Знайомство з брендом Lorgar: клавіатура Azar 514, миша Stricter 579, килимок Steller 913 та веб-камера Circulus 910

При всій увазі до комплектації ПК, безпосереднім інтерфейсом між користувачем та комп'ютером є всього декілька пристроїв: клавіатура, миша, аудіосистема та монітор. Саме з ними взаємодіє людина, саме вони забезпечують практично всі відчуття від системи через очі, вуха та шкіру. Ще до списку можна додати килимок для миші та геймерське крісло, хоча вони взагалі не є частиною ПК, як такого. На жаль, багато користувачів забувають, що вони в першу чергу є біологічно homo sapiens і чисто фізичні особливості нашого тіла впливають на реальні враження від використання техніки. Або, ще гірше, не забувають, а хибно вважають, що це все маркетинг та бажання «клятих корпорацій» заробити більше грошей на додачу до продажу об'єктивно вимірюваних гігагерців та гігабайтів... Справді, чому б не задовольнитися клавіатурою за $10 та пластиковим стільцем після того, як всі гроші було витрачено на збірку системного блоку, що може піти не так?

Втім, кидатися в крайнощі необов’язково. У світі геймерської периферії давно сформувалася певна ієрархія брендів. На її вершині знаходяться гіганти індустрії, які задають тренди та встановлюють стандарти якості. В самому низу — умовно чи безумовно «китайські» нонейми з невимовними назвами, які змінюються ледь не швидше, ніж товар приїздить з AliExpress. Ну, а між цими полюсами кипить бізнесове життя безлічі легітимних торговельних марок в різних нішах та сегментах. І час від часу тут з'являються нові гравці, які намагаються якщо не похитнути усталений порядок, то знайти своє місце на ринку. Одним з таких претендентів і є Lorgar.

До будь-якого нового імені на ринку, виникає підозра — а чи не ще одне диво фабрики дядька Ляо з’явилося, яке так само й зникне, не залишивши від себе, а ні гарантійної підтримки, а ні чогось цікавого конструктивно у продуктах, а ні навіть притомного маркетингу… Власне, цей матеріал й потрібен для того, щоб подивитися, з чим маємо справу, на прикладі чотирьох пристроїв від Lorgar:

  • механічна клавіатура Lorgar Azar 514;
  • ігрова миша Lorgar Stricter 579;
  • килимок для миші з RGB-підсвіткою Lorgar Steller 913;
  • вебкамера Circulus 910.

Ці продукти представляють основні категорії геймерської периферії та дозволять нам скласти загальне враження про бренд Lorgar.

Механічна клавіатура Lorgar Azar 514

  Lorgar Azar 514
Тип Механічна
Розкладка 104 клавіші
Перемикачі Лінійні "Dream switches"
Ресурс клавіш 50 мільйонів натискань
Сила натискання 40 г
Точка спрацювання 2 мм
Підсвічування RGB, 16,8 млн кольорів
Корпус Алюміній + пластик
Підключення USB Type-C, знімний кабель
Розміри 450 x 136 x 39 мм
Вага 1,7 кг
Додатково Магнітна верхня кришка, 2-в-1 дизайн
Ціна 3999 грн
 

Клавіатура одразу привертає увагу упаковкою та комплектацією. Забігаючи наперед, у Lorgar взагалі все дуже добре з «першим враженням» — видно, що бренд турбується про це приблизно таким чином, як у свій час напрацьовувався авторитет компанії Razer (в той час, як зараз вона відійшла у більш екологічний стиль). Яскрава коробка у фірмовому поєднанні кольорів приховує в собі ще одну чорну картонну коробку, де вже акуратно розкладено все, а саме:

  • клавіатура;
  • USB-дріт довжиною 3,4 метра;
  • тканинний чохол;
  • кейкап-пуллер;
  • дармовис у вигляді кнопки з artisan-кейкапом;
  • підставка під чашку;
  • два обігрівачі для рук;
  • інструкція по експлуатації;
  • флаєр.

Lorgar Azar 514 відрізняється цікавою конструкцією «2-в-1». Завдяки магнітній верхній кришці, клавіатуру можна швидко перетворити зі звичайної на «скелетон», відкривши внутрішню конструкцію. З одного боку, це дозволяє задовольнити смак різних покупців одночасно, бо дехто має дуже сильні почуття стосовно «скелетонів». З іншого, це також дозволяє власнику іноді просто міняти зовнішність клавіатури, якщо хочеться чогось нового. Плюс, так набагато зручніше чистити. Верхня кришка та нижнє «корито» зроблені з пластику, а плейт (який тримає перемикачі) — з алюмінію, що дає достатню жорсткість.

Клавіші мають цілком традиційний OEM-профіль та зроблені за технологією подвійного лиття (double shot) для того, щоб реалізувати підсвічування. На тестовому зразку присутня тільки англійська розкладка, але в роздрібному продажу в Україні, звісно, знаходяться нормально локалізовані версії з додатковою українською розкладкою. На додаток, українські літери також зроблені подвійним литтям, а не гравіруванням, тож добре просвічуються та ніколи не втратять товарний вигляд.

Є два варіанти кольорів кнопок залежно від модифікації клавіатури: або з двома відтінками сірого, або з градієнтом від сірого до білого. Артизан з фірмовою емблемою з дармовиса можна зняти та використовувати за призначенням. Шкода, що Lorgar не продає свої набори кейкапів окремо, бо на нашому ринку є явна недостача конкурентів HATOR First Ukrainian PBT Keycaps, де українська розкладка також зроблена за технологією double shot.

Як перемикачі Lorgar використовує власні лінійні під назвою Dream Switch. Вони мають ресурс у 50 мільйонів натискань, що є стандартом для високоякісних механічних клавіатур. Сила натискання у 40 грамів та точка спрацювання 2 мм забезпечують комфортний та швидкий набір тексту і, одночасно, задовольняє найбільш мейнстримному смаку. Оскільки hot swap немає, то це стає важливішим.

RGB-підсвічування доволі непогане. Типове «північне» розташування світлодіодів забезпечує просвічування символів на клавішах. Загальна яскравість гарна. Але найцікавіше приховує застосунок Lorgar Platform, бо там є аж 18 різних режимів роботи підсвічування, кожен з яких ще можна налаштовувати (наприклад, кольори, швидкість та яскравість). Також, завдяки Lorgar Platform можна синхронізувати підсвічування з іншими пристроями бренду.

Взагалі, програмне забезпечення є ще однією сильною стороною Lorgar. По-перше, воно має добрий вигляд та добре працює — цілком на «А-брендовому» рівні (і деяким А-брендам теж можна повчитися). По-друге, в нього вбудовано цікавий модуль статистики використання кожного пристрою, що має бути пізнавальним з часом. Наприклад, з якою швидкістю можна досягти тих 50 млн гарантованих натискань Lorgar Dream Switch. Ну й, звісно, доступні всі потрібні налаштування для клавіатури:

  • підсвічування;
  • призначення клавіш;
  • макроси;
  • команди;
  • частота опитування USB (до 1000 Гц);
  • режим «швидкого вогню»;
  • системні налаштування клавіатури в Windows;
  • оновлення прошивки.

Окремо варто відзначити увагу Lorgar до деталей. Знімний кабель з роз’ємом USB Type-C з боку клавіатури та звичайним USB Type-A з боку ПК має емблеми на обох конекторах та на фіолетовому ремінці для стягування залишків. А вони залишаться, бо дріт має загальну довжину аж 3,4 метра (!) включно з частиною, що зроблена у вигляді спіралі, як зараз це модно у клавіатурних ентузіастів. Як вже було згадано вище, комплектація клавіатури приємно дивує: окрім стандартного набору, покупець отримує брендований дармовис, підставку під чашку та навіть дві грілки для рук.

Фактично, окрім відсутності hot swap, у клавіатури є три недоліки. Перший — відсутність додаткових медіаклавіш, які часто зустрічаються у конкурентів, але Lorgar обрала саме класичну 104-клавішну розкладку типу ANSI. Другий — повнорозмірні клавіатури поступово втрачають популярність на користь вишуканіших формфакторів 96%, TKL, 75% і так далі, а у Lorgar в асортименті поки тільки Azar 514, втім, виробник обіцяє розширити асортимент розмірів до кінця року. Третій — відсутність «чисто чорного» та «чисто білого» варіантів оформлення, обидва наявні пропонують монохромну, але різноколірну комбінацію чорного, відтінків сірого та білого кольорів і це може не вписатися в деякі сетапи.

При тестуванні Azar 514 показала себе добре. Набір тексту комфортний, клавіші мають чіткий відгук без надмірного шуму. Lorgar Dream Switch не відноситься до власне безшумних перемикачів, але як для лінійних — працюють досить тихо. В іграх клавіатура також не підвела, забезпечуючи швидке та точне спрацювання команд. Програмне забезпечення Lorgar Platform дозволяє легко налаштувати макроси, перепризначити клавіші та створити власні профілі підсвічування.

 

Ігрова миша Lorgar Stricter 579

  Lorgar Stricter 579
Сенсор Pixart PMW3336
Роздільна здатність До 12000 DPI
Кількість кнопок 9 програмованих
Частота опитування 125/250/500/1000 Гц
Максимальне прискорення 30 G
Максимальна швидкість 150 IPS
Підсвічування RGB
Вага 127 г
Розміри 131 x 72 x 41 мм
Додатково OLED-дисплей, два перемикачі з регулюванням сили натискання
Ціна 2299 грн
 

Миша Lorgar Stricter 579 — це яскравий приклад того, як в досить бюджетному сегменті бренд здатний запропонувати цікаві функції та зовнішність. Загалом, це дротова ігрова миша ергономічної форми з дев’ятьма кнопками, RGB-підсвічуванням та роздільною здатністю 12000 cpi, але в деталях продукт цікавіший, ніж це звучить. А починається знайомство з упаковки та комплектації й тут все дуже добре. Якісна коробка з товстого картону з повноколірним друком, всередині якої знаходяться:

  • миша;
  • чохол для зберігання;
  • дармовис (але він прихований, про що є окрема інструкція);
  • підставка під чашку;
  • запасний комплект PTFE-ніжок (наліплений зі зворотного боку підставки під чашку);
  • два обігрівачі для рук;
  • інструкція по експлуатації;
  • флаєр.

Перше, що привертає увагу у самій миші Lorgar — це вбудований чорно-білий OLED-дисплей з роздільною здатністю 96x39 пікселів. Це не просто декоративний елемент: на ньому можна відображати поточні налаштування миші, логотип або до 12 символів тексту на вибір. Загальна форма миші типова для ергономічної повнорозмірної моделі, в деталях варто відзначити зручні площинки для великого пальця та мізинця, а також вдале поєднання матових та глянцевих чорних деталей. Завдяки їм та RGB-підсвічуванню логотипа миша виглядає дорожче, ніж коштує.

Серцем Stricter 579 є оптичний сенсор Pixart PMW3336. Це не найновіший, але надійний сенсор, який забезпечує точне відстеження на різних поверхнях. Максимальна роздільна здатність у 12000 DPI для більшості користувачів і так надто висока, але геймерам сподобається. За фабричним налаштуванням перемикання на один з семи профілів відбувається кнопками біля коліщатка скролінгу (це можна переналаштувати) — при цьому кожен профіль має власний колір підсвічування саме коліщатка, яке є другою зоною RGB. Колір можна налаштовувати через Lorgar Platform, як і кількість профілів, а також чутливість кожного з кроком 100 cpi.

Одна з цікавих особливостей цієї миші — основні кнопки мають перемикачі з можливістю регулювання сили натискання між 40 та 45 грамами. Це дозволяє налаштувати клік під свої уподобання: легший для швидкої стрільби в шутерах або важчий для більш точних дій в стратегіях.

Миша комфортно лягає в руку незалежно від хвату (долонею, пальцями чи «кігтями»). Матова текстура поверхні забезпечує надійне утримання. Вага у 127 грамів може здатися дещо високою на фоні новомодних ультралегких моделей конкурентів, але, з іншого боку, це надає миші відчуття солідності та контролю — це питання смаку.

При тестуванні в різних іграх Stricter 579 показала себе гарно для свого цінового діапазону та конструкції. Точність сенсора не викликає нарікань, а програмовані кнопки (нагадаю, їх тут дев’ять) дозволяють швидко виконувати складні команди. Тефлонові ніжки забезпечують плавний рух на різних поверхнях. Довжини USB-кабелю в 1,8 метра має вистачити для більшості випадків підключення. Кабель незнімний, що ускладнить його заміну у випадку пошкодження.

Користуватися продуктом можна «з коробки» як є, але як й з іншими пристроями, програмне забезпечення Lorgar Platform розкриває весь потенціал миші. Окрім детальних налаштувань чутливості та призначення кнопок (включно з написанням макросів), а також керування RGB-підсвіткою та OLED-дисплеєм, тут також є цікава функція статистики. Вона дозволяє відстежувати активність під час ігрових сесій, аналізувати швидкість курсора та кількість кліків. Частково статистика відображається в самому застосунку, але ще цікавіше подивитися на розширену версію, яка відкривається у вікні браузера.

Коробка має тканинне кільце червоного кольору для розвішування в магазині. Такі кільця зараз використовують, наприклад, ASUS та Razer, в рамках боротьби за екологічність упаковки. Але Lorgar пішла далі — покупців чекає сюрприз, інструкція до якого вкладена у вигляді флаєра в комплект. Треба вирізати по контуру надруковане коло з внутрішньої сторони коробки й тоді витягти звідти дармовис у вигляді кільця з гравіюванням назви Lorgar та слогану. Дрібниця, а приємна.

 

Килимок з підсвіткою Lorgar Steller 913

  Lorgar Steller 913
Розміри 360 x 300 x 3 мм
Матеріал поверхні Multipandex
Підсвічування RGB, 5 режимів
База Протиковзка гума
Сумісність Оптимізовано для всіх типів сенсорів
Підключення USB
Ціна 849 грн
 

Килимок для миші — це той аксесуар, важливість якого часто недооцінюють. Але ще більше недооцінюють існування килимків з RGB-підсвічуванням — такі пристрої додають настрою на робочому місці. Старий жарт про «драйвер килимка миші» вже давно перестав бути жартом, адже підсвітку реалізує підключення по USB.

Як і з іншими продуктами, Lorgar змогла запропонувати якісну упаковку для килимка Steller 913 — товстий картон, повноколірний друк, прихований дармовис у подарунок…

Матеріал Multipandex забезпечує добрий баланс між швидкістю та контролем. Миша ковзає легко, але при цьому зберігається точність рухів. Під час тестування з Lorgar Stricter 579 та іншими мишами різних брендів (ASUS Keris II Ace, Razer Basilisk V3), килимок показав чудову сумісність з різними типами сенсорів.

Те, що поставляється килимок скрученим (на фото вище він тільки-но витягнутий з коробки) — вирішилося за одну ніч під гнітом з книг. Протиковзка гумова основа надійно фіксує килимок на поверхні столу. Навіть під час інтенсивних ігрових сесій Steller 913 залишається на місці. Товщина у 3 мм забезпечує комфорт для зап'ястя при тривалому використанні.

Головна «фішка» Steller 913 — це, звісно, RGB-підсвічування. П'ять режимів дозволяють створити атмосферу на робочому столі. Підсвічування рівномірне по всьому периметру, без помітних «темних зон».

Завдяки інтеграції з Lorgar Platform, можна синхронізувати ефекти з іншими пристроями бренду та контролювати режим роботи (колір включно з багатокольоровими комбінаціями, ефект, яскравість, швидкість).

Але автора цікавило найбільше ось яке порівняння — з майже безіменним (якийсь FCD-02 виробництва Xinguang Computer Parts Factory) килимком, який був в господарстві. Річ у тому, що виглядають килимки дуже схоже. Настільки схоже, що блоки контролю взагалі мають однакову форму. Так от, Lorgar Steller 913 є наочною ілюстрацією того, що при роботі з китайськими постачальниками головне — це контроль якості та ще раз контроль якості! Той безіменний килимок автор взяв собі на робочий стіл як експеримент після того, як Razer Goliathus Extended Chroma втратив товарний вигляд після хімчистки… І виявилося, що підсвічування у «китайця» просто жахливе (не кажучи про відсутність керування через застосунок). Водночас продукт Lorgar, хоча він теж має демократичну ціну, в плані підсвітки виглядає не гірше того самого Razer! Це добре нагадування, чому не варто шукати «майже те саме на AliExpress» — диво OEM/ODM-виробництва не працює, якщо не слідкувати за якістю замовленого товару.

Що стосується розміру, то 360x300 мм — це середній формат, якого достатньо для більшості користувачів. Але геймери, які звикли до великих килимків, можуть відчувати певний дискомфорт. Його може вирішити модель Lorgar Steller 919 з габаритами 900x360 мм.

 

Вебкамера Lorgar Circulus 910

  Lorgar Circulus 910
Роздільна здатність 5MP, макс. 2592x1944
Частота кадрів До 60 fps при 1080p
Сенсор Sony STARVIS CMOS
Фокусування Автофокус
Додатково Кільцеве світло 5.5 дюймів, цифровий зум 3x
Мікрофони 2 стерео з активним шумопоглинанням
Підключення USB Type-C
Кріплення Універсальний штатив у комплекті
Сумісність Windows, macOS, Android, SmartTV
Ціна 5299 грн
 

Як і в інших продуктів, вебкамера від Lorgar має чудову якість упаковки, а в комплектацію входять:

  • вебкамера;
  • USB-кабель;
  • штатив;
  • дармовис;
  • інструкція;
  • гарантійний талон;
  • флаєр.

Загалом, Lorgar Circulus 910 — це не просто вебкамера, а комплексне рішення для стримінгу та відеозв'язку. 5-мегапіксельний 1/2,8-дюймовий сенсор Sony STARVIS CMOS зі скляною лінзою забезпечують доволі непогану картинку навіть при слабкому освітленні. Максимальна роздільна здатність 2592x1944 надлишкова для більшості завдань, але дає простір для кадрування без втрати якості. У Full HD камера забезпечує режим 60 кадрів за секунду.

Однією з головних особливостей Circulus 910 є вбудоване кільцеве світло діаметром 5,5 дюймів. Це рішення значно покращує якість зображення в умовах недостатнього освітлення і дозволяє створити професійний вигляд під час стримів або відеоконференцій. Світло має регулювання яскравості та кольорової температури (від 1700K до 14000K) за допомогою двох кнопок на самому пристрої, що дає можливість налаштувати освітлення під будь-які умови. Кільце можна обертати відносно камери на кут до 180 градусів.

Автофокус працює швидко та точно, а 3-кратний цифровий зум дозволяє кадрувати зображення без необхідності фізичного переміщення камери. Це особливо зручно для стримерів, які часто змінюють композицію кадру. Коли камера не використовується, об’єктив задля безпеки можна прикрити штатною магнітною кришкою — вона ж зберігається зі зворотного боку, коли камера в роботі. Підключення через USB Type-C забезпечує стабільну передачу даних і можливість використання довгих кабелів без втрати якості. Це особливо важливо для стримерів, які часто мають складні схеми розташування обладнання.

Звук також непоганий. Два мікрофони з активним шумозаглушенням забезпечують добре звучання голосу навіть у не дуже тихому приміщенні. При тестуванні в різних умовах, від тихої кімнати до шумної вулиці, Circulus 910 стабільно видавала якісний звук. Ну, наскільки звісно можна вважати якісним звук з непрофесійних мікрофонів, бо вибагливі контент-мейкери, скоріш за все, таки обиратимуть для себе якесь окреме рішення. З іншого боку, камера Lorgar, як мінімум, дозволяє писати непоганий звук у мобільному режимі та дозволяє розпочати свою стримерську кар’єру без обов’язкової покупки окремого мікрофону одразу.

Окремо варто відзначити комплектний штатив, який одночасно працює селфі-палкою. Шарнірне з'єднання дає можливість легко налаштувати кут нахилу голови, до якої сама камера кріпиться через стандартну різьбу. У повністю розкладеному вигляді штатив має довжину 73 см (дещо менше, якщо замість тримача для руки розкласти триногу). Цього достатньо, щоб розмістити камеру за будь-яким монітором. При цьому в складеному вигляді штатив досить компактний і може скластися до 20 см, що зручно для тих, хто знімає відео на ходу чи в подорожах.

Програмне забезпечення Lorgar Platform розкриває всі можливості Circulus 910, адже сенсор дозволяє достатньо широкі налаштування:

Бонус: килимок Lazer Cats x Lorgar

Вже коли цей огляд був в роботі, автор купив собі лімітований випуск килимка Lazer Cats x Lorgar — бо як можна було встояти перед таким котячим малюнком в улюбленій синьо-фіолетовій гамі?!

  Lazer Cats x Lorgar
Розміри 500 x 420 x 3 мм
Матеріал поверхні Multipandex
База Протиковзка гума
Сумісність Оптимізовано для всіх типів сенсорів
Ціна 799 грн

Фактично це тканинний килимок Lorgar Main 135 з ексклюзивним друком у стилі української кіберспортивної команди Lazer Cats. Розмір 500x420 мм задовольнить навіть тих, хто грає на дуже низькій чутливості миші, але й місця на столі займає чимало — тож покупку треба планувати відповідно.

Поверхня з матеріалу «мультипандекс» є тканиною, що має гладкі волокна з низьким опором ковзанню миші. Звісно, це відносить килимок до типу «speed». Як Lorgar Stricter 579, так й ASUS Keris II Ace та Razer Basilisk V3 чудово сприйняли цей матеріал і в плані ковзання, і по поведінці сенсора (втім, сучасні сенсори важко збити з пантелику на будь-якій тканині).

Товщина складає 3 мм, достатньо для комфортного використання. На жаль, килимок має просту обрізку крайки. Вона має певні переваги з погляду професійних гравців (рука не відчуває «бордюр» прострочених крайок), але вже на другому тижні використання з’явилися ознаки пошкоджень тканини по контуру. Зворотна частина прогумована, має фіолетовий колір та тиснені емблеми Lorgar. Вона чудово тримає килимок на місці на різних поверхнях, жодних зауважень.

Висновки

Після детального огляду чотирьох (або навіть п’яти) пристроїв від Lorgar складається враження, що ми маємо справу з серйозним гравцем на ринку геймерської периферії. Кожен продукт, з урахуванням своєї цінової категорії, демонструє уважність до деталей та розуміння потреб сучасних геймерів. Це точно не «китайський нонейм» — а ні по власне якості самих пристроїв, а ні по суб’єктивних відчуттях від експлуатації.

Поваги заслуговує програмне забезпечення Lorgar Platform. Воно не лише дозволяє налаштувати кожен пристрій окремо, але й створює єдину екосистему. Те, як брендово застосунок виглядає та наскільки чітко працює — є суттєвою перевагою Lorgar перед багатьма конкурентами, особливо серед новачків на ринку. Також, окремо варто відзначити підхід Lorgar до упаковки та комплектації своїх продуктів. Товстий картон, подвійні коробки, приємні дрібнички на кшталт дармовисів та підставок під чашку — все це створює враження преміальності та уваги до клієнта. До речі, це також робить їх чудовими кандидатами на покупку як подарунок, бо вау-фактор першого враження у Lorgar вище за ціну (особливо це стосується миші Stricter 579).

Звісно, оглянуті продукти Lorgar не є чимось абсолютно революційним на ринку, що не має аналогів. Та вони пропонують гідну якість, цікаві інновації в деталях та комплексний підхід до створення геймерського сетапу. І це добре, що такі бренди з'являються на українському ринку, розширюючи вибір для споживачів. Чи замінить Lorgar такі усталені бренди як Razer чи Logitech? Навряд чи, як мінімум — в осяжному майбутньому. Але він точно має шанси потіснити менш відомі марки та локальні бренди. Власне, якість продукції Lorgar, увага до деталей та харизматичний імідж бренду нагадують ранні роки Razer, коли компанія тільки завойовувала свою нішу — і їй це вдалося. Тож «ніколи не кажи ніколи»... За Lorgar варто слідкувати далі. Вони, схоже, дійсно люблять свою справу і намагаються «зробити добре». Побачимо, які будуть ще новинки під цією торговельною маркою надалі.

 

Обговорити в форумі (коментарів: 19)