При всій увазі до комплектації ПК, безпосереднім інтерфейсом між користувачем та комп'ютером є всього декілька пристроїв: клавіатура, миша, аудіосистема та монітор. Саме з ними взаємодіє людина, саме вони забезпечують практично всі відчуття від системи через очі, вуха та шкіру. Ще до списку можна додати килимок для миші та геймерське крісло, хоча вони взагалі не є частиною ПК, як такого. На жаль, багато користувачів забувають, що вони в першу чергу є біологічно homo sapiens і чисто фізичні особливості нашого тіла впливають на реальні враження від використання техніки. Або, ще гірше, не забувають, а хибно вважають, що це все маркетинг та бажання «клятих корпорацій» заробити більше грошей на додачу до продажу об'єктивно вимірюваних гігагерців та гігабайтів... Справді, чому б не задовольнитися клавіатурою за $10 та пластиковим стільцем після того, як всі гроші було витрачено на збірку системного блоку, що може піти не так?
Втім, кидатися в крайнощі необов’язково. У світі геймерської периферії давно сформувалася певна ієрархія брендів. На її вершині знаходяться гіганти індустрії, які задають тренди та встановлюють стандарти якості. В самому низу — умовно чи безумовно «китайські» нонейми з невимовними назвами, які змінюються ледь не швидше, ніж товар приїздить з AliExpress. Ну, а між цими полюсами кипить бізнесове життя безлічі легітимних торговельних марок в різних нішах та сегментах. І час від часу тут з'являються нові гравці, які намагаються якщо не похитнути усталений порядок, то знайти своє місце на ринку. Одним з таких претендентів і є Lorgar.
До будь-якого нового імені на ринку, виникає підозра — а чи не ще одне диво фабрики дядька Ляо з’явилося, яке так само й зникне, не залишивши від себе, а ні гарантійної підтримки, а ні чогось цікавого конструктивно у продуктах, а ні навіть притомного маркетингу… Власне, цей матеріал й потрібен для того, щоб подивитися, з чим маємо справу, на прикладі чотирьох пристроїв від Lorgar:
- механічна клавіатура Lorgar Azar 514;
- ігрова миша Lorgar Stricter 579;
- килимок для миші з RGB-підсвіткою Lorgar Steller 913;
- вебкамера Circulus 910.
Ці продукти представляють основні категорії геймерської периферії та дозволять нам скласти загальне враження про бренд Lorgar.
Механічна клавіатура Lorgar Azar 514
Lorgar Azar 514 | |
---|---|
Тип | Механічна |
Розкладка | 104 клавіші |
Перемикачі | Лінійні "Dream switches" |
Ресурс клавіш | 50 мільйонів натискань |
Сила натискання | 40 г |
Точка спрацювання | 2 мм |
Підсвічування | RGB, 16,8 млн кольорів |
Корпус | Алюміній + пластик |
Підключення | USB Type-C, знімний кабель |
Розміри | 450 x 136 x 39 мм |
Вага | 1,7 кг |
Додатково | Магнітна верхня кришка, 2-в-1 дизайн |
Ціна | 3999 грн |
Клавіатура одразу привертає увагу упаковкою та комплектацією. Забігаючи наперед, у Lorgar взагалі все дуже добре з «першим враженням» — видно, що бренд турбується про це приблизно таким чином, як у свій час напрацьовувався авторитет компанії Razer (в той час, як зараз вона відійшла у більш екологічний стиль). Яскрава коробка у фірмовому поєднанні кольорів приховує в собі ще одну чорну картонну коробку, де вже акуратно розкладено все, а саме:
- клавіатура;
- USB-дріт довжиною 3,4 метра;
- тканинний чохол;
- кейкап-пуллер;
- дармовис у вигляді кнопки з artisan-кейкапом;
- підставка під чашку;
- два обігрівачі для рук;
- інструкція по експлуатації;
- флаєр.
Lorgar Azar 514 відрізняється цікавою конструкцією «2-в-1». Завдяки магнітній верхній кришці, клавіатуру можна швидко перетворити зі звичайної на «скелетон», відкривши внутрішню конструкцію. З одного боку, це дозволяє задовольнити смак різних покупців одночасно, бо дехто має дуже сильні почуття стосовно «скелетонів». З іншого, це також дозволяє власнику іноді просто міняти зовнішність клавіатури, якщо хочеться чогось нового. Плюс, так набагато зручніше чистити. Верхня кришка та нижнє «корито» зроблені з пластику, а плейт (який тримає перемикачі) — з алюмінію, що дає достатню жорсткість.
Клавіші мають цілком традиційний OEM-профіль та зроблені за технологією подвійного лиття (double shot) для того, щоб реалізувати підсвічування. На тестовому зразку присутня тільки англійська розкладка, але в роздрібному продажу в Україні, звісно, знаходяться нормально локалізовані версії з додатковою українською розкладкою. На додаток, українські літери також зроблені подвійним литтям, а не гравіруванням, тож добре просвічуються та ніколи не втратять товарний вигляд.
Є два варіанти кольорів кнопок залежно від модифікації клавіатури: або з двома відтінками сірого, або з градієнтом від сірого до білого. Артизан з фірмовою емблемою з дармовиса можна зняти та використовувати за призначенням. Шкода, що Lorgar не продає свої набори кейкапів окремо, бо на нашому ринку є явна недостача конкурентів HATOR First Ukrainian PBT Keycaps, де українська розкладка також зроблена за технологією double shot.
Як перемикачі Lorgar використовує власні лінійні під назвою Dream Switch. Вони мають ресурс у 50 мільйонів натискань, що є стандартом для високоякісних механічних клавіатур. Сила натискання у 40 грамів та точка спрацювання 2 мм забезпечують комфортний та швидкий набір тексту і, одночасно, задовольняє найбільш мейнстримному смаку. Оскільки hot swap немає, то це стає важливішим.
RGB-підсвічування доволі непогане. Типове «північне» розташування світлодіодів забезпечує просвічування символів на клавішах. Загальна яскравість гарна. Але найцікавіше приховує застосунок Lorgar Platform, бо там є аж 18 різних режимів роботи підсвічування, кожен з яких ще можна налаштовувати (наприклад, кольори, швидкість та яскравість). Також, завдяки Lorgar Platform можна синхронізувати підсвічування з іншими пристроями бренду.
Взагалі, програмне забезпечення є ще однією сильною стороною Lorgar. По-перше, воно має добрий вигляд та добре працює — цілком на «А-брендовому» рівні (і деяким А-брендам теж можна повчитися). По-друге, в нього вбудовано цікавий модуль статистики використання кожного пристрою, що має бути пізнавальним з часом. Наприклад, з якою швидкістю можна досягти тих 50 млн гарантованих натискань Lorgar Dream Switch. Ну й, звісно, доступні всі потрібні налаштування для клавіатури:
- підсвічування;
- призначення клавіш;
- макроси;
- команди;
- частота опитування USB (до 1000 Гц);
- режим «швидкого вогню»;
- системні налаштування клавіатури в Windows;
- оновлення прошивки.
Окремо варто відзначити увагу Lorgar до деталей. Знімний кабель з роз’ємом USB Type-C з боку клавіатури та звичайним USB Type-A з боку ПК має емблеми на обох конекторах та на фіолетовому ремінці для стягування залишків. А вони залишаться, бо дріт має загальну довжину аж 3,4 метра (!) включно з частиною, що зроблена у вигляді спіралі, як зараз це модно у клавіатурних ентузіастів. Як вже було згадано вище, комплектація клавіатури приємно дивує: окрім стандартного набору, покупець отримує брендований дармовис, підставку під чашку та навіть дві грілки для рук.
Фактично, окрім відсутності hot swap, у клавіатури є три недоліки. Перший — відсутність додаткових медіаклавіш, які часто зустрічаються у конкурентів, але Lorgar обрала саме класичну 104-клавішну розкладку типу ANSI. Другий — повнорозмірні клавіатури поступово втрачають популярність на користь вишуканіших формфакторів 96%, TKL, 75% і так далі, а у Lorgar в асортименті поки тільки Azar 514, втім, виробник обіцяє розширити асортимент розмірів до кінця року. Третій — відсутність «чисто чорного» та «чисто білого» варіантів оформлення, обидва наявні пропонують монохромну, але різноколірну комбінацію чорного, відтінків сірого та білого кольорів і це може не вписатися в деякі сетапи.
При тестуванні Azar 514 показала себе добре. Набір тексту комфортний, клавіші мають чіткий відгук без надмірного шуму. Lorgar Dream Switch не відноситься до власне безшумних перемикачів, але як для лінійних — працюють досить тихо. В іграх клавіатура також не підвела, забезпечуючи швидке та точне спрацювання команд. Програмне забезпечення Lorgar Platform дозволяє легко налаштувати макроси, перепризначити клавіші та створити власні профілі підсвічування.