Тестування
Якоїсь надзвичайно важливої причини проводити тестування всієї концептуальної збірки ASUS Advanced BTF наче й немає — адже все найцікавіше описано текстом та показано на фотографіях вище, а швидкодія всіх компонентів давно вивчена та передбачувана.
Однак, залишати огляд зовсім без об'єктивних вимірювань теж несправедливо. Тож ось результати у деяких популярних синтетичних тестах та іграх:
Висновки
Після фальстарту Project Stealth у Gigabyte 2022 року, який так й залишився виставковим зразком, був певний сумнів, чи «злетить» ідея материнських плат з прихованими конекторами. Навіть під час написання статті про MSI Project Zero раніше цього року не було впевненості у життєздатності концепції, хоча виглядало все вже непогано та, нарешті, доступно для придбання в усьому світі, включно з офіційними постачаннями в Україну. Тепер же, після знайомства з ASUS (Advanced) BTF, вже є відчуття, що цей тренд з нами надовго і набуде набагато ширшої популярності разом з наступним поколінням десктопних платформ Intel та AMD.
По-перше, абсолютно чудово, що ключові гравці ринку порозумілися щодо стандартизації материнських плат та корпусів. Плату ASUS можна поставити в корпус MSI та навпаки, а також використати для збірки один з вже чималої кількості корпусів інших виробників. Маркетингово, ASUS та MSI продовжують ігнорувати один одного, але у списку партнерів ASUS BTF Alliance є Corsair, Cooler Master, Inwin, Silverstone, Thermaltake та XPG. Відомо, що Cougar, Lian-Li, Phanteks та інші бренди також вже мають корпуси, сумісні з материнськими платами на основі патенту Maingear.
По-друге, у 2024 році Gigabyte повернулася до теми Stealth і вже має декілька сумісних корпусів саббренду AORUS та серійну материнську плату B650E AORUS Stealth Ice для Socket AM5. І це чудова новина навіть для ASUS, адже повноцінна участь ще одного гранда індустрії у новій ініціативі підвищує шанси на успіх для всіх, навіть якщо при цьому вони конкурують на ринку.
Зараз ASUS вже виділяється тим, що розширила приховування конекторів на відеокарти. Саме це виглядає досить ризикованим кроком, адже материнські плати та корпуси виходять взаємозамінними, в той час, як відеокарти з роз'ємом GC-HPWR Gold Finger є пропрієтарним дизайном ASUS. Абсолютно невідомо, чи буде хтось з конкурентів колись підтримувати такий формат — чи зі сторони материнських плат, чи зі сторони відеокарт. Тож, купуючи зараз відеокарту типу Advanced BTF в комплект до відповідної материнської плати, треба розуміти обмеженість перспектив апгрейду і те, що продавати їх у майбутньому прийдеться також разом. Причому покупців на б/в набір буде набагато менше, ніж на звичайні компоненти окремо. Втім, кожен сам для себе відповідає на такі питання, а отримати винятково акуратний зовнішній (внутрішній?) вигляд ПК можна вже зараз. Відсутність товстенного кабелю на самому помітному місці справді покращує враження від збірки, тож ASUS не вводить в оману, додаючи слово Advanced у назву.
Чимось це все нагадує ігрову консоль: пропрієтарні рішення, вузький вибір конфігурацій… З іншого боку, добре зібраний ПК у багатьох власників так й живе у сталому вигляді декілька років, після чого повністю міняється на новий і в такому випадку турбуватися про сумісність не варто. Але ПК-платформа тим й відрізняється від консолей, що дозволяє комбінувати залізо та взагалі розпоряджатися їм дуже різноманітно на смак. Тож, поки можна констатувати факт, що на цей час вже можна отримати «ПК без дротів всередині», якщо асортимент пропозицій влаштовує, адже сам по собі ASUS BTF вже працює. Якщо ж хочеться більшої гнучкості, то варто почекати, що нам запропонують у наступному поколінні — має бути ще цікавіше!