Популярна гарнітура Hator Hypergang отримала свою бездротову версію з приставкою до назви Wireless Tri-mode. Тепер звична гравцям конструкція навушників може працювати не тільки по кабелю, але й через приймач 2,4 ГГц або підключатися по Bluetooth версії 5.3. А у нас є можливість з’ясувати, наскільки вдалим вийшов цей пристрій і які він має переваги, недоліки та особливості у порівнянні з повністю дротовими версіями.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Технічні характеристики

Виробник Hator
Назва та сторінка продукту Hypergang Wireless Tri-mode
Колір Чорний
Аудіоканали 2.0 (реально) / 7.1 (віртуально)
Динаміки, мм 53 (неодимові магніти, композитна мембрана)
Тип амбушур Закриті
Матеріал амбушур Штучна шкіра / тканина
Імпеданс, Ом 64 (+/-15%)
Чутливість, дБ 111 (+/- 3)
Діапазон частот навушників, Гц 10 ~ 22000
Інтерфейс підключення гарнітури Бездротове 2,4 ГГц (USB Type-A), Bluetooth 5.3, дротове — кабель USB Type-C на USB Type-A (3 метри).
Затримка звуку в режимі 2,4 ГГц, мс 29
Затримка звуку в режимі Bluetooth, мс 86
Ємність акумулятора, мАг 750 (2,78 Вт·г)
Час роботи від акумулятора, годин Режим 2,4 ГГц — 28, режим Bluetooth — 40, очікування — 100.
Вага, грамів 286 (+/-5)
Сумісність ПК, MAC, ігрові консолі, мобільні пристрої з Android та iOS, пристрої з підтримкою Bluetooth.
Тип мікрофона Зовнішній, знімний
Спрямованість мікрофона Всеспрямований
Активне шумозаглушення Так
Діапазон частот мікрофона, Гц 100 ~ 10 000
Співвідношення сигнал/шум, дБ 60
Чутливість мікрофона, дБ -42 (+/-3)
Додатково Змінні тканинні амбушури. Адаптер USB Type-C на USB Type-A. Чохол для зберігання.
Середня вартість, грн 3 299
 

Комплект постачання

Від самого початку Hator лишається вірним своєму корпоративному жовто-чорному стилю оформлення коробок. Тут присутні зображення продукту попереду та з боків, а на звороті українською, польською та англійською мовами вказані його технічні характеристики. Використання там певного кольору шрифту, який неможливо прочитати без потужної підсвітки та збільшувального скла, напевне є хитрим способом спонукати покупця відвідати зайвий раз офіційний сайт в пошуках інформації.

Hator Hypergang Wireless Tri-modeHator Hypergang Wireless Tri-mode

Всередині є оригінальна картонна вставка, яка одночасно притримує гарнітуру та служить коробкою для аксесуарів. Але в плані захисту від пошкоджень це нічого не дає.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

В комплекті постачання, окрім самої гарнітури, є інструкція користувача, чохол зі штучної водостійкої тканини, набір з двох додаткових тканинних амбушурів, триметровий кабель USB Type-C на USB Type-A для дротового підключення та заряджання, знімний мікрофон з роз’ємом 3,5-мм, металевий адаптер USB Type-C на USB Type-A та 2,4 ГГц приймач USB для бездротового підключення до ПК.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Зовнішній вигляд

Концептуально та по зовнішності гарнітура Hator Hypergang Wireless Tri-mode мало відрізняється від попередніх версій Hypergang. Вона має класичну симетричну конструкцію з м’яким наголів’ям, висувними дужками та вилкоподібними тримачами, які дозволяють чашам навушників нахилятися по вертикалі в межах 50 градусів для кращої посадки на голові користувача.

Hator Hypergang Wireless Tri-modeHator Hypergang Wireless Tri-mode

Пружне напівкругле наголів’я вкрите штучною шкірою та прострочене по обводу з обох сторін. Напис Hator витиснений зверху.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Знизу всередині наголів’я є підкладка з дуже м’якою піною. Бокові затискачі зроблені з пластику з покриттям софт-тач та тримаються на двох гвинтах кожен. Позаду з них виходить кабель в обплетенні, що сполучає навушники між собою.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Рамкові висувні дужки металеві, з трьома довгими отворами всередині для полегшення загальної ваги. До чаш кріпляться через поворотні пластикові шарніри (також вкриті софт-тач), по одному гвинту з кожної сторони.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Кожен тримач можна подовжити на 30 мм. На звороті є заглиблення, що визначають позиції фіксації. Усього їх вісім, не рахуючи двох крайніх позицій, де фіксація не відбувається. Сполучний кабель заходить в чаші позаду зверху.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Чаші навушників трохи змінилися. Тепер вони повністю пластикові та вкриті софт-тач покриттям. Прямокутна-заокруглена форма також незначно поміняла свої контури. Напис Hator по боках випалений лазером у самій поверхні та має вбудовані світлодіоди підсвітки. Чаші є комфортними по розміру та накривають вуха повністю, не стискаючи їх.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

На лівому навушнику є багато роз’ємів та органів керування. Прямо біля дужки попереду розташована клавіша вимикання мікрофона. Нижче неї знаходиться 3,5-мм гніздо для мікрофона із заглибленням квадратної форми. Зліва на ньому є насічка яка не дає вставити мікрофон неправильною стороною. По центру знизу вмонтовано роз’єм USB Type-C для зарядного кабелю та індикатор живлення поряд з ним.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Знімний мікрофон має довжину в 150 мм та вагу в 10 грамів. Він аналоговий, з накладним попфільтром на кінці. Гнучка штанга вкрита гумою та дозволяє задати йому зручну та потрібну форму.

Hator Hypergang Wireless Tri-modeHator Hypergang Wireless Tri-modeHator Hypergang Wireless Tri-mode

Біля задньої штанги лівого навушника знаходиться кнопка вимикача живлення. Клавіші збільшення та зменшення гучності розташовані позаду зарядного порту.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Доволі м’який та вкритий обплетенням кабель USB Type-C на USB Type-A має довжину в три метри та вагу 51 грам.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

На випадок, якщо ПК розташований далеко, або незручно тягнутися до USB порту, приймач можна під'єднати до кабелю через спеціальний комплектний адаптер USB Type-C на USB Type-A. Й іноді підключати сюди самі навушники на підзарядку. Або ж мати додатковий порт під рукою, якщо приймач підключений в інше місце.

Hator Hypergang Wireless Tri-modeHator Hypergang Wireless Tri-mode

Так усе виглядає в зборі. Габарити передавача складають 32,2х16,6х8,1 мм при вазі в 3 грами, адаптер має розмір в 30,2х14,7х7,4 мм при вазі в 6 грамів.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

На правому навушнику, позаду тримача є клавіша вмикання режиму об’ємного звуку 7.1. А нижче знаходиться кнопка перемикання та вимикання підсвітки.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Стокові амбушури закритого типу виконані зі штучної протеїнової шкіри та наповнені піною з ефектом пам’яті. Від динаміка вухо користувача відділяє тонка поролонова прокладка. Вага гарнітури без урахування мікрофона складає 277 грамів.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Під амбушурами встановлені 53-мм динаміки з неодимовими магнітами. Заявлений діапазон відтворюваних частот для них складає від 10 Гц до 22 кГц. По периметру динаміка отвори заклеєні білою тканиною, ймовірно для гасіння зворотного відлуння всередині чаш.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

У комплекті є альтернативні тканинні амбушури. Вони гірше ізолюють вуха слухача від зовнішнього шуму, рівно як і оточення краще чує звук з навушників у порівнянні зі шкіряними амбушурами. Але тканина є значно більш комфортною для тривалого використання, вуха краще вентилюються та менше пітніють під навушниками. Особливо це помітно, якщо у приміщенні жарко. З цими амбушурами вага гарнітури менше на 4 грами, ніж зі шкіряними.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Незрозуміло навіщо, але у цій гарнітурі є підсвітка логотипа на обох чашах. Ще більше дивує алгоритм її роботи. Підсвітка вмикається кожен раз разом з пристроєм та постійно змінює колір. Окремою кнопкою її можна перемкнути на статичне світіння фіолетово-зеленим кольором або вимкнути. Який практичний сенс у тому, окрім зайвого споживання заряду батареї, незрозуміло. Крім того, біля зарядного порту є окремий індикатор, який постійно світиться синім кольором, якщо гарнітура увімкнута, та червоним кольором під час заряджання.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Натомість світлодіоди на приймачі набагато більш інформативні. Світіння постійним синім кольором означає, що гарнітура підключена та мікрофон працює. Відсутність підсвітки вказує на те, що мікрофон вимкнено. А блимання може означати низький рівень заряду (про що буде відповідне голосове повідомлення у навушниках) або відсутність зв’язку з навушниками. З одного боку зручно, але лише якщо приймач десь перед очима.

Hator Hypergang Wireless Tri-mode

Ергономіка

Оскільки загальна конструкція Hator Hypergang Wireless Tri-mode мало чим відрізняється від звичайних бездротових Hypergang, то і враження від них також дуже схожі. Різниці у вазі майже немає, габарити приблизно ті ж самі. Міцна структура гарнітури забезпечує комфортну посадку завдяки правильному ступеню гнучкості наголів'я та поворотних чаш навушників. На голову гарнітура жодним чином не тисне, якщо правильно виставити довжину вилоподібних тримачів, та тримається достатньо міцно. Навіть різко хитаючи чи мотаючи головою, скинути ці навушники не вдасться. Максимальна окружність голови, на якій комфортним чином сяде ця гарнітура складає 59 см. Мікрофон легко виставляється в зручну позицію завдяки гнучкій штанзі. Кабель, коли пристрій підключений ним, зазвичай не перекручується.

Основні шкіряні амбушури непогано сидять на своєму місці та нагріваються досить повільно. В них можна просидіти декілька годин за умови, що не дуже жарко. Основною перевагою є те, що вони добре відсікають зовнішні звуки. Натомість тканинні амбушури краще вентилюються та створюють додатковий комфорт, але гірше ізолюють звук.

Певні питання є до ергономіки розташування клавіш та їх кількості. З одного боку все виглядає логічним чином, але на практиці вимагає часу на звикання. Крім того, є декілька моментів, які особисто мені не сподобалися. По-перше, підсвітка завжди вмикається разом з навушниками. Тобто, якщо вона не потрібна, або ви просто бажаєте заощадити заряд, потрібно буде два зайві натискання на відповідну кнопку кожен раз при вмиканні гарнітури, щоб вимкнути підсвітку. Далі, пристрій завжди вмикається у стереорежимі. Якщо бажаєте почути звук у форматі віртуального 7.1, натискайте ще одну кнопку. І все було б непогано, але гарнітура ще й повністю автоматично вимикається у випадку, якщо на неї не подається звук. Приблизно через 10 хвилин простою. І починається натискання декількох кнопок підряд.

Автономність гарнітури заявлена у межах 28 годин через приймач 2,4 ГГц, до 40 годин по Bluetooth та до 100 годин у режимі очікування. За нашими підрахунками заряду нового пристрою вистачило у режимі 2,4 ГГц сумарно на 32 години. При цьому приблизно 7 годин навушники працювали на максимальній гучності, а решту часу при гучності в 50%. Підсвітка була постійно увімкнена статичним кольором, режим 7.1 не вмикався. При розрядці батареї надходить голосове повідомлення, періодично починає пропадати звук та іноді гарнітура вимикається. Для заряджання офіційно потрібно 2,5 години, але не практиці індикатор заряджання не переставав блимати й після цього часу. Проте вже не вмикався після повторного підключення по кабелю. До речі, гарнітура не може одночасно заряджатися та працювати у бездротовому режимі. Дротовий режим має перевагу над бездротовим. Але для того, щоб гарнітура працювала у дротовому режимі, вона також має бути увімкненою.

Звучання навушників

Щодо звуку у динаміках, то особливих зауважень він не має, враховуючи клас та тип пристрою. Частотний діапазон відтворюється відносно правильно для середніх та низьких частот. А от з високими є проблема у вигляді паразитного шуму в діапазоні вище 8 кГц. Але тільки у бездротовому режимі. По дроту цієї проблеми немає, весь спектр частот звучить правильно. Загалом звук можна схарактеризувати як плаский, причому запасу гучності тут більш ніж вистачає, баси насичені. При вмиканні віртуального звуку 7.1 ситуація суттєво покращується, звучання стає барвистим, з ефектом присутності. Але цей режим краще використовувати виключно для прослуховування музики, оскільки при відтворенні голосового діапазону (наприклад при внутрішньоігровій комунікації) виникає небажане фонове відлуння. А для позиціювання в ігрових ситуаціях цілком достатньо можливостей стереозвуку.

Звучання мікрофона

Мікрофон також працює неоднозначно. При роботі по кабелю він записує дуже чистий звук голосу, без фонових шумів, та без викривлення тембру. Майже ідеально. Але у бездротовому режимі запис чомусь різко втрачає у якості. Голос все ще розбірливий, без фонових перешкод, але дещо невиразний, ніби втрачається підсилення. Тобто для ігрової комунікації цього все ще достатньо, але для активного спілкування з великою аудиторією слухачів буде негарно.

Підсумки

Гарнітура Hator Hypergang Wireless Tri-mode створює досить дивне перше враження. Це дебютний продукт компанії у напрямку бездротового ігрового звуку, тому очікувати від нього занадто багато не варто. Проте, ця гарнітура по факту виявляється бездротовою лише «наполовину». Вона чудово працює, коли підключена по кабелю в плані якості звучання динаміків та мікрофону. Але у бездротовому режимі чомусь працює гірше. Так, ніби це альтернативний, а не основний сценарій її застосування. У випадку динаміків страждає верхній частотний діапазон, а мікрофон записує голос менш якісно, ніж по дроту. Ймовірно, це можуть бути проблеми у прошивці мікроконтролера і сподіваюсь, що виробник зможе швидко їх вирішити. Крім того, не зовсім зрозуміло, навіщо у бездротових навушниках потрібна практично некерована підсвітка. Також маю надію, що для неї буде розроблено програмне забезпечення для зміни бажаного кольору чи ефекту. З іншого боку, навіть з підсвіткою ці навушники мають трохи більшу автономність, ніж заявлено офіційно.

При дротовому підключенні ця гарнітура по якості звучання є аналогом Hator Hypergang 7.1 USB, хоча й без програмного забезпечення. У бездротовому режимі Hator Hypergang Wireless Tri-mode також працює непогано. Але, напевне, може набагато краще.