Сучасний «геймінг» дуже важко уявити без «стрімінгу». Все більше гравців віддають перевагу тому, щоб проходити ігри, а точніше дивитися їх «летсплей» на YouTube. Це простіше, ніж купляти гру та проводити в ній довгі години. Не кажучи вже про те, що не у всіх є достатньо потужний ПК, щоб грати в усі сучасні проєкти ААА-класу. А без чого «стрімеру» не обійтися? Вірно. Без мікрофона. Без якісного мікрофона, від звуку якого не будуть розбігатися глядачі каналу. Отже, ті кому доводилося розпочинати свою медійну кар’єру, одразу стикалися з муками вибору — який пристрій для запису звука краще узяти?

В компанії HATOR, основним напрямком діяльності якої є ігрова периферія, зрозуміли тренд і, нарешті, дійшли до випуску мікрофонів. Першим їх продуктом у даній сфері стали мікрофони під назвою Signify RGB та Signify RGB Pro, які відрізняються лише ніжкою тримача. Нам на огляд потрапила версія Signify RGB. Загалом, це мікрофон початкового рівня, де найважливішим є правильне співвідношення ціни і якості. Подивимося, чи вдалося його витримати.

Технічні характеристики

Виробник HATOR
Модель та сторінка продукту Signify RGB
Спрямованість мікрофона кардіоїда
Діаметр капсуля мікрофона, мм 16
Діапазон частот, Гц 16 – 20 000
Розрядність, біт 16
Співвідношення сигнал/шум, дБ 66
Частота дискретизації, кГц 44,1 / 48
Максимальний рівень звукового тиску, дБ 125
Чутливість, дБ -41 (±2)
Опір, Ом 600
Підсвітка RGB (16 світлодіодів, декілька режимів, некерована)
Підключення USB Type-C
Довжина кабелю, м 2
Розміри (ДхШхВ), мм 55 х 49 х 125 (без підставки)
Вага, грамів 210 (±5, без підставки)
Особливості Металевий корпус, підсвітка, сенсорне керування підсвіткою і функцією Mute, регулювання гучності запису, антивібраційний тримач, поп-фільтр, вітрозахист, адаптер кріплення 3/8” на 5/8”.
Середня вартість, грн 1 799

Комплект постачання

Мікрофон надходить у продаж в невеликій, але важкій, як на свій розмір, коробці. Кольорова поліграфія виконана в традиційному для HATOR жовтому кольорі. Спереду є зображення продукту, позаду вказані його технічні характеристики українською, польською та англійською мовами. Особливого захисту від пошкоджень всередині немає, тому перевіряйте пристрій одразу при отриманні.

У комплекті є наступні речі:

  • інструкція;
  • мікрофон;
  • опорна пластина;
  • антивібраційний тримач;
  • адаптер для різьби тримача з 3/8” на 5/8”;
  • опорна ніжка тримача;
  • вітрозахист;
  • кабель USB Type-A на USB Type-C;
  • поп-фільтр;
  • набір веселих наліпок з котиками.

Дизайн

Зовнішність у мікрофона HATOR Signify RGB досить типова для цього класу продукції. Це пристрій циліндричної форми, завдовжки в 125 мм та діаметром близько 50 мм, не рахуючи ручки регулятора. Основна частина корпусу виконана з металу чорного кольору, капсуль 16-мм діаметру закритий металевою сіточкою з маленькими отворами та м’якою поролоновою підкладкою жовтуватого кольору за нею.

Вага мікрофону складає 210 грамів. Оскільки він є направленого типу, зі спрямованістю типу «кардіоїда», потрібно завжди розуміти де знаходиться передня, а де задня частина пристрою. Взнати це досить легко, оскільки порт підключення для кабелю розташований позаду.

Перед початком використання потрібно зібрати стенд для мікрофона. А він тут досить непоганий. За стійкість відповідає важка металева пластина основи діаметром в 100 мм. З одного боку на ній є отвір з різьбою, а на звороті суцільна гумова ніжка проти ковзання.

В основу вкручується порожня всередині вертикальна ніжка тримача, виконана також з металу. Зверху на ній є різьба формату 5/8” з окремою притискною гайкою.

На ніжку накручується сам тримач. Він виконаний переважно із пластику. Всередині кільця на антивібраційних кріпленнях тримається фіксатор мікрофона. Щоб зафіксувати напрямок повороту, потрібно дотягнути притискну гайку знизу на ніжці.

Для фіксації тримача в горизонтальному положенні, або під іншим потрібним нахилом, збоку є ще один зручний гвинт. А щоб закріпити мікрофон, його слід встановити в центральний отвір та затягнути поворотне кільце знизу. У зборі стенд важить 538 грамів (з урахуванням поп-фільтра).

Висота мікрофона разом зі стендом складає 228 мм. Попереду розташований поворотний регулятор підсилення гучності записуваного звуку. Він обертається плавно, без позицій фіксації.

Зверху є глянцева сенсорна клавіша вимикання мікрофона. Цікаво, що вона працює навіть якщо зверху одягнутий вітрозахист.

Позаду на глянцевій вставці зверху є порт USB Type-C для підключення сигнального кабелю. А знизу є сенсорна кнопка керування підсвіткою. Якщо потримати її довго, підсвітку можна увімкнути або вимкнути. Коротке натискання змінює кольори та ефекти.

Поп-фільтр розміром 70х117 мм кріпиться попереду та заважає користуватися регулятором гучності. Це наводить на думку, що було б зручніше мати цю ручку регулювання десь збоку. Вітрозахист повністю закриває собою підсвітку у верхній частині мікрофона. Натомість зовсім не блокує сенсорну кнопку мікрофона зверху. Вона спрацьовує так само добре, як і без цієї накладки. До речі, вітрозахист важить усього 2 грами. А от чи потрібно його встановлювати, тут кожен має вирішити самостійно. Оскільки ним дещо приглушуються високі частоти. З іншого боку, якщо мікрофон знаходиться близько до лиця, то річ корисна.

Кабель USB Type-A на USB Type-C в обплетенні має довжину у 2 метри та вагу 47 грамів. По гнучкості він середній. Ближче до Type-A роз’єму є гумовий ремінець та феритова накладка для усунення перешкод сигналу.

Так виглядає мікрофон з підключеним позаду кабелем.

У будь-якому ракурсі мікрофон виглядає досить солідно.

Наприклад з боків.

З переду та ззаду.

Можливість нахилу тримача дозволяє спрямувати мікрофон точно у напрямку обличчя користувача.

Підсвітку двома різними кольорами у мікрофоні забезпечують шістнадцять світлодіодів, половина яких розташована зверху, а друга половина знизу по колу. Підсвітку можна вимкнути повністю, поставити у режим зміни та чергування кольорів, або включити зелено-синю, фіолетово-жовту, жовто блакитну чи синьо-фіолетову кольорову схему. Останній встановлений колір зберігається після вимикання та вмикання пристрою.

Зручна функція підсвітки — позначення червоним кольором заглушеного (Mute) стану мікрофону.

Функціональні можливості

Мікрофон HATOR Signify RGB автоматично визначається системою після підключення в USB порт й не потребує встановлення додаткових драйверів чи програмного забезпечення. Апаратно можна регулювати рівень підсилення гучності запису звуку, вмикати, вимикати та змінювати кольори підсвітки, вмикати та вимикати мікрофон

Програмне забезпечення

У мікрофона немає власного програмного забезпечення, усі налаштування відбуваються у стандартних системних застосунках Windows. Там можна обрати формат в 44,1 кГц або 48 кГц та виставити бажаний рівень гучності запису. Мікрофон підтримує функцію AGC, якщо вам не вистачає гучності запису, або пристрій розташований далеко від лиця, перевірте чи вона увімкнена.

Ергономіка та тестування

З ергономікою у мікрофона HATOR Signify RGB усе гаразд. Важка та надійна ніжка забезпечує йому більш ніж достатню стійкість, антивібраційний захист прибирає зайві шуми, які можуть з’являтися від вібрації стола чи ПК на ньому. Діапазон регулювання кута нахилу тримача також цілком задовільний. Набір з вітрозахисту та поп-фільтра також є необхідною опцією для сучасних мікрофонів. І загалом пристрій виглядає гарним. Хоча для підсвітки бажано розширити можливості налаштування. Окрема подяка компанії за сенсорну кнопку Mute, розташовану зверху та червону підсвітку, яка позначає її активацію. А от регулятор гучності бажано було б винести кудись на бік. Загалом, мікрофон підключається та визначається системою без проблем.

В процесі тестування ми перевірили мікрофон HATOR Signify RGB в ігровій комунікації, для запису голосу, запису музики та вокалу. Перше, з чого варто почати налаштування цього пристрою, це вибір місця його розташування. Оскільки маємо спрямований мікрофон зі звичною кардіоїдою, його можна встановити попереду перед клавіатурою, щоб трішки зменшити рівень шуму від неї, та від клацання миші. Варіант підходить для «стрімерів». Можна встановити за клавіатурою або збоку під кутом до 45 градусів. Цей варіант зручний, якщо мікрофон використовується суто для командної розмови у голосовому чаті. Якщо передбачається запис вокалу чи музики, краще використовувати модель Signify RGB Pro, для фіксації пристрою на довгому тримачі у потрібному місці простору.

В ігровій комунікації мікрофон проявляє себе чудово. Голос записується чисто, без викривлень, та є доволі схожим на живе звучання. Не виключено, що пристрій має якесь апаратне придушення шумів з малоагресивним алгоритмом роботи, оскільки монотонні фонові шуми не потрапляють у запис. Або ж це реалізовано шляхом відсікання певного діапазону частот. З іншого боку, різкі звуки потрапляють у запис, тому ваші партнери по команді будуть чути вас так, ніби сидять з вами в одній кімнаті поруч.

При запису музики та вокалу привертає увагу те, що мікрофон краще вловлює середні та високі частоти. Баси виходять дещо приглушеними. Тому якщо ви співаєте низьким тоном, це явно не ваш вибір.

Для «стрімінгу» Signify RGB являє собою доволі непоганий варіант, глядачі будуть чути вас чисто та природно. Хоча знову ж таки, під певні розмовні жанри, бажано буде придбати телескопічний тримач окремо, або одразу Pro версію. Тим більше різниця у вартості не така вже й велика.

Підсумки

Як перший досвід компанії HATOR у сфері стаціонарних мікрофонів, Signify RGB вийшов вдалим продуктом. Він поєднує у собі гарний зовнішній вигляд, хорошу якість запису звуку та невисоку ціну. З приємного тут є металевий корпус, пристойний антивібраційний стенд, поп-фільтр та вітрозахист у комплекті. І навіть підсвітка не виглядає зайвою. Не вистачає лише ПЗ для більш варіативного налаштування підсвітки, оскільки за кількістю її тут немало, а обрати бажаний колір неможливо.

HATOR Signify RGB підходить початківцям усіх жанрів медіа: «летсплеєрам», «стрімерам», співакам та, з певними обмеженнями, музикантам. Досить зваженим вибором цей пристрій буде і для тих, кого не влаштовує якість мікрофона у гарнітурі чи ноутбуку, але вони поки що не готові витрачати значний за розміром бюджет на професійний мікрофон.