Результати тестування
Оскільки ASUS Mini PC PB62, який потрапив до нашої тестової лабораторії, виявився укомплектованим ОЗУ, твердотілим накопичувачем і навіть ОС, то для проведення тестування залишалося тільки встановити останні оновлення драйверів і операційної системи через Windows Update, а також інсталювати набір тестових додатків, який включав:
- AIDA64 6.50.5800;
- PCMark 10 2.1.25324;
- Geekbench 5.4.3;
- Cinebench R23.200;
- x265 Benchmark;
- 3DMark v2.21.7312;
- Counter Strike: Global Offensive;
- Dota 2;
- F1 2018;
- World of Tanks.
Підтест Cache&Memory Benchmark зі складу AIDA64 допоміг оцінити пропускну здатність ОЗП.
Показники читання та запису в ОЗП знаходяться на високому рівні, тоді як затримки доступу становлять 76,3 нс, що може бути результатом дуже високих таймінгів 22-22-22-52, встановлених прошивкою для модулів SK Hynix HMA851S6DJR6N-XN.
Для оцінки рівня швидкодії персонального комп'ютера у повсякденних завданнях було використано PCMark 10 версії 2.1.25324.
Результати знаходяться на рівні набагато вище за середній, так що нестачі в продуктивності власники ASUS Mini PC PB62 точно не відчуватимуть.
Синтетичний бенчмарк Geekbench 5 дозволяє визначити швидкість центрального процесора та графічного прискорювача під час роботи з обчисленнями OpenCL.
Показники Intel Core i5-11500 перевершують енергоефективні процесори AMD Ryzen 4000 з обчислювальної потужності ядер, але помітно поступаються за швидкодією вбудованої відеокарти.
У Cinebench R23 і при кодуванні відео за допомогою популярного кодека H.265 продуктивність ASUS Mini PC PB62 знаходиться на досить високому рівні, що говорить про можливість його використання для професійних завдань.
Перш ніж приступити до тестування у відеоіграх, продуктивність вбудованої графіки була оцінена в тестовому пакеті 3DMark v2.21.7312.
Результати відеоприскорювача Intel UHD Graphics 750 не дотягують до Radeon Graphics, яким оснащуються процесори AMD Ryzen, але вигідно відрізняються від швидкодії CPU Intel попередніх поколінь.
Підтвердженням тому став гідний рівень частоти зміни кадрів у 3D-іграх у роздільній здатності 1920x1080: у CS: GO, Dota 2 і WoT вдалося досягти комфортного мінімального fps при низькому рівні налаштувань, тоді як у F1 2018 пресет якості зображення довелося знизити до мінімального.
Продуктивність дискової підсистеми
Персональний комп'ютер оснащений твердотілим накопичувачем WD PC SN530 SDBPNPZ-256G об'ємом 256 ГБ. У SSD використана 96-шарова флешпам'ять TLC, а для підключення до системної логіки служить інтерфейс PCIe Gen3 x4 NVMe v1.4.
У низькорівневому тесті Anvil's Storage Utilities 1.1 накопичувач демонструє середні результати при роботі з випадковими даними, так і в операціях послідовного читання і запису.
Втім, швидкодія в Storage Benchmark зі складу PCMark 10 знаходиться на хорошому рівні, так що користувачі не повинні відчути млявості при роботі з ASUS Mini PC PB62.
Рівень шуму та енергоспоживання
В оцінці ефективності системи охолодження допомогла утиліта AIDA64 System Stability Test, за допомогою якого створювалося одночасне навантаження на обчислювальні ядра та графічну підсистему.
На початку стрес-тесту процесор працював із потужністю 75 Вт, а температура стрімко зросла до 96°C, що призвело до включення режиму пропуску тактів. Через кілька хвилин «турбіна» системи охолодження вийшла на максимальні обороти, а потужність споживання знизилася до 66 Вт і залишалася на цьому рівні до кінця тесту. В результаті температура процесора в усталеному режимі склала 80–82 ° С, а середня частота знаходилася в межах 2650 МГц, що відповідає специфікаціям Intel Core i5-11500.
Звичайно, використання десктопного CPU в такому компактному корпусі, як в ASUS Mini PC PB62 неминуче вимагає компромісів, і один з них це рівень шуму. Для оцінки був використаний прилад UNI-T UT352, а саме тестування проходило вночі у житловій кімнаті при фоновому шумі на рівні 34 дБ(А).
За відсутності навантаження вентилятор системи охолодження працює майже беззвучно, а під час виконання базових завдань рівень шуму сягає 41,6 дБ(А). Але при інтенсивному використанні рівень шуму досягає 49,9 дБ(А), що робить тривале перебування поруч із персональним комп'ютером некомфортним.
Що стосується енергоспоживання мініатюрного ПК, то виміри показали такі результати:
За відсутності обчислювальних завдань ASUS Mini PC PB62 споживає не більше 8 Вт, при проходженні графічних підтестів бенчмарку 3DMark енергоспоживання зростає до 40 Вт, а при максимальному навантаженні «апетит» персонального комп'ютера збільшується до 107–115 Вт, отже використання потужного блоку живлення на 150 Вт можна вважати абсолютно виправданим.
Висновки
Роблячи висновки з ASUS Mini PC PB62, слід пам'ятати, що це в першу чергу пристрій, створений для професійного застосування. З цього погляду у продукту все добре: висока стабільність роботи, надійний металевий корпус, багатий набір портів розширення, розмаїття конфігурацій та навіть можливості кастомізації у вигляді слота на задній панелі, який може бути налаштований під потреби замовника. Істотним аргументом є участь у програмі Corporate Stable Model та підтримка програмного забезпечення ASUS Control Center для централізованого керування ІТ-інфраструктурою. Водночас безплатна утиліта ASUS Business Manager може стати в пригоді адміністраторові невеликого підприємства.
З точки зору домашнього застосування ASUS Mini PC PB62 може похвалитися лаконічним дизайном, мініатюрними розмірами та чудовою швидкодією, у тому числі в 3D-іграх. Але розплатою за поєднання мініатюрного формфактора та високої продуктивності є помітний рівень шуму при максимальному навантаженні, цей факт слід враховувати при розміщенні персонального комп'ютера у житлових приміщеннях. Щодо ціни, то 21000 грн виглядають цілком виправданими за якісний продукт, що поєднує високу продуктивність та відмінні можливості розширення з ультра компактним формфактором.