Razer Firefly V2 Pro

RazerRazer

Нещодавно в нас на огляді був інший килимок для миші дорожче $100 — це ASUS ROG Moonstone Ace L. Там причиною разючого цінника був матеріал, адже він зроблений зі скла. Razer пішла іншим шляхом і її Firefly V2 Pro виділяється підсвіткою (скляний килимок в них теж є за ті ж гроші, до речі, називається Razer Atlas).

RazerRazerRazerRazerRazerRazerRazer

Перший Firefly відпрацював у автора понад п'яти років і досі скаржитися було ні на що, це хороша пластикова поверхня середніх розмірів з підсвіткою Chroma по периметру. Але Firefly V2 Pro знаходиться просто в іншій лізі. По-перше, він більший: 360x278 мм. По-друге, він не просто яскравий — в принципі, яскравіше його в усьому комп’ютері тільки монітори… 15-зонна ARGB-підсвітка контролюється Razer Chroma.

Razer

«Вхідний» USB-порт має роз’єм Type C та знімний кабель, якого не вистачало старим Firefly. Але в цього килимку ще є «вихідний» USB-порт для максимально надійного підключення адаптера бездротової миші — в результаті, туди пішов кабель від клавіатури, який сам по собі має RGB-підсвічування.

RazerRazer

Мікротекстура допомагає сенсору миші точно позиціювати курсор. Окрім Razer Basilisk V3, під рукою була HATOR Quasar 2 Ultra 4K Wireless — обидві працювали без жодних зауважень і в плані руху самої миші по поверхні, і в плані роботи сенсора. Зворотна сторона має прогумоване покриття по всій площині, тож на будь-якому столі тримається Firefly V2 Pro дуже надійно. Загальна товщина робочої частини складає звичні 4 мм (чорна пластикова частина з емблемою Razer товстіша, але це не має практичного значення). Коробка солідна, звичайного для Razer дизайну. В комплекті керівництво по експлуатації та набір наліпок.

Razer Leviathan V2

Прийшов час міняти й основну акустичну систему, якою була Razer Mako (випуску аж 2007 року), на щось новіше. За наявності саундбару Razer Leviathan V2 — думати можна було недовго, адже він ідеально підходить під стиль сетапу.

RazerRazer

Коробка виявилася більшою, ніж очікувалося. Або навпаки, пристрій менше, ніж очікувалося. Адже розмір саундбару по ширині дещо більше повнорозмірної клавіатури. Сабвуфер за габаритами нагадує маленький Ecoflow. Між ними є власне з’єднання, при цьому живлення підводиться до саундбара, а не до сабвуфера. До ПК підключення здійснюється через USB. Одночасно, можна під'єднати якийсь мобільний пристрій завдяки Bluetooth 5.2. В комплекті два набори ніжок, щоб направити звук під потрібним кутом в різних конфігураціях. Керування нехитро відбувається п’ятьма кнопками зверху: джерело, Bluetooth, увімкнення, +/– гучність. Що зовсім розчарувало, так це підсвічування. Воно є, звісно працює з Razer Chroma, але на темній поверхні столу (точніше, килимків на ньому) не дуже помітно навіть вночі. Мабуть, на білому столі було б набагато краще…

Razer

А от звук і в іграх, і в музиці загалом цілком пристойний. Скажімо так, відповідає класу та розміру пристрою. Як й належить саундбару, Razer Leviathan V2 симулює навколишній звук, в тому числі з підтримкою THX Spatial Audio. Як й належить будь-якій симуляції, виходить це гірше, ніж на фізичних пристроях. Цікаво було б спробувати Leviathan V2 Pro, який вдвічі дорожче, більше та потужніше.

Razer

Razer Iskur + Head Cushion Chroma

Колись автор був першим роздрібним покупцем Razer Iskur в Україні. Пройшло майже чотири роки й цей екземпляр крісла ще досі виглядає практично новим, окрім декількох слідів від кігтів Капітана Ковбаски. Причому навіть котячим кігтям матеріал піддається мінімально — Ковбаска правда старався залишити свій слід…

Razer

Ця покупка справді змінила відчуття як для роботи, так й для ігор. Ексклюзивною на той момент особливістю Razer Iskur була розвинута підтримка попереку, яку можна налаштовувати в широкому діапазоні. В усьому іншому, є підозра, що працює просто принцип «за що сплачено — то й отримано».

Razer

Переконати себе викласти відчутну суму за начебто просто крісло було важко і тепер зрозуміло, наскільки це добре вкладені гроші у власне здоров’я. Це не обов’язково має бути Razer, не обов’язково має бути саме «геймерська» модель взагалі, але якісне крісло (і якісний стіл!) мають бути у кожному правильно побудованому сетапі. Не варто економити на ергономіці робочого місця. Лікарі вийдуть дорожчими за будь-яке крісло.

Razer

Окрема історія — про підголів’я Razer Head Cushion Chroma. Сама по собі ідея подушки (більше для шиї, ніж для голови) чудова й у виконанні Razer теж працює добре. Вона адекватної твердості, з приємним покриттям з чорного бархату. Тільки краще брати звичайну версію, без підсвічування Chroma. Бо навіть виробник пропонує доставити живлення для цього дуже незграбним чином: покласти всередину подушки у спеціальну кишеню павербанк та під'єднати його до USB-порту. Керування налаштуваннями (вибір режиму підсвічування) відбувається не звичайним чином через Synapse, а зі смартфона окремим застосунком. При цьому нічого фантастичного у самій підсвітці немає, звичайне лого Razer зі зміями, світиться не дуже яскраво та може міняти єдиний колір за палітрою RGB. Добре, що купити цей продукт можна тільки з власного сайту Razer.com, дистриб’юторам він не доступний, тож для отримання Chroma-версії підголов’я в Україні треба заморочитися.

RazerRazer