Лінійка ігрових мишей DeathAdder є однією з найдавніших в асортименті компанії Razer. В процесі еволюції в них змінювалося багато чого, але майже без модифікації лишалась специфічна впізнавана форма, яка подобалась багатьом користувачам. І напевне прийшов час, щоб змінилось і це. В новому бездротовому маніпуляторі DeathAdder V3 Pro, окрім іншого сенсора та перемикачів, скоригували й ергономіку його корпусу. Подивимось, що вийшло в результаті.

Razer DeathAdder V3 Pro

Технічні характеристики

Виробник Razer
Назва та сторінка продукту DeathAdder V3 Pro
Інтерфейс Дротовий (USB) / Бездротовий (USB, 2,4 ГГц)
Тип Ігрова (FPS/MMO/RTS-ігри)
Тип сенсора Оптичний
Модель сенсора Focus Pro 30K
Роздільна здатність, cpi 100 – 30 000
Кількість кнопок 6 кнопок + прокрутка (ліва, середня, права, дві бічні кнопки, перемикач)
Максимальне прискорення, g 70
Висота відриву від поверхні (LOD), мм 0,2–2,6
Максимальна швидкість, м/сек 19,05
Частота опитування USB-порту, Гц 125 / 500 / 1000 (2000 або 4000 з HyperPolling Wireless Dongle)
Частота кадрів, fps Варіативна
Внутрішня пам'ять Так
Скрол 1
Прокрутка вертикальна/горизонтальна +/-
Тип приймача для бездротового з'єднання Нано-ресівер (або HyperPolling Wireless Dongle)
Живлення, час автономної роботи, годин 90 (на 1000 Гц) / 24 (на 4000 Гц)
Протокол (ГГц) / радіус (м) бездротового зв'язку 2,4 ГГц до 10 м
Можливість зміни маси
Можливість регулювання форми корпусу
Довжина шнура, м 1,85
Матеріал кабелю Обплетення, паракорд
Матеріал поверхні корпусу Пластмаса
Колір Чорний або білий
Підсвічування
Зони підсвічування
Матеріал ніжок Тефлон (PTFE)
Програмне забезпечення Razer Synapse 3
Розміри, (Д х Ш х В) мм 128 x 68 x 44
Вага, г 63
Сумісність з ОС Windows 10 x64 або вище
Додатково Оптичні перемикачі ЛКМ та ПКМ з ресурсом в 90 млн натискань, полегшений корпус, сенсор працює на склі товще 4 мм, підтримка частоти опитування в 4000 Гц зі спеціальним приймачем HyperPolling Wireless Dongle (купується окремо), додаткові чіпкі наклейки на корпус, гнучкий зарядний паракорд кабель Speedflex USB Type C.
Середня вартість, грн 6499
 

Комплект постачання

Миша зберігається в традиційній для Razer чорно-зеленій коробці. На ній є вся необхідна покупцю інформація, зокрема зображення продукту, опис його переваг, та перелік комплекту постачання.

Razer DeathAdder V3 ProRazer DeathAdder V3 Pro

Всередині миша тримається у пластиковій підставці, під якою знаходяться інші деталі з комплекту. Багато вільного простору навколо збереже цілісність товару, навіть якщо коробка буде сильно зім’ята та пошкоджена.

Razer DeathAdder V3 Pro

В комплекті постачання є традиційна вкладка з привітанням від директора компанії, знімний кабель USB Type-C на USB Type A, передавач, перехідник з USB Type A на USB Type C, посібник користувача, набір з чіпких гумових наклейок на боковини та основні клавіші, та дві наліпки з логотипом Razer. Добре, що на звороті привітання є інформація про гарантію та підтримку користувачів. Погано, що багатомовний посібник тепер друкується сріблястим шрифтом на чорному фоні. Естетично вишукано, але читати неможливо.

Razer DeathAdder V3 Pro

Дизайн

Зміни у формі Razer DeathAdder V3 Pro не усі помітні на перший погляд. Але ті, хто давно користується мишами цієї серії, відчують їх одразу. Корпус став трішки вужчим, вищим та вирівнявся по боках. Характерний «горб» по центру зліва став ще виразнішим. Панелі основних кнопок тепер окремі від корпусу, та пряміші, без «кльошу» по боках. Поверхня зроблена з матового шорсткого пластику, який непомітно збирає забруднення та легко очищується. Для тих, кому цей матеріал видається занадто слизьким, в комплекті є гумові наліпки на боковини та основні кнопки. Попереду колеса прокрутки з’явився кольоровий індикатор. Він на короткий час показує статус з’єднання та актуальний рівень роздільної здатності. Панелі ЛКМ та ПКМ виконані добре, майже без люфту та вільного ходу. Натискаються чітко, легко та з неголосним клацанням. Як основні перемикачі використовується фірмова оптика третього покоління, яка «виключає» можливість випадкових подвійних натискань. Для перемикачів заявлено затримку сигналу в межах 0,2 мс та ресурс в 90 млн натискань. Середня клавіша під колесом прокрутки тугенька, звук спрацьовування приглушений.

Razer DeathAdder V3 Pro

Обидві бокові кнопки зменшились у розмірі та змістились трішки вище. Вони натискаються м’яко та легко, без вільного ходу. Видають характерне клацання при натисканні.

Razer DeathAdder V3 Pro

Попереду знизу у центрі є роз’єм USB Type C для підключення кабелю живлення. Колесо прокрутки вкрите гумою та пусте в середині, тримається на трьох шпицях. Тактильні насічки на ньому розташовані у вигляді дрібних точок по рядах. Обертається легко, з тихим потріскуванням та добре відчутними позиціями фіксації.

Razer DeathAdder V3 Pro

Додаткові кнопки з правої сторони відсутні. Права бокова панель стала рівнішою, та комфортнішою для мізинця і безіменного пальця, як на мене.

Razer DeathAdder V3 Pro

На кормі миші є вигравіюваний логотип. Він мало помітний та не має підсвічування.

Razer DeathAdder V3 Pro

Асиметрична ергономіка Razer DeathAdder V3 Pro розрахована під праву руку середнього або великого розміру та підходить під усі види хвату. Приємна форма доповнюється зменшеною до 63 грамів вагою та ідеально відцентрованим балансом ваги за осями симетрії.

Razer DeathAdder V3 ProRazer DeathAdder V3 ProRazer DeathAdder V3 Pro

На підошві миші є одна довга напівкругла ніжка позаду та дві овальні попереду. Ще одна тонка ніжка наклеєна кільцем навколо сенсора. Праворуч від віконця датчика є кнопка з функцією перемикача живлення (потрібно затиснути на деякий час) та роздільної здатності (потрібно коротко натиснути один або декілька разів підряд).

Razer DeathAdder V3 Pro

В якості зарядного та сигнального кабелю використовується дуже гнучкий фірмовий дріт у м’якому плетінні під назвою Speedflex. Його довжина складає 1,85 метра, з одного кінця він має вихід USB Type А, а з другого — USB Type C. Вага дорівнює 34 грамам.

Razer DeathAdder V3 Pro

Коли миша підключена по кабелю, він жодним чином не заважає її руху.

Razer DeathAdder V3 Pro

Для покращення зв’язку та додаткової зручності з заряджанням пристрою в комплекті є перехідник з USB Type C на USB Type A. З його допомогою можна під'єднати приймач до кабелю та покласти неподалік від миші. А за необхідності заряджання — швидко від’єднати перехідник, та включити провід у мишу напряму. Вага приймача усього 1 грам, розміри — 12х19,3х4,7 мм. Перехідник важить 14 грамів при габаритах 19,5х22,5х35,5 мм. Якщо окремо придбати приймач Razer HyperPolling Wireless Dongle, стане доступною підтримка частоти опитування в 4000 Гц замість 1000 Гц, на яку спроможний стоковий приймач.

Razer DeathAdder V3 ProRazer DeathAdder V3 Pro

Індикатор за колесом вмикається на короткий час, щоб показати, що миша знаходиться у стані підключення (білим кольором). Або показує червоний, зелений, синій, блакитний чи жовтий колір при зміні рівня роздільної здатності. Якщо він блимає червоним кольором, мишу необхідно підзарядити.

Razer DeathAdder V3 Pro

Функціональні можливості

Без встановлення програмного забезпечення мишу можна однією тією ж кнопкою лише вмикати та вимикати, змінювати п’ять рівнів роздільної здатності між 400, 800, 1600, 3200 та 6400 cpi, встановлених за замовчуванням. Щоб скинути налаштування єдиного бортового профілю на фабричні, потрібно одночасно утримувати ЛКМ, ПКМ та СКМ.

Фірмове ПЗ

Razer DeathAdder V3 Pro традиційно використовує ПЗ Razer Synapse 3 (актуальна версія — 3.7.1209.121307). У разі використання Windows 10 операційна система запропонує завантажити цю утиліту автоматично. Паралельно буде встановлено програмний хаб Razer Central, який контролює облікові записи користувачів цього програмного забезпечення. Для програми можна вибрати одну з 10 мов, налаштувати параметри автозапуску, вибрати світлу або темну тему інтерфейсу, синхронізувати з налаштуваннями у хмарі або почитати посібник. Крім того, можна скинути на замовчування посібник з продукту і ПЗ, щоб ознайомитися з ним знову, або примусово оновити ПЗ.

Razer DeathAdder V3 Pro

На стартовому екрані програми користувач отримує доступ до підключених пристроїв, встановлених модулів та онлайн-сервісів. Зокрема, до таких модулів, як студія ефектів Chroma або редактор макросів, що встановлюються окремо. Ще з головного екрану можна відправити відгук про поточну версію програмного забезпечення, зареєструвати свій продукт, подивитися список сумісних пристроїв, відвідати магазин продукції Razer, звернутися за підтримкою або заглянути в електронний гаманець Razer Gold and Silver.

Razer DeathAdder V3 Pro

На екрані налаштування кнопок миші є можливість перезначити будь-які команди для п’яти кнопок, та ще двох напрямків прокручування. Повний перелік доступних команд позначений на вкладці зліва. Крім того, можна призначити додаткові функції для режиму Hypershift, в якому при затисканні певної клавіші та активації режиму функції всіх кнопок змінюються на альтернативний набір команд. Вкладка вибору та прив'язки профілю знаходиться зверху по центру. Миша має один профіль вбудованої пам'яті. У верхньому правому куті є індикатор рівня заряду батареї. Внизу можна побачити вкладку для сполучення приймача миші з ще одним пристроєм із підтримкою технології HyperSpeed.

Razer DeathAdder V3 Pro

У налаштуваннях «ефективності» регулюється роздільна здатність сенсора в межах від 100 до 30000 cpi з кроком у 50 одиниць. Можна налаштувати п'ять окремих рівнів чутливості або залишити лише один рівень (відключивши відповідний повзунок). Є і можливість окремо регулювати осі X та Y для кожного рівня. На вибір є три частоти опитування 125, 500 або 1000 Гц. У випадку використання окремого приймача HyperPolling Wireless Dongle сюди додаються ще частоти у 2000 та 4000 Гц. Є тут і пряме посилання на стандартну програму для базового налаштування миші Windows.

Razer DeathAdder V3 Pro

У розділі калібрування висоти відриву сенсора від поверхні можна виставити її в межах від 1 до 26 одиниць, що відповідає відстані в десятих долях міліметра. Цікава особливість полягає в тому, що окремо регулюється межа підйому та посадки миші. Тобто її можна виставити асиметрично за бажанням.

Razer DeathAdder V3 Pro

В налаштуваннях енергозбереження можна виставити час у хвилинах (в межах від 1 до 15 хвилин), через який миша перейде у режим сну. Ще регулюється перехід в режим пониженого споживання енергії при певному рівні заряду батареї у відсотках з кроком у 5%.

Razer DeathAdder V3 Pro

Редактор макросів має широку функціональність. У лівій вкладці є повний перелік створених команд, які можна копіювати, імпортувати, експортувати та видаляти. Запис команд відбувається у центральному вікні, де крім натискання кнопок миші чи клавіатури, ще й записується траєкторія руху курсора, щодо конкретного вікна чи екрана загалом. У правій вкладці показані доступні призначення команд, параметри виставлення тимчасових затримок і схематичний шлях курсора.

Razer DeathAdder V3 Pro

Ергономіка та тестування

Тестування миші проводилося на тканинному килимку монотонного чорного кольору SteelSeries QcK Edge XL. Приймач розташовувався на дистанції до 30 см від миші, в зоні прямої видимості на подовжувачі.

Нова ергономіка Razer DeathAdder V3 Pro мені особисто дуже сподобалася. Міцний та легкий корпус ідеально лягає в руку середнього чи великого розміру з будь-яким типом хвату. Миша має низький центр тяжіння і вага рівномірно розподілена по осях симетрії, завдяки чому відсутні перекоси при відриві від поверхні. Поверхня приємна на дотик і нормально тримається в руках. Додаткові чіпкі наклейки в цьому випадку зайві. Покриття легко забруднюється, але цього не помітно. Очищається також досить легко. Усі кнопки миші вивірені в плані зусилля, чіткі та тактильні. І при цьому неголосні. За винятком хіба що середньої кнопки — її можна було зробити трохи легшою та тихшою. Прокручування неголосне та чітко відпрацьовує усі положення фіксації. Ковзає миша легко, з мінімальною інерцією. В дротовому режимі роботи сигнальний кабель не помітний і ніяк не заважає рухам.

В бездротовому режимі ніяких відмінностей від роботи по кабелю не відчувається взагалі. Якихось затримок в реакції на рух, зависань і тому подібного. І це при тому, що менше ніж за пів метра від передавача розташовувався 2,4 ГГц роутер. Вихід з режиму сну відбувався миттєво, тому не має сенсу призначати його на довгий період простою, однієї хвилини достатньо для максимальної економії енергії.

Автономність в бездротовому режимі виходить більшою, ніж було заявлено. У налаштуваннях був відключений режим зниженого споживання енергії, а перехід у сон був виставлений на 15 хвилин. Виробник гарантує до 90 годин безперервного руху на частоті опитування в 1000 Гц. В моєму випадку вийшло 117 годин у змішаному повсякденному циклі використання з невеликими простоями. Тобто, якщо навіть грати нею по 14 годин на день, то вистачить більше ніж на тиждень. З іншого боку, можливо в розрахунках передбачено певний запас на втрату ємності батареї в період гарантійного строку. До речі, акумулятор тут крихітний — 3,7 В, 300 мА∙г, 1,11 Вт. А от заряджання може займати до 4 годин, якщо з нуля.

При використанні окремого приймача HyperPolling Wireless Dongle (вартістю в 30 доларів США), який може працювати на частоті опитування в 4000 Гц, заявлена автономність пристрою знизиться до 24 годин. Певно така штука буде потрібною хіба що затятим кібератлетам.

Встановлений тут оптичний сенсор з невидимою інфрачервоною підсвіткою має фірмову назву Focus Pro 30K. Розроблений він разом з PixArt і, мабуть, є варіантом PAW3395. За технічними характеристиками він просто чудовий. За фактичним відчуттям — ще краще. Поведінка курсора ідеальна. Висота відриву сенсора від поверхні виставляється асиметрично (підйом в 0,2 мм, приземлення в 0,1 мм), що дозволяє при певному тренуванні добитися повної непорушності курсора при переставлянні миші. Сенсор спроможний працювати на скляній поверхні, товщій за 4 мм. А ще він дуже енергоефективний.

Razer DeathAdder V3 Pro

Підсумки

Оновлена Razer DeathAdder V3 Pro — це чудова у всьому бездротова миша призначена для гри на результат. Одна з найкращих мишей у своєму класі. І з упевненістю можна стверджувати, що зміни в ергономіці сподобаються навіть затятим фанатам класичної лінійки DeathAdder. Хоча б тому, що тут є міцний та легкий корпус, приємне покриття, найновітніший і найпотужніший сенсор у поєднанні з оптичними перемикачами та стабільним бездротовим зв’язком. А ще є значний запас автономності та можливість апгрейду для роботи на частоті опитування в 4000 Гц. Недоліків даний пристрій, з моєї точки зору, не має.

Razer DeathAdder V3 Pro створений на однаковій платформі з Razer Viper V2 Pro. І так само оцінюється в 150 доларів з урахуванням курсу та офіційної дворічної гарантії. Якщо ви бажаєте отримати приймач Razer HyperPolling Wireless Dongle, за нього доведеться віддати ще 30 доларів. І хоча аналогічні пристрої в основних конкурентів не дешевші, чи варте воно того, кожен вирішує самостійно.