ASRock Taichi Z690 Razer Edition
Остання материнська плата ASRock під процесори Intel, що проходила через нашу тестову лабораторію, відносилася ще до Socket LGA1200 — Z590 Extreme. Робити серйозно детальний огляд продукту трирічної давнини якось не комільфо, але й не розповісти взагалі не можна. Адже це був безальтернативний продукт і щоб знайти нову ASRock Z690 Taichi Razer Edition у серпні 2024 року, прийшлося замовляти її зі США.
ASRock взагалі відрізняються яскравою творчістю у своїх продуктах та намагаються привернути більшу увагу цікавими колабораціями. Однією з них і є серія плат Razer Edition, що містила три моделі: B550 Taichi Razer Edition, X570 Taichi Razer Edition та Z690 Taichi Razer Edition. Від звичайних різновидів тих самих плат вони відрізняються упаковкою, елементами дизайну у стилі Razer та підсвіткою з підтримкою Razer Chroma. Тобто, в усьому іншому це продукт «середньо-високого» рівню серед виробів на базі Intel Z690. Підтримує процесори Intel Core 12–14 поколінь та пам’ять DDR5.
Напис Razer Edition та гасло «For Gamers, By Gamers» знаходяться на найпомітнішому місці. Підсвітка Chroma є не тільки там, а й на панелі між слотами PCI-Express — на жаль, їх як раз закриває відеокарта, як її не розміщуй. Вздовж довгої сторони плати з торця присутня також смужка підсвічування, яка створює цікавий ефект в корпусі. Навіть зі зворотного боку є написи «For Gamers, By Gamers» і шкода, що їх ніхто не побачить після збирання… Навіть фірмовий застосунок A Tuning має скін з темою Razer.
MSI MAG 401QR
Спочатку автор планував взяти Razer Raptor 27 як основний монітор, але він замалий після багаторічної звички до 43″. І от іноді з’являються продукти, які справді дивують набором якостей. Це не огляд монітора, тож не чекайте деталей тестування, втім не можна мовчати — MSI пропонує ультраширокоформатний IPS-монітор з діагоналлю 40″ помітно дешевше $500!
При цьому дві основні підозри не справдилися: частота оновлення складає 155 Гц, а роздільна здатність — 3440x1440. Тобто ніякого відвертого здешевлення продукту на виробництві не відчувається і він позиціюється в геймерську серію MAG. Сам формат же майже унікальний: це аналог 32″ зі співвідношенням сторін 21:9 (так само як популярніші 34″ монітори є ультраширокоформатною версією 27″).
Роздільна здатність та співвідношення сторін дозволяють нормально грати, адже моделі з діагоналлю 49″ та роздільною здатністю 5120x1440 точок створюють більш розтягнуту по горизонталі картинку. А такий формат екрана на звичайному віддаленні непогано заповнює кут огляду і ще не вимагає вигнуту форму для того, щоб було зручно дивитися по краях.
Помітних нарікань два. Одне дуже вторинне: RGB-підсвічування задньої панелі з підтримкою MSI Mystic Light настільки слабке, що в результаті непомітно навіть у віддзеркаленні від металевого покриття стіни за ним… А от друге нарікання важливіше: монітор має дуже примітивну ніжку без можливості регулювання по висоті й при цьому вона вимагає досить багато місця за монітором. Відповідно, найкращим рішенням буде заміна на VESA-кріплення, що здатне витримати 10-кілограмовий монітор.
8,8” HDMI LCD
Чотирьох вторинних дисплеїв від компонентів Lian-Li всередині системного блоку автору було мало. Зазвичай, для таких цілей додають 3,5″ або 5″ дисплеї китайського виробництва з USB-підключенням, які керуються через застосунок Turing Screen. Він дозволяє виводити основні показники роботи ПК на дисплей у вигляді даних, розміщених в одному з наявних шаблонів-тем.
Але виявилося, є цікавіше рішення іншого формату. Так само безіменно китайське (розпізнається, як якийсь ZeroMOD), є в наявності як на китайських майданчиках, так й в Україні. Це 8,8″ екран, що від USB отримує тільки живлення, а до ПК під’єднується через звичайний HDMI як ще один монітор в системі з роздільною здатністю 1920x480 точок.
Мінусом цього рішення є те, що це з усіх боків ще один монітор в системі, тобто туди, наприклад, можна завести курсор миші. Але плюсів більше: замість конкретного застосунку, на нього можна виводити все, що й на звичайний екран. Тобто, наприклад, керувати шпалерами через Wallpaper Engine, або зобразити дані з AIDA64, або взагалі запустити якесь відео чи слайдшоу.
Пристрій має габарити приблизно 250x70x20 мм і саме його товщина стала проблемою. Щоб поставити його так, як хотілося, прийшлося попрацювати дремелем, але про це пізніше і більшість інших збірок з таким не зіткнуться.
Все інше
Покінчивши з найцікавішими компонентами системи, швиденько пройдемося по всьому іншому. Всередині системного блоку знаходяться:
- Intel Core i9-12900K;
- ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Super 12 GB OC Edition;
- Kingston Fury KF560C40BBAK2-32;
- Kingston KC2500 1TB;
- WD Black SN750 SE 1TB;
- Chieftec Atmos CPX-750FC;
- 2E Gaming GPU Holder;
- Vetroo Digital-RGB LED Strip.
Як вже було сказано на початку, якихось критичних вимог до швидкодії не висувалося, тому це просто конфігурація, яка дозволяє грати в сучасні ігри (Cyberpunk 2077 в RT:Overdrive як еталон) у нативних 3440x1440 хоча б з 60 fps. Дві останні позиції зі списку вище використовуються для додаткового підсвічування, про що мова піде далі.
Вся інша периферія містить наступне:
- Razer Basilisk V3;
- Razer Mouse Bungee V3 Chroma;
- Razer Tartarus Chroma;
- Razer Kiyo;
- Razer Seiren;
- Razer Blackwidow V4 75%;
- Lorgar Steller 913;
- Lorgar x LazerCats Mouse Pad;
- Razer Goliathus Chroma;
- Razer Charger Pad Chroma;
- Razer ManO’War;
- Razer Headset Stand Chroma;
- Aula Mountain S6;
- Dell P2418D.
Як можна очікувати, практично все від Razer і практично все вже не нове, бо продовжує виконувати обов’язки й не потребує заміни. Скажімо, форма миші Basilisk V3 обрана спеціально, хоча з погляду технологічності вона вже ніяк не може зрівнятися з Viper V3 Pro, але ергономічно все ще актуальна, та й підсвічування Chroma в неї потужне. Про пригоди клавіатури Razer Blackwidow V4 75% вийшло аж три статті: огляд, теоретична частина тюнінгу та практична. Старий килимок Razer Goliathus Chroma виконує функцію підсвічування тумбочки під столом, а Lorgar Steller 913 — під клавіатурою. Монітор, що висить вертикально ліворуч від основного, просто був у господарстві й насправді замість нього хотілося б по обох боках MSI MAG 401QR так само вертикально повісити два менші дисплеї (мабуть, 21″). А бездротова гарнітура Aula Mountain S6, що висить на тримачі Razer, взагалі підключена до другої системи, яку на фото майже не видно, але яка потрібна для деяких технічних задач:
- Razer Blade Stealth 13 (2016);
- Razer Core + EVGA GeForce GTX 1060 3GB;
- Razer Laptop Stand Chroma.
Нарешті, ось перелік всього іншого, що створює атмосферу в сетапі. Про ідеологію, теорію та практику використання подібних пристроїв «біля ПК» можна писати окрему статтю, тож тут це просто коротка відповідь з назвами того, що зустрічається в кадрах:
- Baseus Lamp;
- Divoom Times Gate;
- Divoom Timebox Mini;
- Nanoleaf Hexagon Kit + Nanoleaf Mini-Triangles;
- Paladone «Game Over» Lamp;
- Ritmix Photo Frame;
- Govee LED Neon Rope Light for desks;
- Nous F5;
- Anser Smart Life Colorful LED.