Український бренд ігрової периферії HATOR продовжує експериментувати зі своєю основною гарнітурою в асортименті. Тепер Hypergang отримав у назві номер 2. А чи змінилось в ній щось окрім назви? Подивімось.

Технічні характеристики

Виробник HATOR
Назва та сторінка продукту Hypergang 2
Колір Чорний
Аудіоканали 2.0
Динаміки, мм 53 (неодимові магніти, композитна мембрана)
Тип амбушур Закриті
Матеріал амбушур Штучна шкіра
Імпеданс, Ом 64 (+/-15%)
Чутливість, дБ 110 (+/-3)
Діапазон частот навушників, Гц 20 ~ 22 000
Інтерфейс підключення гарнітури Дротовий (комбінований штекер 3,5 мм, окремі штекери 3,5 мм)
Вага, грамів 245 (+/-5)
Сумісність ПК, MAC, мобільні пристрої та ігрові консолі
Тип мікрофона Зовнішній, знімний, аналоговий
Спрямованість мікрофона Всеспрямований
Активне шумозаглушення Ні
Діапазон частот мікрофона, Гц 100 ~ 10 000
Співвідношення сигнал/шум, дБ 64
Чутливість мікрофона, дБ -42 (+/-3)
Додатково Два знімні кабелі підключення у комплекті, два роки гарантії
Вартість, грн 1 999

Комплект постачання

Гарнітура продається у звичній для HATOR жовто-чорній коробці. Спереду та бокам є зображення продукту. Позаду українською, польською та англійською мовами викладені технічні характеристики.

Додаткового захисту всередині немає. Усі аксесуари складені у коробці по центру.

У комплекті є інструкція користувача, знімний мікрофон з вітрозахистом, кабель з комбінованим 3,5-мм входом з однієї сторони та двома 3,5-мм роз’ємами з іншої для підключення до ПК та кабель з комбінованим 3,5-мм роз’ємом з двох сторін для підключення до мобільних пристроїв.

Зовнішній вигляд

Візуально гарнітура HATOR Hypergang 2 мало чим відрізняється від своїх попередніх варіантів. Це все ще класична симетрична конструкція з м’яким наголів’ям, висувними дужками та вилкоподібними тримачами, які дозволяють чашам навушників нахилятися по вертикалі в бік для кращої посадки на голові.

Пружне напівкругле наголів’я вкрите штучною шкірою та прострочене по обводу з обох сторін. Напису з назвою бренду зверху більше немає.

Знизу всередині наголів’я є підкладка з дуже м’якою піною. Бокові затискачі зроблені з софт-тач пластику та тримаються на двох гвинтах кожен. Позаду з них виходить кабель без обплетення, що сполучає навушники між собою. Тепер він завитий у спіраль, на кшталт телефонного дроту.

Рамки висувних дужок металеві та мають три отвори всередині для полегшення загальної ваги. До чаш вони приєднані через поворотні пластикові шарніри. Внаслідок люфту та пружності тримачів можливий невеликий виворіт по горизонталі.

Кожен тримач висувається трохи більше, ніж на 30 мм. На звороті є заглиблення, що визначають позиції фіксації. Усього їх вісім, не рахуючи двох крайніх позицій, де фіксація не відбувається. Сполучний кабель заходить в чаші позаду зверху.

Чаші навушників мають прямокутну-заокруглену форму та виготовлені із пластику з софт-тач покриттям. По боках на них встановлені овальні металеві накладки зі сріблястим написом «Hator» знизу.

На лівому навушнику знизу по центру є 3,5-мм вхід золотавого кольору для підключення кабелю. Там же у передньому куті розташоване 3,5-мм гніздо для мікрофона. Вхідне заглиблення квадратної форми має у собі отвір під насічку, завдяки чому мікрофон можна вставити лише однією стороною.

Знімний мікрофон має довжину в 145 мм та вагу в 10 грамів. Він є аналоговий, з накладним вітрозахистом на кінці. Гнучка штанга вкрита гумою та дозволяє задати йому потрібну форму та направлення. У характеристиках чомусь вказано, що цей пристрій всеспрямованої дії. Але, зважаючи на розташування отворів, він більше схожий на спрямований мікрофон.

Так виглядає гарнітура у зборі. Її вага складає 248 грамів без урахування мікрофона та кабелю.

Для підключення до ПК гарнітура HATOR Hypergang 2 використовує кабель з двома 3,5-мм роздільними роз’ємами від мікрофона і навушників. Довжина кабелю в обплетенні складає 2,5 метри при вазі в 47 грамів. На ньому є пульт керування гучністю звуку та вимикач мікрофона.

Для підключення до мобільних пристроїв з комбінованим 3,5-мм входом гарнітура HATOR Hypergang 2 використовує інший кабель в обплетенні довжиною 1,5 метра та вагою в 31 грам. На ньому також є пульт керування гучністю звуку та вимикач мікрофона. На дроті чомусь є наліпка з серійним номером.

Амбушури закритого типу виконані зі штучної протеїнової шкіри та наповнені піною з ефектом пам’яті. Від динаміка вухо користувача відділяє тонка поролонова прокладка.

У чашах встановлені 53-мм динаміки з неодимовими магнітами. Заявлений діапазон відтворюваних частот для них складає від 20 Гц до 22 кГц. По периметру динаміка отвори заклеєні білою тканиною, для гасіння зворотного відлуння всередині чаш.

Для розбирання чаші навушників, достатньо викрутити чотири гвинти з рамки, яка утримує амбушури. Динамік приклеєний до своєї рамки, єдина плата має впаяний на собі роз’єм мікрофона, сполучний кабель зав’язаний на вузол, щоб його випадково не висмикнули. 3,5-мм вхід для кабелю є окремим від плати.

Ергономіка

Гарнітура HATOR Hypergang 2 має міцну та гнучку конструкцію, яка в цілому непогано тримається на голові. На голову гарнітура не тисне, за умови правильного налаштування довжини вилоподібних тримачів. Хитаючи чи мотаючи різко головою, скинути ці навушники не вдасться, вони досить непорушно сидять на своєму місці. Максимальна окружність голови, на яку вистачить довжини цієї гарнітури складає 60 см. На голові пристрій не відчувається важким. Мікрофон можна легко виставити в потрібну позицію. Кабель самовільно не перекручується.

Шкіряні амбушури м’яко сидять на вухах і забезпечують хорошу ізоляцію від зовнішнього шуму. Однак, через відсутність вентиляції в них стає жарко через деякий час, що особливо помітно у літню пору.

На жаль, обидва комплектних кабелі мають на собі регулятори гучності. З одного боку це зручно. Але з іншого, цей пульт може спричиняти проблеми з різним рівнем гучності по каналах, особливо, коли він викручений у мінімум.

Звучання навушників

Оскільки HATOR Hypergang 2 має досить високий опір, щоб добитися від нього повного рівня гучності, знадобиться хороша аудіокарта. На звичайних вбудованих картах звучання буде приблизно вдвічі тихіше та глухе на високих частотах. Але при достатній потужності джерела відтворення ці навушники розкриваються повністю. Низькі, середні та високі діапазони частот відтворюються правильно. Але на рівні гучності понад 85% з’являються тихі фонові шуми. При зниженні регулятором рівня гучності нижче 10% може зникати правий канал, чути лише лівий. Загалом якість звучання середня. Музику тут можна просто слухати, а от відтворення ігрових звуків і голосу дійсно на високому рівні. Все розрізняється досить чітко.

Звучання мікрофона

Мікрофон передає звучання голосу чітко та без спотворень при підключенні через зовнішню звукову карту. Проби відбувалися у програмі Discord та у штатній програмі Windows для запису звуку. Фонові шуми присутні у міру наростання гучності запису. Також на звук голосу з мікрофона накладається звук з навушників. Важко напевне сказати, чи це відбувається на фізичному рівні через близьке розташування дротів, чи залежить від системних налаштувань.

Підсумки

Якщо коротко підсумувати відмінності HATOR Hypergang 2 від попередніх версій цієї гарнітури, то всі зміни носять переважно зовнішній косметичний характер та знаходяться у площині комплектації. Наприклад сюди відноситься відсутність логотипа й завиті спіраллю дроти без обплетення. А також два окремі кабелі з пультами замість одного перехідника. Хіба що у порівнянні з найпершою гарнітурою у серії динаміки стали звучати дещо краще.

До переваг пристрою можна віднести відносно чисте звучання усього діапазону частот, досить високий рівень гучності (але лише за умови потужного джерела відтворення звуку) та непоганий мікрофон. А ще гарне відтворення типових ігрових звуків та голосового діапазону.

Недоліки тут лишилися приблизно ті ж самі, що подекуди зустрічалися й раніше. Зокрема це відпадання правого звукового каналу на низькому рівні гучності регулятора, тихий фоновий шум при високій гучності та запис звуку навушників через мікрофон.

І декілька слів хотілось би додати про комплектацію. Ігрова гарнітура це розхідний матеріал, оскільки умови її використання досить жорсткі. Найчастіше у ній зношуються контактні поверхні та ламається кабель. Але сама рамка та динаміки, як правило, живуть помітно довше. HATOR в цілому розуміє цю тенденцію, тому значно розширив асортимент аксесуарів до гарнітур. Кабелі, амбушури (в тому числі тканинні), мікрофони, перехідники та адаптери тепер можна придбати окремо. Динаміки чи роз’єми можна відремонтувати по гарантії. Єдине, чого не вистачає, це можливості самостійної заміни накладки наголів’я. Додайте це, і модульні гарнітури від HATOR ймовірно вийдуть на пік своєї популярності.