Компанія MSI продовжує розширювати лінійку ігрових клавіатур серії Vigor. І предметом цього огляду стане TKL-версія GK50 Low Profile, повноформатний варіант якої ми вже розглядали раніше. Перевіримо, чи є різниця між цими пристроями, крім відсутності 17 «зайвих» клавіш.

Технічні характеристики

Модель MSI Vigor GK50 Low Profile TKL
Сторінка продукту Vigor GK50 Low Profile TKL
Підключення Дротове
Інтерфейс USB 2.0
Частота опитування, Гц 1000
Тип Геймерська
Кількість клавіш 87
Додаткові кнопки
Ресурс натискання клавіш, млн 50
Тип клавіш Механічні
Тип перемикачів Kailh Low Profile (Choc PG1350 White)
Зміна кута нахилу корпусу + (три рівні висоти)
Вбудована пам'ять + (три профілю)
Можливість запису макросів +
Обробка одночасних натискань NKRO
Підсвітка + (RGB, 16,8 млн кольорів)
Довжина шнура USB, м 1,85
Матеріал обплетення Нейлон
Матеріал Пластмаса / метал
Колір Чорний / сірий
Програмне забезпечення + (Dragon Center)
Знімна підставка під руки
Зовнішні інтерфейси
Розміри, (Д х Ш х В) мм 354 x 140 x 33
Маса, г 560
Сумісність з ОС Windows 10 (або новіше)
Додатково Низькопрофільні кнопки. Змінні опуклі кнопки Ctrl та Alt у комплекті. Знімний кабель USB type C на USB type A. М'який чохол для транспортування. Дротовий ключ для зняття ковпачків клавіш
Вартість, грн н/д

Комплект постачання

Клавіатура постачається у стандартній коробці, оформленій у поєднанні білих, сірих та чорних кольорів. Спереду є зображення продукту, на звороті знаходиться перелік його переваг та стислі технічні характеристики.

Хоча особливого захисту від пошкоджень тут немає (пара картонних вставок не береться до уваги), клавіатура відразу упакована в чохол.

Чохол у вигляді мішка із затяжками виготовлений із м'якої сітчастої штучної тканини.

Комплект постачання, окрім клавіатури та чохла, складається з інструкції користувача, дротяного ключа для демонтажу ковпачків клавіш, знімного кабелю USB type C на USB type A та двох опуклих додаткових ковпачків для кнопок Alt та Ctrl.

Зовнішній вигляд

Дизайн клавіатури повністю схожий на повноформатного попередника. Внаслідок зменшення розміру корпус став ще легшим (517 грамів без урахування кабелю) і міцним. Металева пластина верхньої панелі має 1-мм товщину і завдяки вигинам зверху і знизу, що виконують роль ребер жорсткості, має майже абсолютну стійкість до діагонального скручування і вигину. Ніде немає жодного натяку на скрипи. Шліфована поверхня металу та похилі грані надають пристрою дуже сучасний та ненудний вигляд. На ліву нижню грань виходить пластикова вставка. Механізми перемикачів закріплені в опорній пластині у стилі «скелетон».

Розкладка низькопрофільних клавіш виконана за стандартом ANSI з довгими однорядними Shift та Enter. Кнопка F1 розташована над цифрою «2». Символи нанесені методом лазерного гравіювання, шляхом випалювання в фарбі. Латиниця середньої товщини зміщена в лівий верхній кут ковпачків, а більш тонка кирилиця — у нижній правий. Всі літери добре читаються як з підсвічуванням, так і без нього. Прозір між ковпачками клавіш невеликий, як на клавіатурах ноутбуків. Верхній ряд функціональних кнопок знаходиться майже впритул до основних текстових клавіш. Самі ковпачки клавіш практично плоскі в профіль, зі зрізаними під восьмикутник кутами. Кнопка Fn, зазначена в цьому випадку логотипом MSI у вигляді дракона, займає позицію кнопки виклику меню праворуч.

Цифровий блок клавіш відсутній. Між навігаційним блоком та стрілочками є гравіювання у вигляді дракона, а праворуч від неї прозора вставка на межі з індикаторами Caps Lock (А) та ігрового режиму із блокуванням клавіші Win (G).

Перемикачі MSI Vigor GK50 Low Profile TKL залишилися такими ж, як і в повноформатній клавіатурі. Це механізми Choc PG1350 White виробництва Kailh (код за каталогом CPG135001D03), із заниженим профілем корпусу та коротким ходом. Кнопка вимагає спрацьовування від 40 до 60 грамів зусилля, загальний хід може становити 2,5–3 мм, хід до спрацьовування нелінійний і становить від 2 до 1 мм. При натисканні клавіша видає добре чутне сухе клацання, що супроводжується тактильною віддачею в момент спрацьовування клямки. Активації кнопки можна добитися і без натискання, якщо повільно натискати клавішу. Зробити це можна виключно спеціально, якщо постаратися. Повторно активувати кнопку без скидання механізму та клацання можна легко і скільки завгодно разів, не відпускаючи її до кінця. Термін напрацювання на відмову на офіційному сайті Kailh заявлено в межах 50 млн активацій.

Плоскі ковпачки клавіш виготовлені із забарвленого із зовнішнього боку ABS-пластику. Кріплення у них у вигляді двох клямок і зі звичайними хрестовими ковпачками від Cherry вони не сумісні. Окремо варто відзначити чудову стабілізацію довгих кнопок. Тяги прихованого типу дозволяють без проблем знімати ковпачки для очищення, тим більше що в комплекті для цього є пристойний ключ. Проте тут знайшлося місце для економії. Caps Lock — це єдина кнопка з клиновим кріпленням стабілізатора, у той час, як на решті всіх використовуються хрестові перехідники.

Два запасні ковпачки від лівих кнопок Alt і Ctrl мають опуклу поверхню. Напевно, це потрібно для того, щоби легше намацувати їх в іграх.

Висота клавіатури у профіль по задньому ряду клавіш зі складеними ніжками становить 33 мм при куті нахилу 5 градусів. Це дозволяє зручно використовувати її без підставки під долоні. І мало чим відрізняється за відчуттями від сучасних ноутбуків. Є і дві окремі розкладні ніжки, що дозволяють збільшити кут нахилу та висоту клавіатури до 38 мм та 8 градусів або, максимально, до 45 мм та 11 градусів. Ряди кнопок стоять приблизно в одній похилій площині без сильних ергономічних перекатів.

Порт USB type C для підключення знімного кабелю знаходиться в центральному заглибленні ззаду посередині клавіатури. Додаткових зовнішніх портів немає.

Провід USB type C на USB type A у нейлоновому обплетенні досить м'який і добре запам'ятовує задану форму. Його виміряна довжина складає 1,85 метра. Феритового кільця на шнурі немає, але є зручна гумова стяжка для змотування зайвої довжини кабелю.

Основа клавіатури виготовлена з матової пластмаси. Тут є п'ять трапецієподібних гумових ніжок, розташованих по кутах та в центрі.

На парі розкладних ніжок також є гумові наклейки. Ніжки розкладаються убік і щільно фіксуються з гучним клацанням.

Клавіатура має яскраве та соковите індивідуальне RGB-підсвічування всіх клавіш та індикаторів. Базове налаштування кольорів та ефектів можливе без ПЗ. Світлодіоди здатні коректно передавати всі кольори, крім білого, що має невеликий синій відлив.

Функціональні можливості

MSI Vigor GK50 Low Profile TKL має три профілі бортової пам'яті для призначень клавіш і здатна запам'ятовувати налаштування підсвічування. Більшість апаратних вбудованих функцій стосуються управління світлодіодами та мультимедіа. Вони реалізуються через поєднання з кнопкою Fn, позначеною логотипом дракона. Нижче наведено список функцій, які вдалося відтворити.

Поєднання Функція
Fn+Esc Скидання клавіатури за замовчуванням (утримувати 5–6 секунд)
Fn+F1 Відкрити MSI Afterburner
Fn+F9 Перемотування назад
Fn+F10 Старт/Пауза
Fn+F11 Стоп
Fn+F12 Перемотування вперед
Fn+Prt Scn Вимкнути/Увімкнути звук
Fn+Scr Lk Зменшити гучність
Fn+Pause Збільшити гучність
Fn+лівий Win Увімкнення та вимкнення ігрового режиму. За замовчанням вимикається клавіша Win. Світиться відповідний індикатор
Fn+Ins Перемикання світлових ефектів, 15 варіантів
Fn+Del Зміна напряму світлового ефекту
Fn+Home Прискорення світлового ефекту (3 рівні)
Fn+End Уповільнення світлового ефекту (3 рівні)
Fn+ Page Up Збільшити ефект затінювання
Fn+ Page Down Зменшити ефект затінювання
Fn+↑ Збільшити яскравість (6 рівнів)
Fn+↓ Зменшити яскравість (6 рівнів)
Fn+← Попередній колір (8 кольорів)
Fn+→ Наступний колір (8 кольорів)

Програмне забезпечення

MSI Vigor GK50 Low Profile TKL використовує ПЗ MSI Dragon Center (актуальна версія на момент написання огляду — 2.0.119.0), яке потрібно завантажити з офіційного сайту та встановити. Фактично, це повноважний комплекс для материнських плат компанії, і якщо вам тільки не потрібно тонко налаштовувати підсвічування клавіш або записувати макроси, встановлювати Dragon Center не має сенсу.

Першою вкладкою, яка стосується клавіатури, є Mystic Light. Тут можна індивідуально налаштувати підсвічування та яскравість кожної клавіші, задати один із 11 світлових ефектів або вимкнути свічення повністю. Кожен режим прив'язується до одного з трьох профілів і може синхронізуватися з іншими пристроями MSI.

У Gaming Gear можна вибрати свою клавіатуру серед інших пристроїв, записати та призначити на будь-яку з кнопок, окрім Fn, до 30 індивідуальних макрокоманд. Для запису є три профілю, по 30 команд в кожному. Ще можна вибрати зі списку, що випадає, точну відповідність свого типу розкладки клавіатури. Реєструються лише натискання клавіш, з урахуванням затримок або без них. Максимально доступна кількість команд — 200, причому натискання та відпускання клавіш є окремою дією.

Ергономіка та тестування

Основна відмінність MSI Vigor GK50 Low Profile TKL, як би банально це не звучало, полягає у її укороченому розмірі. Відсутність цифрового блоку звільняє більше простору для миші, зменшує напругу рук внаслідок ближчого їхнього розташування один до одного. А зі зменшенням габаритів підвищилася і загальна жорсткість клавіатури, що позитивно позначилося на відчуттях від друку. За своєю суттю, Vigor GK50 Low Profile TKL є чудовою альтернативою клавіатурам з ножичними перемикачами, які за своєю природою дуже тендітні та не придатні до ремонту. Крім того, вона сподобається тим, хто звик працювати на ноутбуках. Невисокий корпус дозволяє зручно розташувати руки й без підставки під долоні, і користуватися пристроєм можна досить довго. Часу на адаптацію до розкладки клавіатури не потрібно, вона цілком стандартна. Клавіатура добре тримається за поверхню як зі складеними ніжками, так і з розкладеними.

Низькопрофільні клацаючі перемикачі Kailh є сумнівним вибором для ігор, оскільки їм не вистачає чіткості та однозначності відгуку. Проте друкувати на них дуже добре. Механізми можуть спрацьовувати без натискання. Занадто великий розкид по ширині зони активації та скидання перемикача робить їх неточними. І це не завжди прийнятно у змагальних іграх. Проте, кнопки тут мають відмінну стабілізацію, і в цілому натискати їх приємно. Так що любителям Cherry MX Blue вони можуть сподобатися як менш гучний, але більш тактильний за віддачею варіант.

Підсвічування у цій клавіатурі, як і в її повноформатному варіанті, відмінне. Воно красиво передає всі кольори та добре зчитується за будь-якої інтенсивності зовнішнього освітлення. Добре і те, що її можна налаштовувати без установки програмного забезпечення, обділеного функціональністю.

MSI Vigor GK50 Low Profile TKL підтримує повноцінний NKRO-антигостинг, що дозволяє активувати всі кнопки одночасно і в будь-якому поєднанні.

Підсумки

Клавіатура MSI Vigor GK50 Low Profile TKL є повним аналогом MSI Vigor GK50 Low Profile з точки зору начинки та якості виготовлення. Відмінність полягає лише у розмірі, відсутності цифрового блоку клавіш та знімному кабелі. І ще є чохол для транспортування в комплекті. Як і раніше, у мене викликає певний сумнів «ігрова» спрямованість даного пристрою, оскільки у перемикачів Kailh PG1350, що використовуються тут, точка активації є плаваючою. Можливо, варто було б додати до серії версію даного пристрою з лінійними механізмами цього типу, що зробило б продукт більш універсальним. З іншого боку, підтримка повноцінного NKRO-антигостингу дозволяє використовувати цю клавіатуру навіть у дуже інтенсивних іграх. Але все ж таки, її стихія — це швидкісний друк «наосліп», завдяки цікавим тактильним відчуттям, в який змішаний короткий хід ножичних кнопок та віддача класичних механічних перемикачів.

Об'єктивних недоліків у самої клавіатури, на мою думку, немає. MSI Vigor GK50 Low Profile TKL це комфортна, міцна і симпатична механічна низькопрофільна клавіатура, що має чіткі тактильні перемикачі, повну підтримку NKRO і гарне підсвічування. Укорочені габарити дозволять розмістити її на столі компактніше, звільняючи більше простору для миші та зменшуючи втому кистей. Пристрій підійде тим, кому подобаються «клацаючі» кнопки та клавіатури «ножицьного» типу.