Крім цього, монітор має функціональність KVM-перемикача на два роз'єми USB (клавіатура та миша) для двох комп'ютерів. Для цього клавіатуру та мишу треба під'єднати до портів USB на моніторі, першу систему — за допомогою Display Port чи HDMI та кабеля USB-B, а другу — за допомогою USB-C. Тоді при перемиканні джерел сигналу через меню будуть відповідним чином перемикатися й засоби введення. Звучить досить складно, але на практиці це означає просто звичайну пару «десктоп + ноутбук» в максимально ергономічній та логічній комбінації портів.

Acer Predator X27U

Металева підставка має дещо футуристичний дизайн. В зібраному вигляді монітор займає досить багато місця в глибину — більше 25 см від стіни, а по ширині підставка майже дорівнює самому дисплею. При цьому не тільки сама підставка глибока, але екран також знаходиться близько до її переднього краю, тобто за столом глибиною 60 см вже залишається не так багато місця між очима користувача та монітором. Також, залежно від конфігурації миші, клавіатури та того, як користувач звик їх розміщати, широко розставлені ніжки монітору можуть заважати звичній позиції. Нічого катастрофічного, але може вимагати зміну звичок. Зате стоїть Predator X27U дуже надійно.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Підставка складається з двох частин: вертикальної та горизонтальної. Стик між ними виглядає дещо завеликим, хоча це пояснюється тим, що цей вузол забезпечує поворот (на 25 градусів в обидва боки). По вертикалі регулювання відбувається в межах 150 мм. Вертикальний нахил від –5 до +25 градусів. Також «голова» кріплення монітора дозволяє повертати його на 90 градусів праворуч чи ліворуч. Робити це треба виключно у найвищому положенні по висоті. Всі налаштування працюють чітко, тримаються без зауважень.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Збірка відбувається без інструментів за допомогою гвинта-баранчика та зсувного кріплення на засувці. Дуже зручно, буквально за декілька секунд. В знятому вигляді можна побачити вже встановлені гвинти у стандартному кріпленні VESA 100х100, при цьому вони не заважають звичайній збірці на підставку, отже, не будуть загублені з роками, якщо колись виникне бажання повісити монітор на стіну.

Acer Predator X27UAcer Predator X27U

Зверху на ніжці знаходиться неочікувана різьба 1/4″ для встановлення через подовжувач вебкамери чи підсвітки (чи обох). Має сподобатися стрімерам та тим, хто користується відеодзвінками по роботі.

Acer Predator X27U

У моніторі є звук у вигляді двох динаміків заявленою потужністю по 5 Вт. Чесно кажучи, це виключно додаткова функція для якихось системних звуків чи опрацювання відеодзвінків. Якщо вже казати про передачу аудіосигналу на монітор, то наявність аудіоджека для навушників корисніше. Блок живлення в монітора окремий, виробництва Delta на 230 Вт. Роз'єм С13/С14 спрощує життя тим, хто хоче цей монітор під'єднати до ДБЖ. Реальне споживання знаходиться на рівні 35 Вт.

 

Меню керування

При першому натисканні джойстика з'являється меню з чотирьох пунктів: режим, яскравість, джерело сигналу та перехід у власне повноцінне OSD-меню. Перші два пункти швидкого меню можна поміняти в налаштуваннях (вони досить туманно названі «hot key», що спочатку спонукало шукати фізичні кнопки на моніторі).

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Меню Modes пропонує вісім предвстановлених режимів, чотири з яких можна додатково налаштувати. «Яскравість» дозволяє швидко регулювати цей параметр. Перемикання джерел пропонує обрати власне джерело та налаштування автоматичного вибору. Основне меню має дев’ять вкладок з деревоподібною структурою всередині кожної. Загалом, все зроблено інтуїтивно й логічно, хоча деяким пунктам не вистачає підказок.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Закладка Game Assistant пропонує виставити таймер та погратися зі специфічними допоміжними засобами — перехрестям прицілу та режимом «снайпер», що наближує зображення і може навіть симулювати роботу приладу нічного бачення. Схожим чином названий наступний розділ Gaming зібрав налаштування, пов'язані з AMD FreeSync. На жаль, підтримки технології NVIDIA G-SYNC поки немає, але згідно з даними сайту NVIDIA, власникам Acer Predator X27U треба чекати якогось майбутнього оновлення драйверу відеокарти для того, щоб все запрацювало.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

В розділі Picture зібрані найважливіші для якості зображення параметри: яскравість, контраст, Constant Brightness, Super Sharpness, Black Boost, HDR та Low Blue Light. Функція Constant Brightness з'явилася у прошивці 2.0 і допомагає боротися з однією з неприємних проблем OLED — нерівномірною яскравістю залежно від того, який відсоток екрана є світлим. У роботі режиму HDR є складність: те, що названо Auto, насправді є On. В результаті, якщо користувач бажає регулярно перемикатися між HDR та SDR, це прийдеться робити й через меню монітора, і через системні налаштування Windows.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Вкладка Color дозволяє ще раз обрати один з восьми загальних режимів, бажане кольорове охоплення, перемикнутися у режим відтінків сірого, налаштувати гаму, температуру кольорів (за налаштуванням, доречі, обрано Warm), а також відтінок та насиченість по шести параметрах.

Audio, цілком очевидно, дозволяє регулювати гучність вбудованих динаміків та переходити у беззвучний режим, хоча загалом це зручніше робити системними засобами. Закладка OSD керує налаштуваннями самого екранного меню: мова (українська поки відсутня), затримка вимкнення, прозорість та розміщення на екрані. Розділ System включає перемикання джерел, налаштування двох пунктів швидкого OSD-меню, DDC/CI, HDMI-рівень чорного, режим швидкого старту, налаштування USB, DSC, зарядки при вимкненому моніторі та режиму Image Retention Refresh. Ну, а в Information приведені деякі дані про монітор та є можливість скидання до заводських налаштувань.

Програмне забезпечення

На додачу до OSD, для Windows існує програмне забезпечення Acer Screen Widget, що вимагає підключення по USB та увімкнення DDC/CI. Воно має застарілий дизайн і лише частково перекриває функціональність OSD, але додає власні можливості у вигляді GameView Sync, режимів Split Screen та гарячих клавіш на клавіатурі для ввімкнення «фішок» з закладки Game Assistant. Тобто для максимального контролю за монітором бажано все ж таки встановити цей додаток — він не просто дублює екранне меню.

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U
 

Методика тестування

Тестування та калібрування монітора здійснювалося за допомогою приладу X-Rite i1 Display Pro. Монітор був підключений до відеокарти GeForce RTX 4070 Ti власним кабелем Display Port та працював з частотою оновлення у 240 Гц. Тести проводилися в операційній системі Windows 11. Перед початком перевірки монітор був скинутий на фабричні налаштування. Використані програмні застосунки: Argyll CMS 2.3.1, DisplayCAL 3.8.9.3, HCFR Colorimeter 3.5.2, UFO Motion Tests.

Acer Predator X27U

Тестування

Монітор оснащено 10-бітною WOLED-матрицею виробництва LG з роздільною здатністю 2560x1440 точок та частотою оновлення 240 Гц (для цього режиму також доступні частоти 60, 120, 144 та 170 Гц).

Acer Predator X27U

Acer Predator X27U

Перед тим, як знайомити з результатами тестування, треба зробити одне зауваження. В повному керівництві користувача, що можна завантажити з офіційного сайту, є ось такий абзац, що варто процитувати дослівно:

«ТРС (Тимчасовий контроль піків). Якщо протягом певного часу монітор не використовувався, ТРС починає поступово зменшувати яскравість екрана. Після 1 хвилини бездіяльності яскравість екрана поступово знижуватиметься приблизно впродовж 4,5 хвилин до 60%. Коли монітор визначає рух, свічення повертається на попередню яскравість за 0,5 секунди.»

І ніякої можливості вимкнути TPC повністю немає. Це означає, що навіть ввімкнувши Constant Brightness, не вдасться остаточно досягти незмінної яскравості. Втім, це не завадило загалом отримати результати замірів, окрім абсолютно нереальних параметрів HDR, тому цей режим не приводимо, а замість нього — дані по результатах калібрування режиму User.

Назва профілю Standard Eco Graphics Sports Racing Action User User (Calibrated)
Яскравість, % 70 44 97 25 60 50 70 56
Контраст, % 50 50 60 50 50 50 50 50
Black Boost 5 5 5 6 8 5 5 5
Super Sharpness Off Off Off On On On Off On
Кольорова температура Warm Warm Warm Warm Warm Warm Warm Warm
Яскравість білого, кд/м² 143,2 120,8 164,2 79,5 151,5 133,2 141,7 122
Яскравість чорного, кд/м² 0 0 0 0 0 0 0 0
Коефіцієнт контрастності, х:1
Кольорова температура, К 6308 6120 7205 5953 6495 6149 6317 6160
Середня ΔE*00 2,09 0,2 0,4 0,37 0,31 0,62 0,37 0,26
Максимальна ΔE*00 2,33 0,66 1,94 1,17 1,49 1,73 1,26 0,99
Обсяг колірного простору sRGB, % 99,9 (144,3) 99 (146,2) 99,8 (140,0) 99,7 (144,0) 99,5 (138,1) 99,6 (141,4) 99,9 (144,0) 99,9 (144,1)
Обсяг колірного простору Adobe RGB, % 89,0 (99,4) 89,2 (100,8) 86,3 (96,5) 88,3 (99,2) 86,3 (95,2) 87,6 (97,4) 88,7 (99,2) 89,4 (99,3)
Обсяг колірного простору DCI-P3, % 94,3 (102,2) 94,2 (103,7) 94,6 (99,2) 93,0 (102,0) 92,3 (97,8) 92,8 (100,1) 94,3 (102,0) 94,1 (102,1)

Всього передбачено вісім заводських профілів, включно з досить специфічним HDR та User Mode. Останній має набір базових налаштувань, але при виборі будь-якого іншого профілю та спробі щось змінити, монітор переносить ці налаштування в профіль User і далі працює вже в ньому. Також, налаштування режимів Action, Racing та Sports можна окремо зберігати саме для них через меню, тобто фактично монітор може мати до чотирьох користувацьких режимів. Заміри по кожному заводському профілю, окрім HDR, занесені у таблиці. В них також вказані налаштування, які передбачено для кожного профілю окремо.

Яскравість

Acer Predator X27U

Максимальна яскравість не дуже висока, що цілком нормально для OLED. Типово також те, що нижній рівень справді низький і це підвищує комфорт при роботі в темноті.

Точність передачі кольорів

Acer Predator X27U

Acer Predator X27U

Acer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27UAcer Predator X27U

Кути огляду

Acer Predator X27U

Рівномірність підсвітки немає сенсу заміряти на OLED. В цілому, у фотографії кутів огляду теж немає сенсу, бо вони максимальні — але все ж таки, картинка виходить така красива, що можна й поділитися.

Швидкість матриці

Acer Predator X27U

Ще одна тема, яку можна практично ігнорувати на OLED, адже з заявленими 0,03 мс (GtG) ніякого порівняння з іншими технологіями немає. А на додачу ще й 240 Гц... Тож результат тесту UFO виглядає ідеальним.

Висновки

За результатами тестування Acer Predator X27U залишає буквально яскраві враження. Загалом, відчувається, що Acer зробили, що могли. В хорошому сенсі. Адже OLED досі є технологією, що викликає полярні емоції та бурхливі суперечки — приблизно, як й електромобілі. В них є дуже сильні та дуже слабкі сторони, що підсумовано нижче. Ті покупці, чия модель використання продукту сходиться з самим продуктом будуть у захваті, інші залишаться розчарованими.

Плюси:

  • всі плюси OLED: чорний колір, швидкість реакції, кути огляду, рівномірність підсвітки;
  • частота оновлення 240 Гц;
  • чудова передача кольорів;
  • добре працює HDR;
  • висока якість виробництва;
  • справді зручний KVM для пари «десктоп+ноутбук»;
  • універсальний дизайн, що виглядає дорого;
  • малі рамки, дуже мала товщина;
  • добре бореться з віддзеркаленням;
  • стримерам сподобається кріплення для вебкамера;
  • 2560х1440 оптимально підходить для ігор порівняно з 4К.

Мінуси:

  • всі мінуси OLED: ризик вигорання, відображення тексту, дивні процедури;
  • підставка займає багато місця на столі, а сам монітор знаходиться далеко від стіни;
  • підтримка тільки HDMI 2.0, а не 2.1;
  • звук просто є, не більше;
  • невисока максимальна яскравість в SDR-режимі;
  • ручний перехід в HDR-режим та назад;
  • режим TPC, який неможливо вимкнути навіть з Constant Brightness.

Acer Predator X27U

В такому випадку, Acer Predator X27U чудово підійде для ігор та кіно. Він дуже швидкий, чудово працює в HDR та радує яскравими й точними кольорами в SDR. З іншого боку, як і будь-які WOLED-дисплеї через саму конструкцію матриці він не дуже добре працює з відображенням банального тексту і це може бути неприємно без звички до цієї особливості. Плюс, звичайна «десктопна» робота часто передбачає взагалі картинку, що довго не змінюється, а це може бути шкідливим для OLED. Тож, якщо модель використання продукту передбачається переважно розважальною — у продукту Acer більше шансів задовольнити потреби користувача, ніж у професійному режимі. І виробник від самого початку був максимально відвертим про це, адже навіть на коробці так і написано — Predator X27U Gaming Monitor. Їм він і є.