Корпус MSI MAG Pano M100R PZ White

Виробник MSI
Модель MAG Pano M100R PZ White
Тип корпусу Midi-Tower
Розміри, мм 440 (В) x 235 (Ш) x 405 (Д)
Матеріал Сталь, пластик, загартоване скло (3 мм)
Вага, кг 8,66
Колір Білий
Формфактор MicroATX, Mini-ITX
Пристрої 5,25″
Пристрої 3,5″ зовнішні
Пристрої 3,5″ / 2,5″ внутрішні 1 / 2 (один 2,5″ диск встановлюється замість 3,5″ накопичувача)
Кількість слотів розширення 5
Вентилятори верхні — 3 x 120 мм / 2 x 140 мм, передні — немає, задні — 1 x 120 мм (встановлено) / 1 x 140 мм, бокові — 3 x 120 мм (встановлено), нижні — 1 x 120 мм, відсік БЖ — 2 х 120 мм
Радіатори верхні — 1 x 120/140/240/280/360 мм, задні — 1 x 120/140 мм
Роз'єми інтерфейсів 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, 1 x 3,5-мм аудіороз'єми для навушників та мікрофону
Особливості Бокові панелі на швидких фіксаторах. Ліва бокова панель та передня панель із загартованого скла. Знімні пилові фільтри на верхній та нижній панелях. Тримач відеокарти в комплекті. Контролер вентиляторів та ARGB підсвітки на шість портів
Ціна $109

До MicroATX-плати краще використовувати відповідний корпус і в невеликому поки асортименті моделей для MSI Project Zero такий є у вигляді MAG Pano M100R PZ White. «Pano» в назві відповідає за панорамність скляних панелей. «M» відображає якраз MicroATX. Індекс «100» натякає на бюджетність й справді його рекомендована ціна в США — $109. Суфікс «PZ» це, звісно, Project Zero. Ну а «White» підкреслює, що є така сама чорна модель «Black» для тих, кому не цікава мода на білі ПК.

MSI Project Zero

З похмілля дивитися на цей корпус вперше суворо забороняється, бо він має дещо неевклідову геометрію… Це художнє перебільшення, але оскільки половина кутів в нього не 90 градусів, то виглядає він справді дивно, в хорошому сенсі. Скоріш за все, в MSI так зробили, щоб було менше асоціацій із піонером ідеї скляного зрізаного лівого переднього кутка Hyte Y60. Офіційне ж пояснення в тому, що дизайнерів надихав логотип серії MSI MAG, де використовуються кути 60 та 120 градусів.

MSI Project Zero

Цікаво, що для нашої тестової лабораторії цей корпус є першим, що може повноцінно іменуватися «акваріумом»: раніше на оглядах були моделі із переднім та боковим склом, але розділених вертикальним металевим кутником. Тут же через панорамне загартоване скло відкривається ідеальний ракурс на начинку ПК. Корпуси подібного вигляду відверто розраховані для того, щоб ставити їх на стіл. І це нормально, адже якщо користувач планує сховати ПК трохи далі від очей, то є сенс просто обрати іншу модель. Тож кнопка Power, перемикач режимів підсвітки, роз’єм 3,5 мм для гарнітури, USB-C та USB Type-A сховані з лівого боку в ніжці. Відповідно, вони зручні в користуванні, якщо корпус стоїть праворуч від монітора поперек столу (найбільш логічне розміщення) або ліворуч від монітора поздовжньо (дещо компромісне рішення, але проблему вирішує). Втім, це загальна трагедія тих, в кого по плануванню робочого місця ПК стоїть якось інакше — бо буде видно те, чого не потрібно і не видно те, чого потрібно… Нічого нового, просто «акваріум» це обмеження підкреслює. Доречі, про розміщення. Оскільки блок живлення у MSI MAG Pano M100R PZ розміщено внизу, то загальними розмірами він не поступається типовим корпусам звичайного формфактора ATX, у яких БЖ встановлено збоку від материнської плати — наприклад, Lian Li O11. Тобто не треба розраховувати на нього, як на «компактний ПК».

MSI Project Zero

Головною для нас особливістю корпусу є його належність до Project Zero, тобто підтримка материнських плат з роз’ємами на зворотному боці. Для цього у піддоні зроблені відповідні отвори. Крім того, там є достатньо місця (33 мм між піддоном та стінкою) для того, щоб всі підключення робити стандартними конекторами без використання Г-подібних адаптерів чи інших хитрощів. А ще з того боку наявні кріплення для двох SATA-пристроїв, щоб вони не попадалися на очі, якщо конфігурація таки вимагає їх наявність.

MSI Project Zero

В комплекті йдуть чотири встановлені вентилятори діаметром 120 мм: три мають зворотну форму лопатей і встановлені збоку для втягування повітря, а останній зі звичайною направленістю видуває повітря позаду корпусу. Регулювання швидкості обертання та ARGB-підсвітки відбувається через окрему плату.

MSI Project Zero

Місце для ще трьох вентиляторів або радіатору рідинного охолодження формату 3x120 залишається зверху, плюс ще одне вільне місце для 120-міліметрового вентилятора є спереду знизу. Тож сукупно з обдувом проблем не буде. Чотири вентилятори для корпусу за $109 — це щедра комплектація. А от де бюджетний клас видає себе, так це в підгонці скляних панелей і деяких пластикових деталях. Втім, все пізнається у порівнянні.