Результати тестування

Для випробувань портативного монітора ASUS ZenScreen MB166CR було використано ноутбук HP ProBook 440 G6 як єдиний доступний на момент тестування пристрій, оснащений інтерфейсом USB Type-C з підтримкою DP Alt Mode. Лептоп функціонував під керуванням операційної системи Microsoft Windows 10 Pro з усіма останніми оновленнями, а для вимірювання був використаний пристрій X-Rite i1 Display Pro, що працював в парі із ПЗ Argyll CMS 2.3.1, DisplayCAL 3.8.9.3 та HCFR Colorimeter 3.5.0. Для підключення був застосований комплектний кабель USB Type-C, а налаштування дисплея перед початком тестування були скинуті до заводських.

Для початку була оцінена відповідність заявлених характеристик яскравості й контрастності матриці. Вимірювання проводилися для набору налаштувань Standard mode, а яскравість регулювалася в меню з інтервалом в 10 кроків. Вимірювання продемонструвало максимальну яскравість у 254 кд/м², яка виявилася навіть трохи краще від заявленого значення. А ще яскравістю зручно керувати: залежність рівня від налаштувань майже лінійна.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Щодо статичної контрастності, то ZenScreen MB166CR показав результати значно краще специфікацій — 1:1136, причому, значення майже не залежить від налаштувань яскравості.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Рівномірність підсвітки оцінювалася при встановленні яскравості білого в центральній частині дисплея на рівні 120 кд/м². Деякі питання викликає стабільність яскравості в лівому нижньому куті, де відхилення трохи перевищує 10 кд/м² відносно еталонного рівня, втім, завдяки невеликій діагоналі різниця навряд буде помітна неозброєним оком.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Не може похвалитися продукт і рівномірністю підсвітки на чорному тлі, відтинки ближче до правого краю зверху і знизу виглядають дещо пересвіченими, хоча, марно очікувати відмінних результатів від недорогої матриці на базі технології IPS.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Проте, дисплей демонструє добру якість зображення під будь-якими кутами огляду, чим підтверджує свої паспортні характеристики: яскравість і контрастність майже не змінюються, тоді як кольори набувають дещо теплішого відтінку.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Згідно зі специфікаціями ASUS ZenScreen MB166CR відображає 262 тис. кольорів, тож не дивно, що охоплення кольорового простору істотно вужче за стандартний sRGB. Матриця забезпечує 61,4% охоплення кольорового простору sRGB, тоді як для Adobe RGB та DCI P3 показники становлять 42,5% та 43,7% відсотків відповідно.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Неозброєним оком помітно, що в зображенні переважають холодні тони, а кольорам не вистачає насиченості. Якщо поруч з новинкою не ставити монітор з якіснішою матрицею, то пересічні користувачі не відчують помітного дискомфорту, але для професійної обробки зображень та відео краще пошукати інший пристрій.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CRОгляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CRОгляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Втім, навіть за фабричними налаштуваннями дисплей демонструє відмінні показники DeltaE: середнє значення значно менше за одиницю, а максимальне не перевищує 1,08.

Огляд й тестування портативного 15,6″ дисплея ASUS ZenScreen MB166CR

Висновки

Портативний монітор ASUS ZenScreen MB166CR залишив по собі в цілому позитивні враження завдяки вдалому зовнішньому вигляду, портативному формфактору й енергоефективності, тож прокоментуємо детально кожен з цих аспектів. Лаконічний, але, втім стильний зовнішній дизайн буде органічно виглядати, як на професійному робочому місці, так і в домашньому просторі. Вибір матеріалів забезпечує необхідну міцність і легкість одночасно, при чому остання є вирішальною при використанні пристрою як додаткового портативного дисплея в складі «мобільного офісу». Завдяки розмірам, що не перевищують габарити стандартного 15,6″ лептопа при суттєво меншій висоті ZenScreen MB166CR в комплектному чохлі не займатиме багато місця в рюкзаку, а ще менше простору потребують аксесуари для підключення — один-єдиний кабель USB Type-C. Втім, відсутність підтримки mini-HDMI дещо звужує перелік підтримуваних пристроїв, зате, низьке енергоспоживання — менш ніж 6 Вт дозволяє не замислюватися про додаткове джерело живлення. Разом з тим, ASUS ZenScreen MB166CR оснащений IPS-матрицею середнього рівня, яка забезпечує неідеальну рівномірність підсвічування і посередні показники кольорового охоплення з ухилом в холодні тони, що робить дисплей непридатним для професійної обробки зображення, а також відносно невисоку максимальну яскравість. Втім, пристрій демонструє відмінну контрастність і гідні кути огляду, що робить його непоганим вибором для споживання мультимедійного контенту і роботи з текстом, таблицями та презентаціями. До очевидних переваг можна віднести зручне зрозуміле меню налаштування та наявність комплектного ПЗ ASUS DisplayWidget Center, що дозволяє керувати всіма параметрами монітора з операційної системи сімейства Windows 10/11.

В торгівельних мережах рекомендована вартість ASUS ZenScreen MB166CR наразі складає 9 649 грн без урахування сезонних знижок, тож, цей продукт точно не призначений для пересічного покупця, який швидше за все вибере модель із діагоналлю 24″ або навіть 27″ та роздільною здатністю до 2K включно. Але ті користувачі, які обробляють великі обсяги даних в режимі «мобільного офісу», чи багато часу проводять за презентаціями невеликому колу осіб точно скористаються перевагами ZenScreen MB166CR, а ті, хто прагнуть чогось більшого, можуть звернути свою увагу на ZenScreen MB16AHG, який пропонує якісніше зображення і кращий набір інтерфейсів.