При виборі персонального комп’ютера більшість користувачів постають перед дилемою: придбати ноутбук чи віддати перевагу «класичному» ПК з окремим монітором і периферією? Перший варіант підкупає наявністю всіх компонентів, необхідних для роботи, в складі єдиного пристрою, і автономність, яку забезпечує вбудований акумулятор. Натомість «класичні» ПК зазвичай пропонують більшу продуктивність і можливості модернізації, а також вільний вибір дисплеїв із широким діапазоном характеристик та більш зручну периферію. Крім того, не всім потрібна мобільність, існує багато сценаріїв, які зумовлюють стаціонарне використання персональних комп’ютерів. Професійними прикладами можуть слугувати офіси великих компаній та навчальні заклади, застосування ПК як платформа для інформаційних кіосків або автоматів самообслуговування. Звісно, навіть в таких випадках можна застосовувати ноутбук, але постає логічне питання: навіщо сплачувати за переваги і не користуватися ними? На щастя, в останні роки прогрес в галузі напівпровідників дозволив створювати достатньо потужні й компактні персональні комп’ютери, тож «башти» формату ATX та Mini-ATX здебільшого мають попит серед геймерів через можливість встановити потужну відеокарту або професіоналів для запуску ресурсомістких додатків з відеомонтажу, 3D-моделювання, наукових розрахунків тощо. Для решти випадків, в тому числі домашнього застосування як центр цифрових розваг, ідеально підходять мініатюрні ПК у форматі 4x4 дюйми, започаткованому Intel в системах NUC у далекому 2012 році, що поєднують в собі компактні розміри та помірне енергоспоживання. За останні роки в тестовій лабораторії побувало чимало продуктів подібного формфактору та переважна більшість із них були побудовані на базі центральних процесорів для мобільних систем з обмеженим енергоспоживанням, що значно знижує їх рівень продуктивності. Втім, ASUS ExpertCenter PN64, який потрапив на тестування, допоможе зламати стереотип мініатюрних ПК як рішень, здатних хіба що на вебсерфінг та нескладну офісну роботу, і все завдяки потужному процесору Intel 12-го покоління.

На перший погляд, його зовнішність нагадує попередників — компактні персональні комп’ютери ASUS MiniPC серії PN, але насправді між ними є багато відмінностей, про які наші читачі дізнаються трохи згодом, після ознайомлення зі специфікаціями продукту.

Виробник ASUS
Модель та сторінка продукту ExpertCenter PN64
Процесор Intel Core-i5 12500H (до 4,5 ГГц в Boost-режимі)
Оперативна пам’ять 2х SO-DIMM DDR5 SDRAM 4800 МГц, 32 Гбайт максимум
Відеокарта Intel Iris Xe Graphics
Відеороз’єми 2x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4, 1x DisplayPort Type-C
Дискова підсистема 1x M.2 2280 PCIe Gen4, 1х SATA 6 Гбіт/с
Зовнішні порти 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C, 3х USB 3.2 Gen 2, 1х RJ-45, 1х аналоговий звуковий комбінований роз’єм 3,5 мм
Комунікації 1х Intel Wi-Fi 6E AX211(IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2), 1х Intel i225V (2.5 Gigabit Ethernet)
Мультимедіа HD Audio Realtek ALC3251
Безпека TPM2.0, Kensington lock
Блок живлення Зовнішній (20 В, 120 Вт)
Розміри, мм 120 x 130 x 58
Операційна система
Додаткові можливості Вбудований мікрофон, кріплення VESA
Вартість, грн 24199

Комплект постачання

Продукт поставляється в компактній картонній коробці, на лицьовому боці якої нанесено найменування і зображено пристрій… ASUS MiniPC серії PN. В цьому немає нічого дивного, адже сімейство ExpertCenter можна вважати прямими нащадками MiniPC.

На тильній поверхні упаковки знаходяться наліпки зі службовою інформацією, звідки можна дізнатися про специфікацію головних компонентів та код комплектації PN64-BB5013MD, з якого слідує, що цей екземпляр не оснащений модулями DRAM, накопичувачем та операційною системою. Тож, перед нами «barebone», тобто, комплект для самостійного збирання. Цікаво виглядає рядок NON-LOGO, про це ми поговоримо трохи згодом.

Комплект постачання ASUS ExpertCenter PN64 вельми різноманітний, він містить:

  • мережеве джерело живлення;
  • шнур зі штепсельною вилкою типу CEE 7/4;
  • DVD-диск з системними драйверами та документацією;
  • стислу настанову користувача та інструкцію по монтажу пристрою на кронштейн VESA;
  • металеву рамку-кріплення на кронштейн VESA;
  • набір гвинтів для встановлення рамки-кріплення;
  • гвинти для монтажу накопичувача SATA 2,5” та SSD формату 2280.

Комплектний блок живлення ADP-120VH виготовлений компанією Delta Electronics. Він забезпечує вихідну напругу 20 В при силі струму 6 А, що відповідає потужності 120 Вт, та розрахований на експлуатацію в побутових мережах змінного струму з частотою 50/60 Гц та напругою від 100 до 240 В. Слід зазначити, що вихідна потужність 120 Вт обрана недарма, але про це поговоримо в практичній частині нашого огляду.

Дизайн

Корпус ASUS ExpertCenter PN64 має форму паралелепіпеда зі сторонами 120x130x58 мм і вагою 0,75 кг, та виконаний з чорного матового пластику. Насправді більшість продуктів формфактора Intel NUC схожі між собою, але цей вирізняється дещо більшими розмірами, ніж стандартні 4х4 дюйми (115x115 мм), та це стає помітним тільки якщо поставити його поруч з MiniPC минулого покоління.

Верхня кришка гладка, а фронтальна грань отримала ледь помітну текстуру з дрібних вертикальних борозен. На передній панелі знаходяться світлодіод, що сигналізує про активність дискової підсистеми, аналоговий звуковий комбінований роз’єм 3,5 мм, підключений до HDA-кодека Realtek ALC3251, і три порти USB 3.2 Gen 2 з пропускною здатністю 10 Гбіт/с, один з яких має конструктив Type C, а решта виконані у вигляді Type A. Справа від них розташована клавіша ввімкнення із вбудованим індикатором живлення, а в лівому нижньому куті можна побачити надпис HDMI. Втім, уважні читачі можуть помітити відсутність логотипа виробника, тож даний пристрій може нести бренд постачальника готових систем, який готовий дообладнати «barebone» оперативною пам’яттю і накопичувачем, інсталювати операційну систему та забезпечити технічну підтримку покупців.

Бокові грані цілком зайняті вентиляційними решітками, скрізь які видно систему охолодження. Ліва боковина додатково оснащена отвором під замок Kensington для запобігання крадіжкам пристрою в публічних місцях.

Задня панель несе три цифрові відеовиходи: пару HDMI 2.0 з можливістю виводу зображення з роздільною здатністю 4К та частотою 60 Гц та один DisplayPort версії 1.4a, який дозволяє підключати дисплеї з матрицями 8К та частотою оновлення 60 кадрів на секунду. В залежності від модифікації замість роз’єму DisplayPort можуть бути встановлені відеовиходи VGA або HDMI 2.1, мережевий інтерфейс 2.5G Ethernet чи навіть СОМ-порт. Окрім того, на задній панелі ExpertCenter PN64 знайшлося місце для пари роз’ємів USB 3.2 Gen 2: одного у виконанні Type A, тоді як другий — Type C — підтримує протокол Power Delivery та вивід зображення по стандарту DisplayPort 1.4a. Справа від них знаходиться мережевий інтерфейс 10/100/1000/2500 BaseT, за роботу якого відповідає контролер Intel i225V, та роз’єм для підключення зовнішнього блоку живлення. Зверху над портами розташована решітка для відводу нагрітого повітря від системи охолодження.

По центру нижньої кришки можна побачити вентиляційні отвори, а по кутах знаходяться чотири круглі гумові ніжки, в центрі яких розташовані гвинти, що фіксують нижню частину корпусу. Над вентиляційними отворами є наліпка зі службовою інформацією, а під нею — наліпка Intel Core-i5, що прямо вказує на сімейство центрального процесора, на якому побудований даний екземпляр ExpertCenter PN64. Для встановлення металевої рамки-кріплення на кронштейн VESA передбачено два отвори з різьбою.

Нижня кришка виконує функцію шасі для встановлення накопичувача формату 2,5” з інтерфейсом SATA 6 Гбіт/с і висотою до 9 мм та несе на собі порт DisplayPort 1.4а або інший інтерфейс в залежності від модифікації. Для зв’язку з системною платою використовується гнучкий шлейф, він достатньо довгий, щоб не заважати інсталяції компонентів, а за необхідності його можна легко від’єднати.

Додатково металеве шасі нижньої кришки через товсту термопрокладку відводить надлишкове тепло від SSD, встановленого в роз’єм на материнській платі.

Системна плата займає більшу частину внутрішнього простору корпусу. Зліва знаходяться два слоти, здатні прийняти модулі SO-DIMM DDR5 з тактовою частотою 4800 МГц та сумарним обсягом 32 ГБ. В правій частині розташований порт для встановлення SSD формату 2280 з інтерфейсом NVMe. До нього підведено чотири лінії PCI-Express 4.0, тож ExpertCenter PN64 здатен працювати з сучасними високошвидкісними накопичувачами. Поруч видніється роз’єм NGFF, зайнятий адаптером бездротових мереж Intel AX211 з підтримкою Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.2.

В залежності від модифікації ASUS ExpertCenter PN64 може бути оснащений центральними процесорами Intel Core 12-го або 13-го поколінь. Тестовий екземпляр отримав CPU Core-i5 12500H, який належить  до сімейства Alder Lake. Цей CPU виготовляється по 10-нм технологічному процесу та може похвалитися наявністю чотирьох високопродуктивних ядер Golden Cove з максимальною частотою 4500 МГц і восьми енергоефективних ядер Gracemont, що працюють на частоті до 3300 МГц, а також масивним кешем L3 обсягом 18 МБ. Високопродуктивні ядра підтримують технологію Hyper-Threading, тож процесор Intel Core-i5 12500H здатен одночасно обробляти до 16 обчислювальних потоків. За задумом інженерів енергоефективні ядра працюють при помірному навантаженні, тоді як високопродуктивні вступають в дію, коли потрібна максимальна швидкість. CPU підтримує всі найсучасніші набори інструкцій, в тому числі SSE4.1, SSE4.2, AVX2 та FMA, він оснащений апаратними блоками шифрування AES і обчислення хеш-функції SHA. Корпоративні замовники оцінять наявність технологій віртуалізації VT-x і VT-d, а також функцій Intel vPro Essentials та Intel Trusted Execution Technology. Для новітніх процесорів Intel відійшов від декларування показника «теплового пакета» і тепер вказує «базову потужність», яка для Intel Core-i5 12500H встановлена на рівні 45 Вт, тоді як її пікове значення може сягати 95 Вт. За відсутності навантаження частота обчислювальних ядер зменшується до мінімуму для зниження енергоспоживання.

Core-i5 12500H оснащений двоканальним контролером оперативної пам’яті, сумісним з модулями DDR5 частотою 4800 МГц та DDR4 3200 МГц, хостом PCI Express 4.0 на 28 ліній та підтримкою високошвидкісного інтерфейсу Intel Thunderbolt 4, який, на превеликий жаль, не реалізовано в ASUS ExpertCenter PN64. Проте, центральний процесор може похизуватися наявністю потужного вбудованого відеоядра Intel Iris Xe Graphics, що містить 80 виконавчих блоків з робочою частотою до 1300 МГц включно. Графічний акселератор підтримує API DirectX 12.1 та OpenGL 4.6, а вбудований блок Quick Sync відповідає за апаратне прискорення кодування і декодування всіх актуальних відеоформатів, у тому числі 12-бітних VP9 та HEVC.

Таким чином, судячи зі специфікацій ASUS ExpertCenter PN64 повинен забезпечувати гідну швидкодію не тільки в ресурсомістких застосунках, а й у відеоіграх. Втім, підтвердження цього припущення буде отримано в практичній частині огляду після знайомства з можливостями прошивки.

Прошивка

Мініатюрний ПК ASUS ExpertCenter PN64 оснащений прошивкою UEFI на базі мікрокоду American Megatrends Inc. Графічний інтерфейс користувача знайомий за сучасними системними платами ASUS, а відмінність полягає у наявності тих чи інших можливостей, які зумовлені моделлю використання продукту. Наприклад, в прошивці відсутній спрощений режим управління EZ Mode, замість нього користувачі одразу потрапляють на головний екран Main, де міститься інформація про версію мікрокоду, модель центрального процесора, об’єм і режим роботи ОЗП. В правій частині екрана виводяться показники системного моніторингу, зокрема частота і температура CPU, а також режим роботи RAM і її обсяг. Що стосується встановлення дати й часу, то користувачі можуть зробити це на будь-якій вкладці натиснувши курсором на зображення годинника.

Меню Advanced містить більшість із доступних UEFI налаштувань, зокрема, в підрозділі Connectivity Configuration задається підтримка Wi-Fi 6E, а в CPU Configuration відображається детальна інформація про центральний процесор та надається можливість керування технологією віртуалізації VMX, деактивації окремих обчислювальних ядер та функції Hyper-Threading.

Підменю SA Configuration відповідає за налаштування функції VT-d та графічної підсистеми, а Trusted Computing керує збереженням і обробкою криптографічних даних в модулі TPM. В підрозділі USB Configuration користувачі можуть встановити режим роботи контролера USB та відключити окремі порти, тоді як в Onboard Device Configuration — управляти додатковими контролерами.

Розділ Monitor дозволяє відстежувати показники системного моніторингу, а також керувати роботою системи охолодження CPU QFan, яка може працювати в режимі Normal Mode та Quite Mode, причому, як буде видно з практичної частини огляду, цей вибір впливає не тільки на рівень шуму, а й на енергоспоживання і, відповідно, продуктивність. Вкладка Boot служить для управління процесом завантаження операційної системи, меню Tools містить утиліту ASUS EZ Flash 3 для оновлення мікрокоду UEFI, а в розділі Exit користувачі можуть відновити налаштування прошивки за замовчанням.

Наш ExpertCenter PN64 має комплектацію «barebone», тож його оснащення накопичувачем та інсталяція і активація операційної системи лягають на плечі дистриб’ютора або кінцевого користувача. Пристрій офіційно підтримує ОС Microsoft Windows 10 та Windows 11, для яких на сайті підтримки виробника представлені всі необхідні драйвери. В той самий час, серед завантажень для продукту відсутній програмний продукт ASUS Business Manager, який традиційно пропонується для ASUS Mini PC. Можливо, це ПЗ можна знайти на комплектному DVD, але відповідь на цю загадку відкриється лише щасливим власникам DVD-ROM.

Результати тестування

Для оцінки швидкодії ASUS ExpertCenter PN64 був доукомплектований набором ОЗП DDR5 Kingston FURY Impact KF548S38IBK2-16, що складається з двох модулів SO-DIMM по 8 ГБ кожний. Був використаний накопичувач Kingston NV2 з інтерфейсом PCI-Express 4.0 x4 та об’ємом 250 ГБ, на який було встановлено операційну систему Microsoft Windows 11 Pro 22H2 з усіма останніми оновленнями та найсвіжішими версіями драйверів.

Відкриває практичну частину вимірювання швидкодії ОЗП в Cache & Memory Benchmark зі складу інформаційно-діагностичної утиліти AIDA64 версії 6.88.6400.

Перш за все слід зазначити, що прошивка правильно встановила для оперативної пам’яті частоту 4800 МГц і таймінги 38-38-38-69-2CR. За таких налаштувань швидкість зчитування і запису перевищують 60000 МБ/с, а продуктивність копіювання складає ~55000 МБ/с, що приблизно на 50% більше за типові показники для ОЗП типу DDR4-3200. При цьому затримка доступу становить 97,5 нс, тож платою за приголомшливу пропускну здатність є збільшена латентність.

В синтетичних бенчмарках PCMark 10 версії 2.1.2600 та Geekbench 6 було отримано наступні результати:

Дивлячись на показники PCMark 10 можна впевнено сказати, що цьому ПК не бракуватиме продуктивності при виконанні типових повсякденних задач. Ба більше, майже у всіх дисциплінах він випереджає ASUS Mini PC PB62, який базується на «десктопному» процесорі Intel Core-i5 11500 з шістьма обчислювальними ядрами з частотою до 4600 МГц і TDP 65 Вт. Це особливо помітно в підтесті Content creation, де перевага ExpertCenter PN64 сягає 40%. Що стосується тестових сценаріїв, які базуються на програмах Microsoft Office 2021, результати знаходяться на високому рівні, але порівнювати їх напряму з Mini PC PB62 некоректно через різні версії офісного пакета.

Не менше вражають і результати Geekbench 6. Наприклад, його перевага над шестиядерним AMD Ryzen 5 5600H складає від 25% в однопотоковому тесті до 50% при застосуванні всіх процесорних ядер, тоді як при обчислюванні силами графічного прискорювача вбудоване відео AMD працює приблизно на 10% швидше.

В тестах прикладних програм, таких як архіватор 7-Zip 22.01, рендеринг 3D-зображень Cinebench R23 та кодування відео високої чіткості HEVC, компактний ExpertCenter PN64 демонструє продуктивність на рівні десктопів, оснащених процесорами минулого покоління. Наприклад, перевага над тим же Mini PC PB62 в Cinebench R23 перевищує 50% при багатопотоковому рендерингу, а в x265 Benchmark досягає 37%.

Перше ніж перейти до тестів в ігрових дисциплінах була проведена оцінка швидкодії в 3DMark v2.26.8092.

Потужне графічне ядро Iris Xe Graphics забезпечує ExpertCenter PN64 небачений раніше для процесорів Intel рівень швидкодії в графічних задачах. Результати перевищують показники ASUS Mini PC PB62, оснащеного відео акселератором Intel UHD Graphics 750 з 32 виконавчими блоками, більш ніж у два рази для підтестів Time Spy та Fire Strike, тоді як у простішому Night Raid перевага складає вагомі 67%.

Тож не варто дивуватися, що при роздільній здатності 1920х1080 та встановленні низьких налаштувань якості зображення користувачі можуть розраховувати на стабільні 50+ кадрів на секунду в CS:GO та більш ніж 100 fps в Dota 2. Втім, сучасні відеоігри зі складною графікою все ще залишаються недосяжними для вбудованих графічних прискорювачів, наприклад, у Far Cry New Down навіть за умови встановлення мінімальних налаштувань Iris Xe Graphics ледве вдається перетнути межу у 24 кадри на секунду, тож про комфортний ігролад у Full HD годі й говорити.

Рівень шуму та енергоспоживання

В оцінці енергоспоживання і рівня шуму ASUS ExpertCenter PN64 допомогла утиліта AIDA64 System Stability Test. Саме вона допомогла виявити, що керування профілем CPU QFan в UEFI Setup впливає не лише на алгоритм роботи системи охолодження, а змінює енергетичні параметри центрального процесора.

В режим Normal Mode одразу після запуску тесту споживання процесора швидко зростає до 62 Вт, що миттєво викликає увімкнення режиму пропуску тактів, але вже за хвилину знижується до відмітки 35 Вт і залишалося таким до кінця тесту при середній частоті продуктивних ядер 2900 МГц. Температура на початку тесту сягає 100 °C зі стабілізацією на рівні 68 °C після 10 хвилин навантаження.

Активація Quite Mode помітно міняє картину: пікове значення енергоспоживання і температури залишається на тому ж рівні, але в сталому режимі потужність процесора обмежується 29,5 Вт при середній частоті ядер 2600 МГц, а температура залишається незмінною в межах 70 °C. Звісно, це певним чином відображається на рівні продуктивності: в тривалих задачах, що створюють інтенсивне навантаження на обчислювальну підсистему, зменшення може досягти 10%, тоді як в графічних додатках різниця не помітна.

Щодо енергоспоживання «від розетки», то в обох режимах максимальне значення в 94 Вт, а також показники простою і роботи в графічних додатках — 13,5 Вт та 37 Вт відповідно — виявляються однаковими, але відрізняються значення споживання при тривалому навантаженні — 52 Вт для Quite Mode та 60 Вт в режимі Normal Mode.

Керування CPU QFan суттєво впливає і на роботу системи охолодження. В кімнаті з фоновим рівнем шуму 33,8 дБ(А) в простої звук турбіни в режимі Normal Mode майже неможливо розрізнити, тоді як на максимумі шум від системи охолодження стає дуже помітним і досягає 55,2 дБ(А). На щастя, це триває недовго і згодом рівень знижується до 45,2 дБ(А). Проте, активація Quite Mode помітно змінює поведінку системи охолодження: навіть в піку шум не перевищує 41 дБ(А), а під час тривалого навантаження стабілізується на відмітці 37 дБ(А). Тож, з точки зору акустичного комфорту однозначно виграє Quite Mode, але ціною зниження швидкодії.

На цьому можна було б завершити огляд і перейти до висновків, але варто згадати, що згідно зі специфікаціями Intel Core-i5 12500H його «базова потужність» встановлена на рівні 45 Вт, тож виробник свідомо зменшив її на 10 Вт, очевидно, для збереження надійності та довговічності пристрою. Втім, утиліта Intel Extreme Tuning Utility чудово працює з ASUS ExpertCenter PN64 та дозволяє керувати лімітом потужності CPU.

Дослідним шляхом було визначено, що оптимальне значення параметр Turbo Boost Power Max для нашого екземпляра знаходиться на рівні 47,5 Вт, тоді як його перевищення вже викликає спрацювання Thermal Throttling при тривалому навантаженні. В такому режимі можна отримати додаткові 7–10% приросту в залежності від застосунку, але це невідворотно впливає на термічні та акустичні показники продукту.

Загальна поведінка під час тесту стабільності майже не змінюється: спочатку потужність CPU різко зростає до 63 Вт, а температура стрибає до 100 °C. При цьому рівень шуму системи охолодження складає 55,4 дБ(А), а споживання «від розетки» не перевищує 94 Вт. Згодом потужність знижується до 48 Вт при середній частоті високопродуктивних ядер 3400 МГц, але їх температура тримається вище 80 °C, що змушує систему охолодження працювати на максимальних обертах з відповідним рівнем шуму. Пропорційно — до 75 Вт збільшується й енергоспоживання «від розетки», тож такий «розгін» виглядає доцільним лише у випадках, коли відчувається гостра нестача продуктивності в режимі Normal mode.

Висновки

Сімейство компактних персональних комп’ютерів ASUS Mini PC отримало чудових спадкоємців, що ввібрали всі переваги у вигляді компактних розмірів і багатих можливостей розширення, та забезпечили новий рівень швидкодії. Все це стало можливим завдяки збільшеним габаритам, які дозволили вмістити більш потужну систему охолодження, та використанню сучасних процесорів Intel з безпрецедентним співвідношенням енергоспоживання і продуктивності. В результаті ASUS ExpertCenter PN64 демонструє швидкодію, яка раніше була доступна в значно більших формфакторах, що змушує переглянути ставлення до мініатюрних ПК у формфакторі Intel NUC та модель їх використання.

Власне, сам продукт порадував не тільки наявністю потужного центрального процесора, а й сумісністю із сучасними стандартами ОЗП DDR5 та SSD з інтерфейсом PCI-Express 4.0, а також багатим набором портів розширення. Втім, хотілося б побачити підтримку інтерфейсу Thunderbolt 4.0, яку забезпечує Intel Core-i5 12500H, що в майбутньому дозволило б під'єднати зовнішню відеокарту. Щодо рівня швидкодії, то як виявилося, середня потужність CPU штучно обмежена задля досягнення оптимального співвідношення продуктивності, рівня шуму та енергоспоживання. Але це аж ніяк не призводить до драматичного падіння результатів, а за бажанням швидкодію можна збільшити шляхом корегування лімітів Turbo Boost Power, наприклад, в програмі Intel XTU, правда, ціною значного підвищення рівня шуму та споживчої потужності.

Тож, перед нами дуже цікавий продукт і єдине, що може зупинити від покупки ASUS ExpertCenter PN64 — це його досить висока ціна, яка для комплектації «barebone» на момент написання огляду близько $650, до яких для повноцінного використання слід додати ще мінімум $150 за комплект з двох модулів SO-DIMM DDR5 та SSD на 500 ГБ з інтерфейсом PCI-E 4.0. Також, не слід забувати про вартість ліцензій Microsoft Windows, хоча в цьому випадку можна спробувати зекономити та встановити один з безкоштовних дистрибутивів Linux. А з таким бюджетом вже можна дивитися в бік ноутбуків з досить потужними дискретними відеокартами. Тож в ExpertCenter PN64 більше шансів отримати застосування в корпоративному сегменті, а вдома він може бути цікавим як універсальна «робоча конячка» для ентузіастів, не обмежених в бюджеті.